Bombito | 14.05.2011 09:26

Celý týden všude čtu, že po tomto víkendu by mohli hráči a fanoušci Viktorie Plzeň oslavit jejich první titul ve stoleté historii klubu. Stačí, aby v pátek večer Sparta neporazila Bohemku a Viktoria zvítězila v Teplicích. A bylo by jasno! Už v pátek večer je jisté, že Plzeňáci musejí své oslavy odložit, Spartička v malém derby dokráčela k dvacáté výhře letošní Gambrinus ligy. Výraz „dokráčela“ bych zdůraznil! Hráči Bohemky ji k rychlejšímu pohybu nedonutili. Na to, s jakým očekáváním na Letnou jeli, zklamali především svoje příznivce. Byli bezzubí. A nic na tom nemění ani vyloučení Ibragimova a následná přesilovka našich borců. Po sledování odpoledního marného boje našich hokejistů se Švédy dorazí na Letnou něco málo přes 10 000 fanoušků fotbalu. Také jsem zklamán z výsledku v Bratislavě, ale minimálně uznání si naši reprezentanti zaslouží. V předchozích zápasech předváděli úžasné výkony. Dnes neměli svůj den a Tre Kronor postoupili do nedělního finále zaslouženě.

V sestavě Sparty se opět objevuje uzdravený Jarda Blažek, naopak v ní chybí čerstvě zraněný benjamínek V. Kadlec, kterého nahrazuje Tomáš Pekhart. Mnozí diváci ještě nestačili usednout na své sedačky, když přichází první gólová šance Sparty. Léo Kweuke po Matějovského pasu Sňozíkovu síť nerozvlnil. Střela na zadní tyč mířila mimo. Netrvá dlouho a Léo své zaváhání napravuje. Skvělou přihrávkou nachází rozeběhnutého Libora Sionka, ten proběhne kolem tří obránců Bohemky a šajtlí obstřeluje Sňozíka. Góóóóól!!! Mlha z oslavných dýmovnic se ještě nestačila rozptýlit, Mára Matějovský nachází T. Pekharta ve vápně, ten přiťukne balón Kubovi Podanému, který míč vrátí Tomášovi a náš dlouhán zahraje brankáři Bohemky na housle! Vedeme 2:0 a prakticky se opakuje scénář z derby s jiným vršovickým parazitem. Na rozdíl od sešívaných, dvě inkasované branky v úvodu zápasu klokany ke zlepšenému výkonu neprobudí, a tak se stále hraje podle not našich trenérů. Hráči však vycítí, že dnes jim ze strany fotbalistů Bohemky žádné nebezpečí nehrozí. Hru mají pevně ve své moci, nic na tom nemění náznak gólové šance hostujícího Škody. Ten, tísněný E. Brabcem, přehazuje nejen vyběhnutého Blážu, ale i branku. Touto střelou končí veškeré nebezpečné události před naší brankou. Hřebíček do pomyslné rakve klokanů zatlouká Aziz Ibragimov. Ve 37. minutě přichází na hřiště, po minutě pobytu na hřišti fauluje O. Kušníra a ještě zbytečně protestuje proti verdiktu sudího P. Královce. Přichází zasloužené žluté varování! Po dalších šedesáti vteřinách vniká do naší obrany, Kamil Vacek jej čistým skluzem zbavuje míče a on vráží do stojícího E. Brabce. Pokud svůj faul nedoprovodil slovním výpadem vůči rozhodčímu, byla druhá žlutá karta za tento zákrok přísným trestem. Po třech minutách pobytu na trávníku oslabuje svůj tým a o osudu zápasu je rozhodnuto. Dnešní Bohemka by však zápas neotočila ani v plném počtu. Hrála špatně, zakřiknutě, prakticky celý zápas jen bránila. A naši hráči této skutečnosti nevyužili a zbytek utkání se jen dohrával z povinnosti.

Druhá půle začíná neuznaným gólem Lukáše Hartiga. Blážu sice překonal, ale stál asi ve dvoumetrovém ofsajdu. Poté už Bláža viděl míč jen z velké dálky. Hrálo se v poklidném tempu, přišlo a hned odešlo několik šancí našich hráčů a to bylo téměř vše. Prakticky není o čem referovat. Snad jen pár slov k divákům. Nevyznamenali se ani klokani, ale ani sparťané. Ti první vulgárním urážením Sparty, ti druzí idiotským vhazováním světlic na hrací plochu. Asi pomalu nazrává chvíle, aby rozhodčí zápas ukončil. A blbečkovi, který vhodil na začátku utkání dělbuch mezi fotografy bych přál, aby mu příště explodoval v ruce!

Jedním z mála světlých okamžiků druhého poločasu byl návrat Ládíka Krejčího na zelený trávník po těžkém zranění z Turnaje šampiónů.

Seriál mnoha našich zápasů, kdy nedokážeme odehrát celé utkání ve vysokém tempu, měl dnes další díl. Je to škoda! Takhle více fanoušků na tribuny nenalákáme, ani kdybychom jim nabídli místo sedaček pohodlný gauč!

V sobotu zavítáme po krátké době opět do Teplic, kde nás pohostí fotbalisté FK Ústí nad Labem. Přijďte se sami přesvědčit, jak štědrým hostitelem Severočeši budou.

AC SPARTA PRAHA - Bohemians 1905 2:0 (2:0)

Góly: 8. Sionko, 12. Pekhart

ŽK: 64. Kušnír - 40. Ibragimov
ČK: 41. Ibragimov

Rozhodčí: Královec - Košec, Kovařík

Diváci: 10.023.

Sparta: Blažek - Pamić, Řepka, Brabec, Kušnír – Sionko (68.Kerič) , Vacek, Matějovský, Podaný (76. Krejčí) - Pekhart (82. Kladrubský), Kweuke.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Bartek - Moravec, Držík, Sedláček (38. Ibragimov), Štohanzl - Škoda (46. Kraus), Hartig (79. Barros)