sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš? (SPARTA - slavia, 8. kolo I. ligy 2016/17)

roboACS 27.09.2016 18:59

V neděli 25.9.2016 se na Letné hrálo 286 ligové derby Sparta - Slavia. A my Sparťané na něj bohužel nebudeme rádi vzpomínat. Ale pojďme hezky postupně.

Sparta nebyla před derby v optimální formě. Tři zápasy v řadě jsme nevyhráli a na naší hru se většinou vůbec za střízliva nedalo dívat. I proto jsem před zápasem zašel na základnu na pár piveček a pro jistotu i doušek rumu. První špatná zpráva dne, přichází hned na základně. Nezdražili pivo (to se před volbami asi nedělá), ale Tomáš Rosický není v základu ani na lavičce. Tak jsem se těšil, že dnes nastoupí a pomůže nám rozsekat nenáviděný sešívky...No nedá se nic dělat musíme to zvládnout bez něj. Sestava podle jmen vypadá docela útočně a já se tak těším na tu rudou mašinu, na tu ofenzivní smršť, že jsem na stadionu již asi 15 minut před úvodním výkopem. Což u mě rozhodně nebývá zvykem.

Na ploše stadionu vlají Sparťanské zástavy, Kotalík oceňuje všechny mládežnické týmy které v minulé sezoně vyhráli tituly ve svých kategoriích, zní Sparťanská hymna, hráči nastupují, tribuny jsou narvané, na protilehlé roztaženo choreo ANTI SKS, počasí parádní, nebe bez mráčku a vše se zdá být krásné. Ovšem pouze do úvodního výkopu...Ten ofenzivní fotbal, na který jsem se těšil po přečtení sestav, se jaksi nedostavil. Sparta hraje naprosto chaoticky, bez nápadu, bez pohybu a výkon je ještě výrazně horší než v předchozích zápasech. Slávisté také nehrají nějak extra pohledně, ale hrají účelně. Na nás jim to dnes stačí. Kdybychom už po půli prohrávali 0:2 nikdo by se nemohl divit. Sešívky své šance naštěstí zahazují. Tu největší před odchodem do kabin. Tomáš Koubek chytá Mešanovičovu penaltu. Srazí tento moment hosty do kolen a naše hráče naopak nakopne?

Kdepak. Do druhé půle nevýrazného Juliše vystřídal Mareček, ale ve hře se nic nezměnilo. Stále měli navrch hosté a po hodině hry se střelecky prosadil Mešanovič. Neproměněná penalta ho tedy psychicky nepoložila - 0:1. Sparta se lehce nadechla a chvilku jsem si říkal, že bychom třeba i mohli vyrovnat. Už 75 minutě jsme poprvé vystřelili na branku. Neuvěřitelný. Takhle brzy? Vzápětí veškeré naše snahy uťal druhý gól a bylo po utkání. V závěru se utkání již pouze dohrávalo. Slávisti si ty chvilky užívali a naši hráči prostě dnes absolutně neměli nárok.

Konec 0:2. Kdo říká, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš? Ne vždy to platí. V roce 2008 jsme naposledy prohráli v derby doma. Po strašidelném výkonu jsme tenkrát prohráli 1:4 a pakoval se trenér Lavička. Po dnešním debaklu 0:2 skončil trenér Ščasný. Tehdy i dnes v závěru utkání vběhli na hřiště naštvaní Sparťané. Kdo tedy tvrdí, že dvakrát nelze vstoupit do jedné řeky? Netočí se Sparta v nějakém bludném kruhu ze kterého sem tam jako, že vyskakujeme, ale pak se do něj zase brzy vrátíme? Jak z něj ven? Kam kráčíš Sparto?

V hledišti se sešlo 18397 diváků. Všechny Sparťanské sektory byli vyprodané. Náš kotel se prezentoval kvalitním supportem i opticky. Na začátku utkání byla roztaženo velké choreo na protilehlé tribuně. Na černém pozadí bílý nápis ANTI doplněn uprostřed bílou plachtou s přeškrtnutým nápisem SKS. Ještě v průběhu prvního poločasu byl v kotli roztažen nápis I když budu prach a dým moje srdce bude s ní doplněn plachtou s nápisem Sparta a motivem lebky. To vše pod svíceno trochou pyrotechniky. Z počátku se k fandění houfně přidávala i protilehlá tribuna, postupně s uvadající nadějí na dobrý výsledek support uvadal a v závěru už bohužel fandil jen kotel. Protilehlá se pak přidala už pouze při skandování Ščasný ven.

Slávisté se ve svém sektoru prezentovali červenými tričky s bílým křížem na prsou. Vypadalo to, jako když se chystají na pohřeb. Ve druhé půli došlo po použití pyrotechniky v jejich sektoru ke krátkému přerušení zápasu. Postupně bohužel převládl jejich support nad naším a v závěru si zazpívali že derby je jejich.

Podruhé v historii tak v nejbližších dnech přeberou od primátorky klíč od města. Tohle nesmí trvat dlouho. Již na jaře ho získáme zpět na Letnou, vrátíme jim to i s úroky a na toto politování hodné nedopatření, budou sešívky zase deset let maximálně jen vzpomínat!

roboACS


AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 0:2 (0:0)

Branky: 62. Mešanovič, 79. Zmrhal

ŽK: Costa, Kadlec M., Lafata, Frýdek, Čermák.

Sparta: Koubek - Karavaev (62. Čermák), Mazuch, Costa (36. Holek), Kadlec - Šural, Frýdek, Dočkal, Kadlec - Lafata, Juliš (46. Mareček).

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Ngadjui - Mingazov (66. Mihalík), Hušbauer, Barák (86. Ščuk), Zmrhal - Škoda (30. Mešanovič).

Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Paták.

Diváci: 18397.

Fotogalerie

ACS - sks

Ostudný výkon, ostudná prohra 0:2. Hráči, trenéři, vedení, všichni by se měli hluboce stydět a vyvodit důsledky.
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 7

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  241

2.  MrSpartan  MrSpartan  225

3.  FVL  FVL  220

4.  Rudej  Rudej  217

5.  Wafi10  Wafi10  209

6.  radamell  radamell  207

6.  black.newt  black.newt  207

8.  Průcha  Průcha  205

9.  spartanekk  spartanekk  204

9.  Skříň  Skříň  204

11.  DAPDO  DAPDO  203

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama