roboACS | 09.03.2016 22:36

Já vím, že už je čtvrtek ráno a všichni už máte plnou hlavu dnešního zápasu s Laziem, ale co si ještě tak trochu zavzpomínat na nedělní utkání s Jabloncem? Jumbo nenašel čas ve svém nabitém programu, já mam za sebou dvě čtrnáctky (pozor šichty - nemyslet na něco nezákonného) a středu jsem skoro celou prospal a nikdo jiný se k sepsání reportu neměl a tak jsem se k tomu dostal já, až teď ve středu před večerníčkem.

Jaký tedy byl nedělní zápas s Jabloncem?
Utkání se hrálo v neděli 6.3.2016 od 15 hodin v Praze na Letné. Teploměr ukazoval asi 5 stupňů nad nulou, bylo zataženo, v průběhu přestávky a z kraje druhé půle pršelo. Na protilehlé fungovalo topení.

Naši hráči určitě měli v hlavách, že by utkání rádi rozhodli hned na začátku (jako se to povedlo třeba proti Mladé Boleslavi) a ve zbytku utkání po šetřili síly které se v nabitém březnovém programu určitě budou hodit.

Jenže... Mnohem aktivněji začali Jablonečtí a v desáté minutě šli zaslouženě do vedení. Mareček prohrál vzdušný souboj s Gregušem - 0:1.
Postupně se hra vyrovnávala a ke konci poločasu už přebrala otěže utkání Sparta. Krejčí ještě svojí šanci nevyužil, ale ve 40 minutě utkání se prosadil David Lafata. Kapitánova první střela ještě neprošla, ale míč se k němu vrátil a se štěstím se mezi brankářem a přes pár hráčů soupeře dokutálel za čáru - 1:1. David značnou část přípravy a z kraje jara laboroval se svalovým zraněním. Po pár týdnech zase nastoupil v základní sestavě a vstřelil svůj první jarní gól a celkově 170 ve své ligové kariéře. Jablonecký brankář Bárta, který se před utkáním v denním tisku vychloubal jak od Lafaty v předchozích dvou utkáních, které proti němu chytal, ještě nedostal gól, se do třetice konečně dočkal.

Poločas 1:1. Na pivko a na klobásu jdu s vírou, že Sparta utkání otočí. Prostě jsem věděl, že tohle utkání vyhrajeme. Ve stáncích na protilehlé již byli k dostání půlené šály k utkání Sparta/Lazio za 250,- To je rychlost ofiko fan shope podívej. A ta cena? Radost pohledět.

Druhý poločas začal v dešti. Jablonečtí se zatáhli do defenzívy, Sparta stupňovala tlak. Dvě šance (Šural a Mareček) ještě zastavila branková konstrukce, ale kýžený gól se nakonec podařilo vstřelit. Po rohu Krejčího se míč odrazil za vápno k Lukášovi Váchovi a ten parádní bombou dal zavzpomínat na svůj legendární gól proti Bernu - 2:1.

Hotovo, konec, nazdááár Gablonz. Ligová stíhačka s Plzní pokračuje. Stále máme titul ve svých rukách, když všechno vyhrajme je náš.

Na závěr ještě dovolte pár poznámek k fanouškům. Na stadion si našlo cestu pouze 8935 diváků. Kde jste fanoušci? Hrajeme o titul a sejde se nás takhle málo? Ostuda je že více lidí chodí do Edenu a to sešívky hrajou po delší době ve středu tabulky beze strachu o záchranu ligové příslušnosti...

Po celou dobu aktivně fandil zejména kotel, občas se přidávala protilehlá. Trochu slyšet byla i hrstka fandů v sektoru hostů.

Po delší době se na Letné pískalo na kotel. To když část kotle v průběhu druhého poločasu po svém slavila to, že Sparta dnes skoro celé utkání hrála bez hráčů tmavé barvy pleti. Názor ať si na to každý udělá jaký chce. Podle mého tato reakce publika byla zbytečná. Jinak kotel po celých devadesát minut ukázkově povzbuzoval tým. Smutný je, že část těch co pískala jinak po celé utkání neotevřela hubu...

Po Laziu hraje naše Sparta v neděli odpoledne v Olomouci. Já na hanou bohužel kvůli pracovním povinnostem nejedu, Jumbo na výjezdy nedostává vycházky a tak doufám, že někdo sepíšete report. Aby tady na stránkách byla nějaká zábava a nejen ta kterou tvoří sama redakce.

No a pak už přijde výjezd jara do Itálie.

AC Sparta Praha - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 39. Lafata, 90. Vácha - 10. Greguš

ŽK: Vácha, Zahustel - Pernica, Rossi, Masopust, Greguš, Wágner

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Holek, Frýdek - Vácha, Dočkal (Konaté), Mareček, Šural, Krejčí (Mazuch) - Lafata (89. Juliš).

Jablonec: Bárta - Kysela, Pernica, Beneš, Karavaev - Rossi, Masopust, Greguš, Trávník (79. Breda), Pospíšil (62. Doležal) - Tecl (88. Wágner).

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Caletka.

Diváci: 8935.

roboACS | 09.03.2016 22:36 Vstoupit do diskuze