sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Mládež Sparty

Dejte jim mičudu, ať si hrají (AC SPARTA U8 – FK Motorlet U9)

Kolemjdoucí 06.09.2018 16:00

Nejlepší a nejkrásnější fotbal je ten ve své nejryzejší podobě. Když se hodí mičuda partě malých kluků, kteří tuhle hru milují. Ostatní již nechte na nich. Sami vám ukáží, jak je nádherná. Tak jako to o uplynulém nedělním odpoledni předvedly týmy AC Sparta U8 – FK Motorlet U9.

Vzájemný zápas se uskutečnil ve sparťanském Tréninkovém centru Strahov. Při každé jeho návštěvě musí snad všechny fanoušky Sparty vždy naplńovat pocit hrdosti, že něco takového náš klub má. Je opravdu nádherné. A hlavně pomáhá malým i větším fotbalistům rozvíjet jejich lásku k milované hře i jejich dovednosti. Samozřejmě za podpory trenérů a všech kolem. I jim patří velký dík.

Zpět k utkání. Sparta do těchto přátelských klání pravidelně nastupuje s o rok mladším ročníkem. Díky tomu jsou zápasy o něco vyrovnanější. Za příjemného počasí oba tymy sehrály zápas o čtyřech čtvrtinách hraných paralelně na dvou hřištích. K vidění bylo to krásné, co fotbal nabízí. Nádherné akce, tvrdost a férovost, nasazení, úpřímná radost z branek, technika, parádní góly, fintičky, neuvěřitelné zákroky brankářů… O co byli malí sparťané pohybově a takticky vyspělejší, o to byli hosté z partnerského Motorletu dravější a nadšenější. Hrál se prostě parádní tempo fotbal nahoru dolu, který se musel trenérům i všem přítomným divákům v podobě rodičů a sourozenců líbit. Výsledek v takových zápasech není to podstatné. Pro statistiky se však sluší dodat, že o pár branek vyhrála Sparta. Motorlet byl naopak úspěšnější na penalty. Obě mužstva (a určitě i trenéři) mohla být spokojená.

Co dodat na závěr? Nikdy není na škodu zajít se podívat ke kořenům fotbalu. Zapomenout alespoň občas na pojízdné divadlo v podobě naleštěné a penězi napěchované Ligy mistrů, či skandály opředenou českou ligu…. Stojí to za to.

A ti, kdo máte nadějného fotbalistu či fotbalistku, nezapomeňte, že Sparta již brzy pořádá nábor mladých nadějí. Konkrétně v úterý 11. září od 16:30 v Tréninkovém centru na Strahově.


Kolemjdoucí

Fotogalerie

 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

12. hráč

známka:

5 9

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

5 1

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hložek Adam

známka:

4 7

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

4 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Tetteh Benjamin

známka:

4 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  karolina  karolina  28

2.  sel  sel  26

2.  Adjan  Adjan  26

4.  Vanek  Vanek  25

4.  Miguel  Miguel  25

6.  recchi  recchi  24

6.  Vejvi  Vejvi  24

8.  koste  koste  23

8.  majk  majk  23

8.  haklos  haklos  23

11.  ffontan  ffontan  22

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2019 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama