roboACS | 01.09.2015 00:53

Poprvé v této sezoně jsem se dnes zašel podívat na juniorskou ligu a popravdě ani se mi nějak moc nechce psát tenhle report, protože každá prohra se sešívkama mě strašně sere a je jedno jestli se jedná o ligové áčko nebo o turnaj v kuličkách. Prostě slávistu musíš vždycky porazit a nejlépe ještě zesměšnit. Alespoň pár řádků snad vypotím...

V tropickém vedru si do tréninkového centra v pondělí po obědě našlo cestu nezvykle hodně diváků. Tipl bych to tak na 150 z toho na můj vkus až zbytečně hodně slávistů.

Naši junioři úvodních pět utkání nové sezony vyhráli, sešívky také ještě neprohráli, ale mají o utkání méně. V základu nastupují tři hráči áčka: nejstarší "junior" Miroslav Miller, letos opomíjený obránce Jakub Brabec a záložník Tiemoko Konate. Ze slávistů má pár ligových utkání odkopáno jen Kodr a tak jsme tedy favorité.

Do utkání vstupujeme aktivně, držíme míč, určujeme tempo hry. Ale šance nepřichází. Již několik let se náš klub snaží působit jednotně a že co se trénuje v áčku je v tréninku již od dorostenců. Alespoň je to nám fandům takto prezentováno. A tak je logické, že když chyby v defenzívě sráží áčko, je potřeba aby se hráči ty chyby učili již od mládí. První vážnější šance slávistů přichází po hrubce v rozehrávce a hned prohráváme 0:1. Přesně tak to umí i naše áčko. Ve 39 minutě naše obrana zaspala podruhé. Jeden z našich obránců nedoskočil Kocourka ten poslal míč na zadní tyč a Valenta již neměl problém skórovat 0:2. Co naplat, že jsme drželi míč a snažili se hrát aktivně. Slávisté dobře bránili a jedinou větší šanci měl Timi Konate, ale trefil pouze pravou tyčku Řehákovi branky.

Slávisté dobře bránili i po přestávce. Hráli z hlubokého bloku a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Po hodině hry mohl po rohu Matouška snížit Čavoš, ale hlavou trefil pouze pravou tyčku a od brankáře se míč odrazil ven z branky. O chvíli později ještě Matoušek vystřelil metr nad. Další šance přišli až v závěru utkání. Střídající Rajmon z blízka přestřelil a tak snížení přišlo až v 88 minutě po přízemní střele Čapka k pravé tyči. Čapek je se šesti góly nejlepším střelcem juniorské ligy. V hektickém závěru šel do vápna i brankář Miller, ale vyrovnat se již nepodařilo. A když ani slávisté nedokázali dopravit míč do prázdné branky skončilo utkání 1:2.

Juniorka tak první prohru v sezoně bohužel zaznamenala v derby a přenechala průběžné vedení v tabulce Příbrami.

roboACS


AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 1:2 (0:2)

Branky: 88. Čapek - 7. Fotr, 39. Valenta.

ŽK: Kuchta, Gilian.

Sparta: Miller – Kadlec, Brabec, Piško (71. Těžký) – Záviška (46. Špaček), Sáček, Matoušek (67. Rajmon), Čavoš, Kitanovič (46. Hovorka) – Konaté (80. Cabadaj), Čapek.

Slavia: Řehák – Broukal, Kuchta (74. Lukič), Veselý (62. Zoubek), Valenta (46. Gilian), Pelyak, Routek, Vavrouš, Fotr (65. Batka), Kocourek, Kodr.

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Mencl.

roboACS | 01.09.2015 00:53 Vstoupit do diskuze
0