martinS19 | 04.03.2012 10:06

Máme za sebou asi nejprestižnější a nejvyhecovanější zápas tohoto jara. Nyní už hned na začátek můžeme říct, že nepovedený. Plzeň nám v minulé sezoně sebrala titul a tak bylo jasné, že zápasy s ní v této sezoně, budou mít pořádný náboj. Na podzim jsme navíc ve městě piva zvítězili po velmi přesvědčivém výkonu. Sparta v zimě změnila realizační tým a zvyká si na nový herní systém a hra i výsledky jsou bohužel zatím žalostné. Na první dva zápasy, na Slovácko, ani Hradec jsem se nemohl zúčastnit a tak jsem se těšil, že až pojedu na Plzeň, budeme mít 6. bodů v kapse a hra bude atraktivnější. Realita byla ovšem jiná, a já na tento zápas vyjížděl s obavami, ale s vírou, že to tentokrát bude lepší a zopakujem výkon ze Štruncáků.

Zájem o lístky byl velký a slibovala se nadstandardní návštěva, která skutečně dorazila. 17 895 diváků je výborná návštěva.

Zápas jsme vůbec nezačali dobře, Horváthův nákop ve 3. minutě přesně našel rozběhnutého Bakoše, obránci byli daleko od sebe a nechali mu spoustu prostoru, což Bakoš využil a nedal Švengerovi šanci, 0:1. O 10. minut později bylo ještě hůř. Brankář Pavlík výkopem našel Daridu, ten centrem Pilaře a bylo to 0:2. Začátek stejný jako proti Liberci na podzim. V 15. minutě nás vrátil do hry Leo Kweuke, který nadvakrát hlavou překonal Pavlíka, 1:2. Od tohoto okamžiku si dovolím říct, že jsme byli lepším týmem, Plzeň jsme prakticky k ničemu nepustili, hra se odehrávala na její půlce. Ovšem koncovka je chabá. Na gol se strašně nadřeme, do zajímavé střelecké pozice se dostal třeba Kerič, ale zamířil mimo.

Druhá půle začala podobně, jako ta první skončila, opět jsme byli aktivní, ale Plzni zpět na koně pomohl pan rozhodčí, který ji tradičně odpískal penaltu, po hereckém koncertu Václava Pilaře, velká škoda že se Čeští lvi neudělují dnes. O žádném faulu Jirky Jarošíka nemůže být řeč, ani se ho nedotkl, což je velmi dobře vidět na videozáznamu na idnesu. Kdyby měl Pilař křídla, tak musel odletět až do Wolfsburgu...K penaltě se postavil Horváth, ale Milan Švenger nás spasil, vystihnul směr a penaltu bravurně vyrazil. Po tomto okamžiku jsem začal věřit, že alespon bod urveme. V 57. minutě to mohlo přijít, Matějovský krásně uvolnil Krejčího, ten už byl sám před Pavlíkem, ale nakonec se ani ke střele nedostal, protože akci zabrzdil, a obránci ho stačili o míč obrat. Velká škoda.A v 59. minutě bylo po nadějích, ztráta míče ve středu pole, když Plzeň tlačíme, rychlý protiútok, centr Petržely usměrnil do branky podruhé Bakoš.

Bohužel u tohoto golu nebude mít čisté svědomí ani Milan Švenger, který nejistě vyběhnul... Od této chvíle, už jsme hráli tužku.Z trestného kopu mohl snížit Matějovský, ale míč poslal vedle. Do konce utkání už si žádné mužstvo velkou šanci nevypracuje a Plzeň hlídá svoje vedení a zápas dovádí bohužel k zaslouženému vítězství.

Poděkovat můžem Teplicím, že jsme stále na prvním místě, se třemi body náskoku, ale jak dlouho tam vydržíme, s takovými výkony? O tom jak by zápas dopadl, kdyby naším GSM byl Jozef Chovanec se můžem jenom dohadovat, to jsou jen spekulace, do kterých se nechci moc pouštět. Příjde mi osobně moc brzo, když se z tribun od pár lidí začíná ozývat zlověstné "Hřebík ven" už po třech zápasech. Nemám z toho dobrý pocit a doufám, že si to nakonec všechno sedne. Rok 2005 tu znovu fakt zažít nechci. Já osobně si počkám, co přinesou nejbližší dva zápasy s kandidáty na sestup, Žižkovem a Baníkem. Zde musí být už vidět jasné zlepšení, ale hlavně body! Zatím je k zamyšlení všechno, co se u nás na jaře děje.

Závěrem musím alespoň vyzdvihnout choreo v 10. minutě zápasu, tohle mě opravdu baví. A zároveň bych zde chtěl poděkovat Luciferovi, že mi dal poprvé v životě šanci zažít pocit, mávat s vlajkou na hrací ploše před zápasem. Byl to perfektní zážitek a mám z tohoto nepovedeného zápasu, alespoň na co vzpomínat, díky tomuhle.

martinS19

AC SPARTA PRAHA - FC VIKTORIA PLZEŇ 1:3 (1:2)

Branky: 15. Kweuke - 3. a 59. Bakoš, 13. Pilař. ŽK: Zápotočný, Matějovský, Kušnír – Kolář, Pavlík, Bakoš, Limberský, Horváth. Rozhodčí: Kovařík – Filípek, Jiřík. Diváci: 17 895.

Sparta: Švenger – Kušnír, Jarošík, Zápotočný, Pamić – Přikryl, Matějovský, Holek, Krejčí – Kerić (69. Juhar) – Kweuke (79. Slepička).

Plzeň: Pavlík – Limberský, Čišovský, Ševinský, Rajtoral – Kolář, Darida, Horváth, Petržela (87. Řezník), Pilař (90. Berger) – Bakoš (81. Ďuriš).