sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Slzy (AC SPARTA – FK Mladá Boleslav, 6. kolo I. ligy 2016/17)

Šoumen 22.09.2016 03:25

Tomáš Rosický opět v rudém dresu Sparty. To byl největší tahák pro sobotní zápas s Mladou Boleslaví. Sice jeho start před zápasem nikdo nepotvrdil, ale to nádherné napětí, očekávání, mrazení a možnost splnění obrovského snu bylo doslova cítit ve vzduchu. U tohoto historického zápasu se prostě nemohlo chybět!

Sám jsem byl zvědavý, zda se za kombinace prostředek víkendu a nádherného letního počasí podaří naplnit Letnou. Při pohledu na prořídlé tribuny přibližně 10 minut před výkopem jsem nevěřícně kroutil hlavou, ale poté jakoby někdo mávl kouzelným proutkem a tribuny se perfektně zaplnily. Mnozí fanoušci do poslední chvíle využívali příjemný chládek za tribunami. Více než 14 tisíc sparťanů je dle mě za daných okolností fantastické číslo. Není třeba připomínat, že většinu přílákala posila s číslem 10 na dresu. Na stadion jsem tentokrát dorazil s více než hodinovým předstihem, abych mohl Tomáše sledovat už při rozvičení. I to je neskutečný zážitek! A jedinečná příležitost sledovat, jak může být fotbal krásný. Technika, pohyb, zpracování a vlastně cokoliv je u něho mnohem výše než u jiných hráčů. Člověk jakoby se zároveň vrátil v čase o těch 16 let zpátky, kdy mohl být u startu jeho kariéry. Musel jsem se velmi silně štípnout do ruky, abych zjistil, že to je pravda a opět realita. A i na slzy došlo..ale o tom až trochu později.

Poměrně dojemná chvilka nastala už před samotným zápasem, kdy se s rudým dresem oficiálně loučil Marek Matějovský. Přiznám to rovnou. Marek po celou dobu svého působení ve Spartě patřil mezi mé velmi oblíbené hráče. Nadstandardní fotbalové myšlení, fantastické přihrávky, technika i určitá fotbalová ladnost – dobře se na to koukalo! Mnozí mu vyčítali horší pohyb, ale osobně s tím nesouhlasím. Marek v tomto ohledu nezaostával. Nikdy nic nevypustil a bojoval. Nicméně se i jako jeho velký příznivec nemohu zbavit dojmu, že toho mohl v rudém dresu dokázat o něco více. Proč tomu tak nebylo zůstane už navždy záhadou. Škoda pro nás, něj i Spartu. Zároveň se nemohu zbavit dojmu, že jeho odchod je velmi předčasný. Zvláště ve chvíli, kdy se potýkáme s nedostatkem kreativních záložníků. Bylo prostě chybou ho pouštět. Však on by se v průběhu sezóny ještě hodně hodil. Tomuto rozhodnutí vedení vůbec nerozumím. To nemohl dojet sezónu a pomoci k titulu? Proč tak zbrklé rozhodnutí na poslední chvíli přestupovího období? Jsem přesvědčen, že svému novému týmu ještě hodně pomůže. Jen abychom toho ještě nelitovali. Po přečtení jeho rozhovorů a několika vyjádření se nemohu zbavit dojmu, že se mu neodcházelo lehce a chtěl zůstat. Nicméně klub o něj již očividně nestál. O to více mě potěšil obrovský aplaus a standing ovation, kterých se dočkal od fanoušků. Krásná chvíle! Máro, ještě jednou velké díky! Určitě se na tebe pojedu do Boleslavi podívat.

Samotný zápas našim hráčům moc nevyšel. Bod vyčaroval Tomáš Koubek. Do podivného průběhu zapadlo i brzké střídání Aleše Čermáka. Pro mě nepochopitelné střídání. Pro každého hráče je důležitá důvěra trenéra i týmu. To mnohdy dělá velkou část jeho výkonnosti. A tohle Alešovi určitě nepomůže, ale naopak ho to ještě více srazí. My tak časem přijdeme o jednoho velmi nadějného hráče, který svou kvalitu bude prokazovat jinde a naše vedení si bude drbat hlavu. Rád bych se však mýlil. Tahy a rozhodnutí trenére Ščasného prostě nechápu, nerozumím jim a hrubě s nimi nesouhlasím. Od jejich hodnocení jsou tu však jiní a fanoušek má jinou úlohu. Fandit a podporovat svůj klub!

Atmosféra byla od začátku utkání velmi dobrá. Kotel jel fantasticky. A navrch si připravil báječné choreo pro Tomáše Rosického. Klobouk dolů a jen tak dál! Na nás ostatních je pak též přitlačit na pilu a pomoci kotli držet prapor Sparty. A pak to již přišlo! Bouřit se začalo už jen poté, co se Tomáš Rosický šel rozvičit. Jakmile se objevil u postranní čáry a následně na hřišti, nastala obrovská vřava a neskutečný rambajs. Sen se stal skutečností! Musím přiznat, že u mě došlo i na zamačkávání slz radosti. Sice jsem toho v hledišti a se Spartou zažil již mnohé, ale toto byl jednoznačně nejemotivnější okamžik v mé fanouškovské kariéře. Tomáš se představil tak, jak ho chceme vídat. S hlavou nahoře, kolmicemi vpřed, rychlým pohybem, přesnými přihrávkami a ťukesem se spoluhráči. Přejme si, aby mu drželo alespoň trochu zdraví a rozdal nám ještě něco té fotbalové radosti.

A pokud to nedopadne, tak budu moci i presto řífci, že i těch 19 minut stálo sakra za to. Tomáši, díky!

Toooooomáš Rosický!

Šoumen


AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Branky: 36. Lafata, 53. Šural - 42. Golgol, 59. Chramosta

ŽK: Vácha, Lafata - Fabián, Diviš

Sparta: Koubek - Karavaev, Holek, M. Kadlec, Costa - Vácha (72. Rosický), Mareček - V. Kadlec, Čermák (30. Juliš), Šural (76. Pulkrab) - Lafata.

Mladá Boleslav: Diviš - Pauschek, Hůlka, Da Silva, Fleišman - Mareš (89. Valenta), Kúdela - Přikryl, Chramosta (86. Klobása), Fabián (84. Kalabiška) - Golgol.

Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Hrabovský.

Diváci: 14091.

Fotogalerie

ACS - Boleslav

Návrat Rosy do Sparty! Euforie, kterou kazí remíza 2.2 a velmi špatný výkon.
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 7

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  241

2.  MrSpartan  MrSpartan  225

3.  FVL  FVL  220

4.  Rudej  Rudej  217

5.  Wafi10  Wafi10  209

6.  radamell  radamell  207

6.  black.newt  black.newt  207

8.  Průcha  Průcha  205

9.  spartanekk  spartanekk  204

9.  Skříň  Skříň  204

11.  DAPDO  DAPDO  203

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama