Jumbo1 | 11.03.2013 14:22

Ve třetím jarním kole svedl los dohromady hráče Sparty a Jablonce. Jablonec, po tradičně slušném podzimu, nezačal zatím ztrácet ani na jaře, a je stále v popředí ligy, přičemž přímo ohrožuje pozice Sparty, místy i Plzně. Před zápasem však na Spartu dva body ztrácel, tudíž zápas na Letné byla ideální příležitost, jak Jablonci odskočit. Bohužel, nakonec místo Sparty museli patrně odskakovat na jisté místo někteří fanoušci, aby se z výkonu našich hráčů (a i z výsledku) jaksi nepo…ale vše pěkně po pořádku.

Předzápasové soustředění je tentokrát nezvykle krátké. Z rodinných důvodů dorážím později, navíc jsem hned ve dveřích přivítán poznámkou „Dej si jedno rychlý a jdeme, jdeš mávat Homolky.“ Ani pivo by člověka vypít nenechali, potvory. Nicméně, i když jsem utahaný tak, že se mi pomalu nechce ani na ten fotbal, příležitost na vlajku si nenechám nakonec ujít. Mávání v pohodě, protilehlá je slušně plná, někdo předpovídá 10000 diváků. Nakonec jich bylo 9812, takže se o moc nespletl. Chvíle handrkování s pořadateli, proč jako vlajkonoš musím obíhat kus stadionu a nemůžou mě pustit vnitřkem, no ale nakonec jakž takž stíhám. O nic důležitého jsem nepřišel.

V sektoru nějací lidé jsou, dobrá nálada, fandí se relativně slušně. Jsou i chorea včetně celosektorového, takže myslím, že fanoušci odvedli v první půli docela slušný výkon. O výkonu hráčů už se to tolik říct nedá. Sparta nastupuje opět bez Jarošíka, střed obrany obvyklý - Švejdík a Holek. Jak jsem se ho vždycky bál, tak se mi v poslední době zdá, že se trochu zlepšil. Asi mu ta obrana sedí. Na začátku zápasu se sice párkrát ukázal Lafata, jednou Kweuke, jinak ale toho popravdě řečeno moc nehrajeme. On toho tedy zase tolik nehraje ani Jablonec, ale my jsme Sparta, jsme doma, a takovéhle soupeře bychom přehrávat měli. Celkový nic moc dojem ze zápasu se ještě umocní těsně před přestávkou, když jablonecký hráč ztratí balon, ten propadne k dalšímu jabloneckému hráči, a ten dá z dobrých 25ti, možná 30ti metrů gól - 0:1. Ještěže jsme v tu chvíli byli ukryti pod celosektorovým choreem, a neviděli jsme ho, stačí pohled na světelnou tabuli.

O přestávce jsou v ochozech vedeny debaty co to má jako být, jestli nějaká skrytá forma doplatku za Lafatu, či co vlastně. Pár minut po přestávce si říkám, jestli fakt není součástí Lafatova transferu i prohra v tomto zápase. Nikým nehlídaný jablonecký hráč je sám před Vaclíkem, a hlavou mu nedává šanci. Musel se přitom strachy třást, byl tam sám, opuštěný, a přesto se trefil do balonu - 0:2. Reakcí na gól je stažení Kweukeho, a na plac jde Bednář. Možná jsme to v tuhle chvíli mohli zkusit na tři útočníky, třeba by gól padl rychleji. Člověk by čekal, že po dvou inkasovaných gólech uvidí rudý uragán, ale pořád kde nic, tu nic. Bezkrevný výkon z první půle pokračoval až do cca 70. minuty. A to i přes fakt, že tribuny se celkem snažily hráče vyburcovat. Pokud by se fandilo podle výsledku, muselo by být na stadionu ticho jako v hrobě.

Od 70. minuty začala Sparta konečně trochu hrát fotbal a tlačit soupeře. Najednou to šlo, najednou jablonecká obranná hráz už tak pevná nebyla, a v 78. minutě padl dokonce do jablonecké branky gól. Trenéru Lavičkovi vyšlo střídání a Přikryl po třech minutách na hřišti dostal balon za záda hostujícího brankáře - 1:2. Tak vida, ono to jde, otázka je proč to nešlo od začátku zápasu, za dvacet minut se opravdu zázraky dělat nedají. Právě napsaná věta se potvrdila o deset minut později, když se Zápotočnému podařilo dokonce vyrovnat - 2:2. Jak již napsáno v titulku, za tohle si můžeme sami. Příště doufám budeme hrát celý zápas a nejen dvacet minut. Tím spíš v situaci, kdy jsme již před zápasem věděli, jak hrála Plzeň (mimochodem vyhrála v Mladé Boleslavi 2:0 s tradiční pojišťovací plzeňskou penaltou pár minut před koncem), a tudíž jsme věděli i to, že tři body jsou nutností. Vzájemný zápas sice hrajeme doma, ale nemůžeme si dovolit ztrácet doma body, byť se čtvrtým týmem tabulky. Po zápase nicméně vyvoláván Víťa Lavička, má podporu tribun, což je dobře. Ten výsledek nebyl až tak jeho chyba, on to za hráče na hřišti neodběhá a neodbojuje.

S výkonem ani s výsledkem nejsem tentokrát spokojen, takto se o titul nebojuje. Šanci na omluvu fanouškům budou mít hráči už v neděli 17. 3., kdy se v 17:00 hraje pod lízátky v Hradci Králové. Budou tam předpokládám stovky sparťanů, takže hráčům nebude chybět vůbec nic. Pak je repre pauza, a poslední víkend v březnu přivítáme doma tým pana Paclíka. A pokud chceme, aby nám případná výhra v zápase s Plzní k něčemu byla, musíme nejdříve vyhrát v tom Hradci. To ovšem předpokládá hrát fotbal po celých 90 minut. Připomínám to jen pro pořádek, jsem si jist, že hráči to vědí. Takže tráva musí hořet. Proč? Protože…SPARTAAAAA!!!!!