Kolemjdoucí | 06.09.2018 16:00

Nejlepší a nejkrásnější fotbal je ten ve své nejryzejší podobě. Když se hodí mičuda partě malých kluků, kteří tuhle hru milují. Ostatní již nechte na nich. Sami vám ukáží, jak je nádherná. Tak jako to o uplynulém nedělním odpoledni předvedly týmy AC Sparta U8 – FK Motorlet U9.

Vzájemný zápas se uskutečnil ve sparťanském Tréninkovém centru Strahov. Při každé jeho návštěvě musí snad všechny fanoušky Sparty vždy naplńovat pocit hrdosti, že něco takového náš klub má. Je opravdu nádherné. A hlavně pomáhá malým i větším fotbalistům rozvíjet jejich lásku k milované hře i jejich dovednosti. Samozřejmě za podpory trenérů a všech kolem. I jim patří velký dík.

Zpět k utkání. Sparta do těchto přátelských klání pravidelně nastupuje s o rok mladším ročníkem. Díky tomu jsou zápasy o něco vyrovnanější. Za příjemného počasí oba tymy sehrály zápas o čtyřech čtvrtinách hraných paralelně na dvou hřištích. K vidění bylo to krásné, co fotbal nabízí. Nádherné akce, tvrdost a férovost, nasazení, úpřímná radost z branek, technika, parádní góly, fintičky, neuvěřitelné zákroky brankářů… O co byli malí sparťané pohybově a takticky vyspělejší, o to byli hosté z partnerského Motorletu dravější a nadšenější. Hrál se prostě parádní tempo fotbal nahoru dolu, který se musel trenérům i všem přítomným divákům v podobě rodičů a sourozenců líbit. Výsledek v takových zápasech není to podstatné. Pro statistiky se však sluší dodat, že o pár branek vyhrála Sparta. Motorlet byl naopak úspěšnější na penalty. Obě mužstva (a určitě i trenéři) mohla být spokojená.

Co dodat na závěr? Nikdy není na škodu zajít se podívat ke kořenům fotbalu. Zapomenout alespoň občas na pojízdné divadlo v podobě naleštěné a penězi napěchované Ligy mistrů, či skandály opředenou českou ligu…. Stojí to za to.

A ti, kdo máte nadějného fotbalistu či fotbalistku, nezapomeňte, že Sparta již brzy pořádá nábor mladých nadějí. Konkrétně v úterý 11. září od 16:30 v Tréninkovém centru na Strahově.


Kolemjdoucí

Kolemjdoucí | 06.09.2018 16:00 Vstoupit do diskuze
0