Mastič | 21.03.2010 09:47

Praha – V tréninkovém centru AC Sparta Praha sehrála v sobotu dopoledne juniorka utkání 17. kola II. ligy proti FC Zenit Čáslav a nepříznivý vývoj utkání skvěle otočila.

Jako první zahrozil sparťan Švec, který hlavičkoval po rohu vedle Poštulkovy brány. V 17. minutě byli domácí hodně blízko gólu: Folprecht s Kaloudou vymysleli gólovky pro Nádeníčka a Zemana, oba však v zakončení shořeli. Až ve 21. minutě se pražané radovali poprvé. Třešňák střelou z otočky překonal z malého vápna Poštulku – 1:0. Za dvě minuty se poprvé za poločas, a také naposled, osmělila Čáslav, ale Pacákova dělovka prolétla jen těsně vedle Pávkovi tyče.
Druhý poločas nic zajímavého nepřinesl až do 65. minuty, kdy usměrnil balon hlavou do brány Sparty Tomáš Pešír – 1:1. Skvělý obrat se konal za dvě minuty! Po centru Pacáka vstřelil druhý gól hlavou Ricka – 1:2.

Obrat byl na světě, ale Sparta také zabrala. V 76. minutě stáhl čáslavský Pilař v pokutovém území Nádeníčka a nařízenou penaltu se štěstím proměnil Jiří Kladrubský – 2:2. Vyrovnaný stav vydržel až do 83. minuty. Obránci Zenitu hráli nedůrazně ve vlastním vápně a Rada nekompromisní střelou překonal Poštulku potřetí. Srovnat mohl vzápětí Ricka, ale se svou šancí naložil prachbídně. Tečku za utkáním udělal tři minuty před vypršením řádné hrací doby sparťan Petr Putz, který zakličkoval ve vápně a zamířil k tyči čáslavské brány – 4:2.

Jiří Kladrubský na ex-sparťana Poštulku vyzrál

Brankář Zenitu Tomáš Poštulka nechtěl obrannou hru svého týmu rozebírat a litoval nechycené penalty. Zato sparťan Jiří Kladrubský se po zranění teší dobré formě a na penaltu si věřil.
Zklamaně odcházel ze hřiště tréninkového centra Sparty ex-sparťan Tomáš Poštulka: „Utkání hodnotím špatně. Ještě já nevím v kolikáté minutě, jsme výsledek otočili a vedli jsme dva jedna. Pak jsme těch deset patnáct minut nezvládli.“ Brankář Zenitu už inkasoval sedmkrát ve dvou zápasech, žádný gól však na jeho vrub nejde. „Budeme muset začít lépe bránit – agresivněji. Moc se mi to hodnotit nechce, je to prostě špatný,“ tahal ze sebe a vrátil se k penaltě Kladrubského, na kterou si šáhl: „Je to škoda. Byl to zlom utkání. Kdybych ji chytil, tak by naše psychická stránka byla silnější, jenže pak tam stejně bylo ještě deset minut a my inkasovali dva góly.“

„Zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli,“ oddychl si sparťan Jiří Kladrubský, který se v B-týmu rozehrává po těžkém zranění koleních vazů. „Utkání se otočilo po poločase, kdy jsme přestali hrát a oni nás potrestali. Jsem rád, že jsme pak ukázali morální sílu a znovu utkání otočili.“
Jiří Kladrubský už vstřelil druhý jarní gól. „Dneska to bylo z penalty. To je buď a nebo. Byli jsme určený, já si věřil, tak jsem šel,“ odůvodnil obránce, který se postavil tváří v tvář Tomášovi Poštulkovi: „S ním jsem hrál, trochu jsem věděl, že mě zná. Vždy to kopu na druhou stranu, rozhodl jsem se jinak, ale naštěstí to tam prošlo.“ A jaký je stav jeho kolene? „Koleno zaplaťpánbůh drží,“ zaťukal si na zuby Kladrubský, „Jsem rád, už mě ani moc nebolí. Občas večer, ale už se to dá vydržet.“ Do kabiny A-týmu by se chtěl vrátit co nejdříve. „Říkal jsem, že je pro mě lepší hrát v béčku, než sedět na lavičce. Ta přestávka je znát a jsem rád, že si s kluky můžu zahrát,“ uzavřel hráč Sparty.

AC Sparta Praha B - FK Zenit Čáslav 4:2 (1:0)

Branky: 22. Třešňák, 78. Kladrubský z pen., 86. Rada, 90. Putz - 67. Pešír, 69. Ricka

Rozhodčí: Mikel - Santarius, Handlíř
ŽK: Valíček - Špidlen, Nitrianský, Pešír