roboACS | 30.08.2016 08:21

Po nedělních tropech, kdy rtuť teploměru vystoupala vysoko nad 30 stupňů Celsia se v pondělí ochladilo na přijatelných cca 25 nad nulou. Přes noc a dopoledne i lehce sprchlo. Pro fotbal to byli určitě příznivější podmínky než jaké zažili kluci z áčka. Jak řekl David Lafata v jednom z rozhovorů pro televizi: " V neděli bylo hezky, ale ne na to hrát v tom fotbal." Necitoval jsem kapitána úplně přesně, ale je jasné, jak to bylo myšleno. V pondělí bylo už hezky i na fotbal.

A tak jsem se zase po delší době a poprvé v této sezoně donutil vyšplhat do našeho tréninkového centra na Strahovském kopečku, abych od 13 hodin kouknul na utkání 5 kola juniorské ligy proti Dukle. Na utkání si našla cestu tradiční zhruba stovka fanoušků. V ochozech nechyběli členové Sparťanského realizačního týmu Jarda Hřebík nebo Radoslav Kováč. Také se přišli podívat Miroslav Miller s dětmi, Jaroslav Šilhavý, Gunter Bittengel a starej známej ze sky boxu na Julisce Luboš Kozel. Hrál se pohledný fotbal. Padlo šest branek a spousta dalších šancí ještě zůstala nevyužita.

Jak už název mého článku napovídá, utkání rozhodli standardní situace a hrubé individuální chyby. Čtyři ze šesti gólů padli po standardních situacích. Tedy pokud mezi standardní situace počítáme i pokutový kop. Ten hned v sedmé minutě utkání dloubáčkem do středu branky proměnil Filip Císařovský. Jak je to jednoduché, když se to podaří. Brankář Řepa padl k levé tyčce a absolutně neměl nárok zasáhnout. Standardní situací jsou ve fotbale nazývány i rohové kopy. Po jednom takovém si na přední tyč krásně naběhl Honza Špaček a po půl hodině hry jsme vedli 2:0. Dukla se snažila hrát kombinačně po zemi a byla místy hodně aktivní. K prvnímu gólu jim ale pomohla strašlivá hrubka našeho obránce Matěje Sváty čehož využil s devítkou hrající Brabenec, který přehodil brankáře a do kabin se tak šlo za stavu 2:1.

Standardní situace trestný kop kousek za pokutovým územím - tak přišel na svět třetí gól Sparty. Filip Císařovský, tečovaný míč a doslova prostřelený brankář Řepa - 3:1. O chvíli později standardní situace na druhé straně hřiště od stejného rohového praporku od kterého přišel náš krátký centr na přední tyč na dva nula. Tentokrát To byl centr do středu pokutového území, Brabenec hlava a bylo to 3:2. To se tak prostě stalo, že část bránících hráčů odběhla s naskakujícím hráčem Dukly na přední tyč, část zůstala stát a tak byl Brabenec uprostřed vápna najednou úplně sám. O chvíli později náš Tomáš Cabadaj nastřelil pravou tyčku. Další standardní situace i obrovská chyba a body se nakonec dělili. V 93 minutě po rohu náš brankář Patrik Štorc vyběhl naprosto nesmyslně do prázdného prostoru. Strašná chyba. Hostující Šimek neměl problém dopravit míč do opuštěné branky - 3:3.

I juniorskou ligu teď čeká reprezentační pauza. Na další utkání můžete zase zajít až v pondělí 19.9.2016 kdy v tréninkovém centru hostíme Dynamo České Budějovice.

Naštěstí mládež není jen juniorská liga. Již teď ve středu hrají svěřenci Davida Holoubka pod hlavičkou u19 od 14:30 s Hlučínem. V neděli 3.9.2016 si přijdou na své i příznivci ženského fotbalu. Od 14 hodin hrají naše holky na hřišti největšího rivala. Bylo by fajn kdyby se jim zase po delší době podařilo derby vyhrát.

roboACS


AC Sparta Praha U21 – FK Dukla Praha U21 3:3 (2:1)

Branky: 7. Císařovský (z PK), 31. Surmaj, 58. Císařovský – 38. a 66. Brabenec, 93. Šimek.

Sparta: Štorc – Sváta, Kadlec Milan, Vrána – Palečko, Cabadaj (76. Penc), Špaček (67. Eichler), Císařovský (69. Čmelík), Matoušek (90. Pavlík) – Rajmon (52. Kitanovič), Surmaj.

Dukla: Řepa – Šimek, Bezpalec, Nguyen, Kozel - Preisler, Stýblo (46. Hájek), Vopat (74. Vlček), Brejcha – Šahini (58. Gábor), Brabenec.

Rozhodčí: Rejžek – Urban, Kožár.

Diváci: 150.

roboACS | 30.08.2016 08:21 Vstoupit do diskuze
0