sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Podle hvizdu poznáš pizdu (SPARTA – Sønderjyske, odveta playoff o EL 2016/17)

Šotek 27.08.2016 09:07

Sedmdesátá léta lze dnes oprávněně označit za zlatý věk pornofilmů. Nejde přitom o to, že by se točilo víc porna než jindy (…) Titulem, který francouzskou produkci uvedl do mezinárodního kontextu, bylo právě Podle hvizdu poznáš pizdu. Do dobové Francie zasazená variace na mytologický motiv „vagina loquens“, neboli mluvící vagíny, v odlehčeném komediálním tónu pojednává o tom, co by ženské přirození říkalo, kdyby mohlo mluvit….. toliko výlet do světa porna i filmu a konec citace z portálu csfd.cz. Nebojte, nebudu rozvíjet výše zmíněnou myšlenku. O tom si každý může podumat sám. Stačí jen doplnit, že snímek je z roku 1975 a jeho pokračování z roku 1978. Název jsem si jen vypůjčil pro titulek reportu kvůli částečné rozpolcenosti Dvanáctého hráče v utkání Sparty proti Sønderjyske. A také muži ve žlutém s píšťalkou.

Utkání o podzimní bytí a nebytí ve fotbalové Evropě nás zastihlo v době, kdy to klukům lidově řečeno trochu dře. A výkony nejsou úplně dle představ fanoušků a předpokládám, že ani hráčů, trenérů a vedení klubu. Navíc mnozí včetně mě před zápasem pravděpodobně očekávali, že soupeře od začátku zmáčkneme, dáme trojku v suchým triku a nebude co řešit. Realitu jsme viděli sami. Nakonec jsme měli trika durch, ale trojka především díky obrovské vůli, nasazení, touze a štěstí padla. V pátek jsme tak mohli usednout ke sledování losu základních skupin Evropské ligy. Otočit zápas z 0:2 na 3:2 je určitě cenné. Zvláště po takovém průběhu a dalších okolnostech v podobě neustále zdržujících soupeřů a rozhodčího, který měl očividně svůj vlastní svět. Jak jinak si vysvětlit jeho výkon. Majstrštykem bylo udělení žluté karty za zdržování pro brankáře Koubka. A to poté, co fotbalisté soupeře prozdržovali předchozích 85 minut bez toho, aniž by ho to nějak zajímalo. Nyní se nad to již můžeme povznést a užít si veškerou radost. Ta je vystupňovaná ještě tím, když si představíme ty protažené obličeje nesparťanského zbytku republiky.

O něco méně těšily reakce některých sparťanských fanoušků, kteří místo (tiché, či vyjádřené) podpory týmu od začátku remcali na každého našeho hráče, či netrpělivě průběžně hvízdali. Rekord a žezlo z mého pohledu drží borec, který toto spustil již po 10 vteřinách hry. Opravdu tohle v průběhu zápasu pomůže? Nestálo by za to dát místo toho našim fotbalistům 90 minut podpory, kdy společně bojujeme proti soupeři? A případně jim dát najevo nevoli s výkonem až po skončení utkání? Nebo co se třeba hvizdem vybouřit směrem k rozhodčímu a soupeři?

Naštěstí je to minorita sparťanského národa. O to více těší výkony a reakce kotle, který má skvělou formu. Fandil od začátku utkání do jeho konce, jel parádně chorály a nakonec strhl k fandění i ostatní tribuny. Bravo! Jen tak dál! Je skvělé sledovat, že počty i výkony kotle jdou postupně nahoru. Na ostatních potom je se k němu přidávat. I kvůli tomu, že nepřátelé stojí neustále za branami a je třeba být na všech frontách silnými, připravenými a táhnout za jeden provaz proti všem. To je zákon Sparty. Stejně tak jako neustupovat, nevzdávat se a bojovat za každé situace.

Sparta navždy!

Šotek


AC Sparta Praha - SønderjyskE 3:2 (1:2)

Branky: 44. Lafata, 69. Šural, 85. Brabec - 35. Uhre, 40. Klove.

ŽK: Vácha, Karavaev, Koubek - Romer

Sparta: Koubek - Karavaev (84. Brabec), Holek, Kadlec, Costa - Šural, Vácha, Mareček (46. Juliš), Frýdek - Lafata - Pulkrab (82, Zahustel).

SønderjyskE: Skender - Pedersen, Kanstrup, Maak, Dal Hende - Klove (76. Kroon), Drachmann, Romer (83. Mattila), Madsen, Absalonsen (86. Luijckx) - Uhre.

Rozhodčí: Madden - Stewart, Carr (Skotsko)

Diváci: 13685.

Fotogalerie

Sparta - SønderjyskE

Výhra v odvetě 3:2 a postup. Jediné pozitivum. Výkon špatný, chaotický, plný chyb. Takhle to dál nejde.
 

Diskuze k článku

Komentáře (2)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 7

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  241

2.  MrSpartan  MrSpartan  225

3.  FVL  FVL  220

4.  Rudej  Rudej  217

5.  Wafi10  Wafi10  209

6.  radamell  radamell  207

6.  black.newt  black.newt  207

8.  Průcha  Průcha  205

9.  spartanekk  spartanekk  204

9.  Skříň  Skříň  204

11.  DAPDO  DAPDO  203

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama