Máca | 11.05.2015 11:57

Je pátek 8. května 2015, tedy den před nejdůležitějším zápasem jara na naší milované Letné proti Plzni. A my, Kutnohorsko fans, se nemůžeme dočkat, a tak vyrážíme z Kutné Hory do nedalekého Malešova již v ranních hodinách, kde se koná již tradiční memoriál týmů U13.

Bereme to jako rozcvičku a odreagování se před sobotou a možnost podpořit mladé letenské pušky, které se turnaje také zúčastní. Počasí nám přeje, návštěva slušná a my také tvoříme početný kotlík. Vše nahrává do karet fajn strávenému dni na fotbale.

Ve skupině naši kluci poráží Malešov, Duklu Praha, Příbram i slovenskou Hornou Nitru a bez ztráty bodu končí na prvním místě a rovnou postupují do semifinále. V něm bohužel prohráváme se Slovanem Bratislava. Nicméně náplast přichází v zápase o třetí místo. To kluci v derby poráží Slavii, a tak se mohou radovat z konečného třetího místa.
Celkovým vítězem turnaje se stávají mladíci z týmu 1.FK Příbram. Během celého turnaje ženeme kluky známými chorály z kotle a také trošku improvizujeme podpořeni zlatavým mokem :-). Také proběhla menší pyro vložka a pár dohadů o tom jak se má a nemá fandit, ale i přesto musím říct, že k nám byli pořadatelé ohleduplní a my se na oplátku také drželi v duchu fairplay.

Již od úvodu turnaje bylo na klucích vidět, jak se jim naše podpora líbí a bylo to znát i na jejich výkonech, hráli velmi dobře. Po každém gólu běží k nám a slaví ho s námi, Po každém zápase je řádná děkovačka a je vidět že hoši na to nejsou zvyklí, takže si to patřičně užívají a také nám děkují za neúnavnou podporu. Dokonce nás pyšní rodiče od těchto kluků zvou na nějaký ten drink a také jsou rádi za podporu. Takže dík patří určitě i jim.
V odpoledních hodinách se rozjíždíme do svých domovů s dobrým pocitem, že kluci to odmakali na hřišti a my v hledišti a že to upřímné a spontánní nadšení z fotbalu je báječné sledovat. Kdoví, zda zrovna před námi neběhali budoucí hráči áčka nebo reprezentanti.
MácaMáca | 11.05.2015 11:57 Vstoupit do diskuze
6