Bombito | 21.09.2010 07:13

Dnešní vítězné derby v Edenu začalo až v 18,00 hodin, ale já musím začít svůj referát o pár hodin dříve. Je přesně 11 hodin 20 minut a můj mobil zakřičel: „Je někdo doma? Poštááááááááááááááá!!!!“ A s obrovskou radostí čtu SMS: “ V den derby jsem se rozhodl posílit naše řady a zařval jsem své první SPARTA. Jsem Lukáš, aktuálně měřím 52 cm a vážím 4,03 kg a stylově jsem se narodil v 10 hodin 12 minut. Proto i dvanáctým hráčem Sparty jsem já. Maminka i já jsme v pořádku.“ Takže první obrovskou gratulaci si zaslouží šťastná maminka Kačenka, podobně šťastný taťka Tomáš a v neposlední řadě i nový sparťánek Lukáš. A jeho šťastnou sudičkou by mohl být Bony Wilfried, střelec vítězné branky, nesoucí jeho čas narození na svém dresu. Dřívější 12 vyměnil za současnou 10. Lukášku, jménem všech fanoušků Sparty ti přeji vše nej do tvého života. Druhou část gratulace směřuji k našim fotbalistům, kteří opět porazili tradičního rivala v Edenu.

Je pár minut před slavnostním výkopem, který dnes obstará krásná Tereza Maxová, propagující svůj projekt TERIBEAR na rozvoj a podporu náhradní rodinné péče. Herec Jan Skopeček dostává ke svým 85. narozeninám sešívaný dres a tribuny jsou poloprázdné. Nakonec přijde velice slušných 15 142 diváků a jsou svědky zajímavého zápasu. Většina před zápasových tipů o snadném vítězství Sparty se mění v prach. Sešívaní do zápasu vlétli jako draví sršni a nenechávají naše hráče vydechnout. Ani náhodou není vidět rozdíl mezi, v poslední době zoufalou Slávií a Spartou, která před pár dny porazila v EL italské Palermo. Naopak, domácí jsou lepší a mají převahu. Hráči, které vidím poprvé v životě, prohánějí naše zkušené matadory! To nemůže dopadnout dobře! Když L.Sionko svou šanci promarní a míč letí podél Vaniakovy branky, zahřmí na druhé straně. Jarolím zatočí svůj trestný kop do našeho vápna, Koubský vyskočí nejvýše a dobíhající Trap je u balónu nejdříve. A domácí kotel je v transu! Oslavné chorály domácích se snaží přehlušit naši fanoušci, ale proti přesile to nemají lehké. V podobné situaci se nacházejí i naši fotbalisté. Domácí borci hrají jako o život a bojují velmi tvrdě. Také naši se v tvrdosti nenechávají zahanbit a sešívaní se často válejí na trávníku. Arbitr Zelinka však tvrdou hru připouští a zápas zbytečně nekouskuje. Poločas spěje ke svému závěru a obraz hry je stále stejný, více ze hry mají domácí.

Poločasový program obstarají ti nejmenší fotbalisté. Derby ročníku 2005 ovládají kluci v rudých dresech 4:1 a dávají návod svým starším kolegům.

V prvních 15 minutách druhé půle nic nenasvědčuje tomu, že bychom dnes měli vyplenit TIP SPORT ARÉNU. Po hodině hry přichází na trávník největší překvapení čtvrtečního zápasu EL, Kuba Podaný. A s ním i změna v organizaci hry. Kuba posiluje útočnou vozbu a najednou otěže zápasu přebírají naši hráči. V 64.minutě centruje Kamil Vacek do vápna, Jura Kucka se vyšroubuje do nebeských výšin, hlavou přihrává Vaškovi Kadlecovi a ten, podobně jako Trap, nedává gólmanovi šanci. Vyrovnáno!!!! „Remízu beru“, říkám Rudému. „Neboj, v 93.minutě dáme gól a vezeme domů tři body!“ slyším návdavkem. „Ty jsi se po.ral! To mi rupne cévka! Na to nemám nervy!!“ Za pár minut mě málem opravdu rupne. T. Řepka podcení souboj u postranní čáry v domnění autu, ale hra běží dál. Naštěstí z této obrovské šance nezaprší a naše naděje žijí dál. Poslední patnáctiminutovka utkání začíná soubojem Ragueda s Vaškem Kadlecem v domácím vápně, poté následuje asi nejhorší chvíle zápasu. Před Blážovou brankou se strhává strkanice a v akci je i Tom Řepka. Sledujeme celou akci přes celé hřiště a tak se jen dohadujeme, jak celou záležitost vyřeší arbitr Zelinka. Velkoryse! Bez trestů! Zápas se chýlí ke konci a přichází rozhodující a nejkrásnější akce derby. Kamil Vacek vybojuje míč, najde na levém křídle Kubu Podaného, ten zasprintuje, zacentruje a Bony ve vápně hlavou trefuje! Čaroděj se proletí vzduchem a padá na trávník. Několik hráčů v sešívaných dresech jsou s ním solidární a válí se na zemi také. To už se Bony a spol. radují před naším kotlem! Rudej se o tři minuty ve své předpovědi sekl, ale já jsem velkorysý a už jsem mu ten renonc odpustil! Po očku sleduji hlediště! Na jedné straně spatřím radující se sparťany, na druhé zoufalé výrazy ve tvářích domácích fans. Co může být sladšího, než vidět ty tragické tváře? Asi jen narození potomka!!!

Takže ještě jednou gratuluji spokojeným rodičům Kačence a Tomášovi k narození nového sparťánka Lukáše. Ať jim dnešní vítězství svítí jako šťastná hvězda života jejich malého potomka. A našim klukům znovu gratuluji k vítězství v zápase, ve které jsem už ani nedoufal. O to více bylo krásnější.

Už za pár dní nás čeká další ligový duel. V sobotu na Letné přivítáme mužstvo Ml.Boleslavi. I proti ní se nám bude hrát lépe ve dvanácti. Dnes jsme to společně zvládli. Půjde to i v sobotu?