Bombito | 30.08.2011 09:51

Po černém čtvrtku, kdy naši kluci vypadli z pohárové Evropy, jsem si chtěl zpravit náladu o víkendu, kdy jsem s několika dalšími podobnými blázny absolvoval sparťanský trojboj. K ranní svačině naše béčko v Počernicích, odpolední přesnídávka na Strahově při derby starších dorostenců a k večeři jsem si dal hokejovou bitvu v Holešovicích, kde Spartička hostila Jokerit Helsinky. To jsem si dal! Běžela 59. minuta hokeje a já si užíval jako „věčně druhý“ na Arsenalu. 0:7!!!! Takové bylo celkové skóre. Kosmetickou změnu přinesly góly Broše a Y. Treilleho. 2:7 vypadá o něco lépe. Krátce k těm třem utkáním. Béčko hostilo adepta na postup do ligy, mužstvo Zlína. Prohrálo 0:1, ale předvedlo velmi dobrý výkon a po zápase se klukům dostalo zaslouženého potlesku. Kdyby lékaři neodoperovali Mírovi Slepičkovi střeleckou potenci, mohli jsme „ševcům“ dát čtyři kusy.

Odpolední derby dorostenců bylo klasické remízové utkání. Nikdo nebyl ani lepší, ani horší. Sešívaní však dali dvě branky vlastně z ničeho a tak si zaslouženě odvezli tři body. Hokejový zápas jasně ukázal, že loňská tragická sezóna by neměla mít pokračování. Přestože borci z Helsinek byli lepší a vyhráli naprosto zaslouženě, určitý progres u našich hráčů je znát. Čeká nás však ještě hodně práce, než budeme myslet na nejvyšší příčky.

Nedělní odpoledne jsem prožil opět na Strahově. Shodou okolností sparťanky hostily hráčky Viktorky Plzeň. S chutí si zahrály i zastřílely. Jedenáct kousků v síti Viktorky nám zvedlo náladu. Třeba si z našich holčiček vezmou kluci mustr a naloží i té české Barceloně. Asi nebudu daleko od pravdy, když napíši, že podobná myšlenky rozhýbala mozkové závity všem přítomným. O zápase holek jste si mohli vše důležité přečíst v pěkném Sektorově referátu (Ultras Klárka, aneb 372 dní stačí).

Od vyřazení s Vasluí neřeší fanoušci a média nic jiného, než kádrové změny v našem realizačním týmu. Vyhodit, nevyhodit, jedna informace přebíjí druhou. Mám z toho hlavu jako pátrací balón. I my cestou řešíme podobné otázky. A také ani my nic nevyřešíme. Asi 90 minut před výkopem, současně s fotbalisty plzeňské Viktorky, přijíždíme na zdejší stadión. Jak vidno z fotogalerie, roste do krásy. Z kdysi hnusného nefotbalového stánku se zde klube moc pěkná nová aréna. Jen více podobných stánků, ten fotbal je na nich najednou úplně jiný.

Konečně hodiny ukazují 18:30 a hráči zdraví skvěle zaplněné tribuny. Co nás čeká? Skvělá jízda Viktorky v pohárové Evropě, Spartička zase beze ztráty v GL. To je dilema! Náš kotel i přilehlý sektor je plný a skvěle podporuje naše kluky. Bez Tomáše Řepky, bez Jardy Blažka a především poprvé bez Kamila Vacka. Půjde to? Půjde! Milan Švengr – bez chybičky. Jirka Jarošík – pevná hráz, Peter Grajciar zařídil, že Pavla Horvátha jsem si všiml prakticky až při jeho vystřídání. Dobrá práce.

