Energetik | 29.10.2004 10:33

... aneb dárek k 95. výročí mosteckého fotbalu

Ač všední den, tak jsme vyrazili za naší milovanou Spartičkou na pohárové klání 3. kola poháru ČMFS do Mostu. Osádka vozidla čítala čtyři lidi, každý z nás v úterý k večeru v práci záhadně onemocněl a vzal si tak na středu volno. Do Mostu není cesta dlouhá, takže jsme po hodince dorazili na místo. Celkem rychle jsme našli stadion, kde jsme zaparkovali a jali se hledat nějakou místní osvěžovnu, kde i vaří. Po ujištění několika místních, že tam jsou opravdu asi jen osvěžovny, nikoliv restaurace, jsme zapadli do místního planetária na místní kuřecí speciality. Byla to vydatná krmě, tak jsme pak ještě rychle šli schladit žáhu na stadion do hospůdky.

Po zaplacení 55 Kč i s programem jsme v počtu čtyřech obsadili sektor hostí. Skoro jsme se tam báli, ale hlídalo nás asi 80 těžkooděných policistů, takže to nebylo tak hrozné. Nakonec dorazilo dalších asi 8 místních Sparťanů, což alespoň trochu potlačilo naše zklamání. Holt avizované Béčko a čas výkopu moc lidi do Mostu nenalákalo... Samotný zápas se vyvíjel spíše v náš neprospěch. V první půli jsme měli čtyři tutové šance, k tomu je třeba připočíst i jeden Michalíkův centr, který měl tendenci zapadnout do brány, leč výborný brankář domácích ho vyrazil na roh. Další šance měl zejména Meduna, ale sám před brankářem taktéž selhal, jednou při hlavičce již v úvodu utkání a jednou šel sám na brankáře. Zato naše obrana ten den připomínala průchoďák a tak jsme po půli po sérii hrubek prohrávali 0:1. Naše mírná převaha tak byla k ničemu. Ve druhé půli již zoufalost naší obrany eskalovala, ale zejména díky nemohoucnosti domácích se rozdíl skóre nezvýšil. Naopak na naší straně po pěkné akci vyrovnal Meduna. Ke konci zápasu jsme očekávali náš tlak, i proto, že domácím jakoby docházeli síly. Leč žádný zámek se nekonal, bylo tam jen pár pološancí a tak došlo na penalty, u kterých byli v psychické výhodě domácí, kteří zároveň ten den slavili 95. výročí založení fotbalu. Domácí proměnili všechny penalty, u nás selhal jen Michalík, u kterého jsme čekali, že zrovna on na 100% i jako kapitán promění. Neproměnil, a tak jsme vypadli. Ze všeho zlého je třeba vzít si to dobré, můžeme se teď soustředit jen na ligu a evropské poháry. Cesta zpátky proběhla za husté mlhy a mrholení taktéž bez problémů, takže jsme již před osmou spočinuli v náručích našich drahých poloviček.