EJDŽ | 16.04.2012 08:45

Sezóna rozjetá na titul se nám jaksi zasekává. Zatímco áčko bojuje o titul s Libercem a „českou Barcelonou“. Druhý tým zápolí s Mostem, Čáslaví a Třincem. Nebo, lépe řečeno, už asi dobojoval. V rámci 23. kola naší 2. nejvyšší soutěže zavítal do Počernic Baník Most. Tým, který má také záchranářské starosti. Situace jasná- ACS B 10 bodů, Most 22. Výhra, nebo už jistý sešup.

Zápas začíná nemastnou neslanou pasáží, týmy se oťukávají. Sparťané se čas od času dostanou do pohlednější kombinace, objevilo se pár hezkých přihrávek do křídel, centry ovšem postrádají přesnost, nebo se stávají kořistí obrany a brankáře Bertelmana. Ve 30. Minutě přichází studená sprcha. Most střílí branku. Danoski se dostal k odraženému balonu po centru. Holý neměl šanci. Akce podobná jako Hušbauerův gól proti Liberci. Gól kluky trochu srazil, ale stále bojovali. O poločase jsou spokojenější hosté. Zdeněk Svoboda posílá Vidličku a Frýdka, aby se rozcvičili. Prvně jmenovaný nahradil Petera Grajciara, Frýdek nahradil nevýrazného Jánoše. Po přestávce to kluci zkouší, makají. Jejich šance na zvrat však pohřbí v 51. minutě Hoffman. Most se dostal do tlaku, Polom laxně neodkopl balon, 1.střelu, která už mohla být gólová, ještě Holý vyrazil, ale na dorážku už nárok neměl. 2:0. Druhým gólem klesly šance na zisk bodu(ů) na hodnotu 0. Most hru kontroloval a už Spartu k ničemu nepustil.

K výkonu některých hráčů:

Tomáš Holý- Co chytit měl, chytil. Oba góly podle mě nebylo možné chytit.
Peter Grajciar- poločas na pozici pravého beka mu moc nevyšel, v půli nahrazen Vidličkou.
Roman Polom - Asi nejhorší hráč, 2. gól jde na jeho vrub. Za stavu 2:0 už zápas pouze odchodil.
Ostatní průměr, či podprůměr.

Support: Do Počernic si našlo cestu 405 diváků. Z Mostu dorazila skupinka o cca 35 hlavách, která se snažila fandit, a celkem jí to šlo. V kotli se nás sešlo 8, tentokráte bez bubnu, což ubralo naší podpoře na kvalitě a hlasitosti. Přes nižší počet jsme se snažili o podporu celých 90 minut. Ke konci však nálada klesala s výkony hráčů. K divákům na hlavní- nefandil nikdo, až na jednoho fanouška, který odpovídal na dělený pokřik SPARTA- PRAHA, a kterému děkujeme za „spoluúčast“. V sektoru se také objevily vlajky, které byly k vidění na utkání s Příbramí, a které přinesly hezký optický efekt.

Už je to jisté. Ani ten největší optimista už zřejmě nevěří v záchranu. Příští rok bude tedy béčko nastupovat v ČFL, navíc se bude účastnit i nově vznikající juniorské soutěže. I přes mizerné výkony vás zvu, přijďte se někdy podívat. Kluky už asi nebude svazovat pocit „musíme“ , ale mohou zkusit hrát pohledný fotbal.

Jsme tu, když se daří a zůstáváme, když se chybuje. Jsme ti, kdo věří ve Spartu. My jsme Sparta.