A jde se na to! Počáteční oťukávání ukončuje Léo. Roh Jakuba Podaného se z vápna vrací opět ke Kubovi, jeho repete nalézá hlavu Léa a síť domácí branky se poprvé rozvlní. Stadión ztichne, jen v sektoru sparťanských fanoušků je veselo. V poli máme, i díky vynikajícímu Márovi Matějovskému, převahu, domácí zlobí rychlými protiútoky po křídlech. Překvapivě je nebezpečnější Pilař než Petržela. Naši borci hrají pěkně od podlahy, domácí často ztrácí nervy. Po souboji u brankové čáry seřve D. Limberský nejen dotírajícího Siona, ale i asistenta rozhodčího. Pak přichází vítězný souboj L. Huška ve středu hřiště, skvělá ulička na Léa, klička Čechovi a střela do prázdné kasy. Očima tlačím míč k tyči. Dokázal jsem to! ;-) Vedeme 2:0 a z tribun je slyšet první pískot! Pilař řádí dál a Kušňa je zralý na vyloučení! Hraje se otevřená partie, od branky k brance, domácí si ale žádné nebezpečné akce nepřipravují. Těsně před koncem poločasu přichází souboj Libora Sionka s domácím Jiráčkem. Ten se skácí k zemi a dle jeho grimas soudím, že umírá. Sice jsem už kdysi v Plzni jeden pohřeb musel zařizovat, ale repete si dát určitě nechci a Jiráčkovi bych přál ještě mnoho a mnoho let ve zdraví. Kupodivu po minutě ošetřování běhá opět jako laň. Poločas!

Jak bude vypadat ten druhý? Přijde opět ta plzeňská smršť? Čekám výměnu karetně ohroženého Kušni Vlastou Vidličkou, ale do druhé půle nastupujeme beze změn. První střídá trenér Vrba. Nevýrazného Petrželu nahrazuje Fillo. Není o nic lepší, než jeho předchůdce. Střídáme i my. Unaveného L. Sionka nahrazuje J. Mareš. Dále máme hru plně v moci, domácí nejsou příliš nebezpeční, my hrozíme rychlými brejky. Přesně tím, co zdobilo v minulých zápasech hru domácích. A diváci ztrácejí nervy. Až k smíchu jsou některé jejich výlevy. To však naše hráče nebolí a pokračují ve velmi dobrém výkonu. Jedinou kaňkou na jejich hře je fakt, že z mnoha možností nedali pojišťovací třetí gól. Zhruba 10 minut před koncem ti nejvěrnější z nejvěrnějších, kteří by zaplnili i padesátitisícový stadión, opouštějí hlavní tribunu. Přicházejí další čerství hráči a zápas se jen dohrává. Je rozhodnuto. Mrzí mě „křečové“ divadélko jediného střelce zápasu, Léa Kweukeho. Pokud byl na tom skutečně tak špatně, jak to vypadalo, měl být okamžitě střídán. Už i vzhledem k jeho zdraví. Pokud mu nic nebylo, je takové chování nedůstojné hráče Sparty! Končí úctyhodná domácí série neporanitelnosti a je chvályhodné, že jsme ji ukončili my. Hráči se radují s našimi fanoušky, nejen mě spadl balvan ze srdce. Reprezentační přestávku si můžeme v klidu užít.

Po nedělní holčičí nadílce 11:0 přichází klučičí výhra 2:0. Suma sumárum to vychází na dobrou a chutnou Plzeňskou 13°. Nejsem pivař, při nejbližší příležitosti tento nápoj nahradím jiným mokem vyrobeným v západočeské metropoli. V lednici mám připraven Bohemia Sekt Prestige demi sec. Po příjezdu domů jsem to jistil panákem Becherovky. Chutnala mi. ;-)

Již ve čtvrtek navštívíme západ Čech znovu. Tentokrát vyrazíme do Domažlic. Lomikare, Lomikare, hyn sa hukáže!

FC VIKTORIA PLZEŇ – AC SPARTA PRAHA 0:2 (0:2)

Góly: 5. a 29. Kweuke.

ŽK: Petržela, Pilař, Rajtoral- Matějovský, Kušnír, Zápotočný, Mareš.

Rozhodčí: Adámek – Kordula, Wilczek.

Diváci: 8415.

Plzeň: Čech - Liberský, Ševínský, Čišovský, Rajtoral – Petržela (53. Fillo), Horváth (89. Darida), Jiráček, Kolář, Pilař – Bakoš (62. Ďuriš).

Sparta: Švenger - Kušnír, Zápotočný, Jarošík, Pamić – Sionko (64. Mareš), Hušek, Matějovský, Grajciar, Podaný (77. Juhar) – Kweuke (90. Brabec).

Bombito | 30.08.2011 09:51 Vstoupit do diskuze