káně | 10.11.2013 12:03

V relativně slušném počasí se naše rezerva v sobotu představila na půdě čtvrtého týmu tabulky ČFL – Kolína. Dal se očekávat kvalitní zápas, neboť Kolín je farmou prvoligové Mladé Boleslavi a tak nic nebránilo tomu vyjet.

Startujeme už kolem poledne, cestou nabíráme v klánovickém lese třetího do party a poklidnou cestou jsme kolem jedné hodiny na místě činu. Platíme lidové vstupné za 40 Kč, v klidu prohodíme pár slov a místními pořadateli, a usedáme do útulné hospůdky přímo na stadionu. Kozlík trká za 21 a ještě cenťák a půl nad míru, no paráda. Klobáska z udírny za 40, dva druhy, pikantní dobrá. Tyhle „vesnické“ fotbaly mají něco do sebe, zvláště když člověk ví, že o výsledek zas až tolik nejde.

Místní útulný stadionek se slušně zaplnil, nějaké ty 4 stovky diváků sledují nástup obou týmů. Úvod zápasu patří našim, držíme míč, dobře kombinujeme, sice jen po vápno, ale dobrý. Bojovnost, snaha o hru po zemi (mimochodem, hřiště celkem slušně připraveno). Spokojenost. Domácí se s tím příliš nemazlí, vlastně zezadu jen dlouhými nákopy „hledají“ útočníky. A jelikož rudí mladíci se do nějakého zakončení nedostali, udeřilo na druhé straně, kdy překonal vybíhajícího brankáře Staňka Jan Štoček. Branka pěkná, ale tento hráč v zápase zanechal ještě jednu nesmazatelnou stopu. Ale popořadě. Hned o dvě minuty později náš brankář chybuje a je překonán lobem u uctivé vzdálenosti – 2:0 pro Kolín. Naši hráči jsou celkem viditelně otřeseni a zápas se vyrovnává. Tady by měl zřejmě pomoci hlavní trenér týmu, který ale, jak je zvykem, spíše zalezl na lavičku a něco si mumlal s asistenty. Je to škoda, protože do té doby jsme hráli slušně. Postupné vyrovnanosti utkání pomáhá i hlavní rozhodčí Ondřej Kožár. Ne, že by připískával jednomu či druhému týmu, ale hru prostě pouštěl až moc, což se mu v průběhu začalo vymykat z rukou. A domácím to samozřejmě hrálo do karet, protože naši kluci nejsou ti, kteří soupeři nakopou. V závěru se do obrovské šance dostal Pouček, ale z malého vápna nepřekonal domácího brankáře. Škoda, mohlo to být mnohem zajímavější.

Do druhého poločasu dělá pan Hašek hned 4 změny v sestavě, včetně výměny brankáře. No, pro sebevědomí úžasná věc, chudák 17tiletý kluk. I když samozřejmě, mohlo mu něco být … Druhý poločas jsme opět drželi míč, snaha byla, ale domácí dobře bránili a tak šance nepřicházeli, naopak, Kolín měl sem tam i nějaký ten brejk. Hrůzostrašný moment pak přišel v 58. minutě. Honza Sýkora na vlastní polovině odehrává míč, když v tu dobu přijíždí po prdeli Jan Štoček a podrážkou napřed bere „Sýkorku“ přes holeň. Zákrok, z kterého běhá mráz po zádech, kolikrát už jsme v TV viděli podobné zákroky, které ukončí hráči kariéru. Rozhodčí nesmyslně ukazuje jen žlutou kartu a před sparťany utíká až někam za autovou čáru, aby se ukryl za pomezním sudím. Sýkora je okamžitě odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice.

Čert vem, jestli byl Štoček oceněn ŽK či ČK. Ale od hráče, který letos nastoupil i ve 3 zápasech Gambrinus ligy, by člověk čekal trochu respektu k soupeři. Ale pravděpodobně mindrák z předchozího neodpískaného faulu zapůsobil a zajel tam jak idiot. A sprostá slova jsou na místě, protože podrážkou na holeň soupeře, který je bez míče, může zajet prostě jen zamindrákovanej debil. Za takový zákrok je jediný trest – kriminál. (podle posledních zpráv noha snad vydržela, ale Honza musí podstoupit další vyšetření).

Sudí se z té situace taky posral, protože pak několikrát pískl pro nás fauly, které nebyly. Což o to, hlavně Sýkorka ať je v pohodě. Naši byli pochopitelně celkem otřesení a aktivita už nebyla taková, natož chození do soubojů. A tak mohl jmenovaný Štoček definitivně rozhodnout, ale proměnit šanci z malého vápna neumí. Zápas už se dohrává, přesto v poslední minutě ještě koriguje Pouček. Bohužel, už pozdě.

Po zápase ještě vyrážíme na prohlídku centra Kolína, pěkné město s kostelem a náměstím, usedáme na dvě a razíme zpět do Prahy. Spokojeni s výkonem našich mladíčků, znechuceni brutálním zákrokem Štočka. Jinak by to byl další z řady fajnových výjezdů za naším béčkem … Tak si pojeďte béčko užít i vy, třeba 23. 11., kdy hraje béčko od 13:30 na hřišti Králova Dvora. Po zápase hezky posedět na Letnou a od 18:00 hraje Sparta na Letné zápas stodvacetiletí s Mladou Boleslaví. A tam nesmí nikdo z nás chybět … Jo, a možná přijede Jan Štoček...