Martin Polák | 04.10.2018 04:09

Ve 3. kole Mol cupu nás los poslal do Polné, pětitisícového městečka na Vysočině, poblíž Jihlavy. Což samozřejmě v tomto městečku vyvolalo poprask a v médiích zájem o Polnou. Pro mne a kamaráda Roberta Luxe to byl vlastně vysněný soupeř, protože v Polné máme společného známého Káju Vetchého, který nám taky na tento zápas zajistil lístky.

Do Polné se s Robertem vydáváme již v pondělí, tedy den před zápasem. Volíme cestu busem a tak nám cesta zabere skoro 5 hodin. Před 18. hodinou jsme v Polné a jdeme se ubytovat. Bydlíme v hotelu na zámku a tak si tu můžeme připadat jako ona pověstná letenská šlechta. :-) Po ubytování dáváme ve zdejší restauraci večeři a po té s Kájou vyrážíme na druhý konec Polné, do restaurace Na Krajzontě. Zde při družných hovorech s místními fanoušky i nefanoušky strávíme celý večer a tak se dnes místo v deset zavírá až o půlnoci. Při návratu na hotel zkoušíme ještě akustiku noční Polné, celou cestu zpíváme sparťanské chorály... řeknu Vám, neslo se to pěkně. :-)

Ráno je kvůli včerejšímu flámování trochu krušnější, a tak když dopoledne opouštíme pokoj, hned hledáme místo, kde bychom opět nabrali více energie na fotbal. Volíme restauraci Parlament, kousek od náměstí. Zde se opět potkáváme s několika místními ze včerejška. Zdržíme se skoro do půl druhé a pak už vyrážíme na stadion.

U stadionu už je plno policajtů (policie tento zápas označila rizikem B - přičemž A je nejvyšší). Zdejší stadion je velmi útulný a pro divizi zcela dostačující. Jenže dnes se čeká velká sláva a tak pro dnešní zápas byly vystavěny za oběma brankami mobilní tribuny. Stadion se začíná plnit již 2 hodiny před zápasem a na všech jde vidět, jak se na zápas těší. Oficiální údaj nakonec činí 3 450 diváků.

A co bych napsal k samotnému zápasu a naší hře? Byla to taková „holomajzna“... kdy výsledek zápasu je k domácím vlastně krutý. Naši hráči si zjevně mysleli, že to půjde samo, no a domácí zase do toho dali všechno. Vždyť to zřejmě pro většinu z nich byl snad i vrchol kariéry. Naopak po některých našich hráčích by měli pořadatelé dodatečně požadovat zaplacení vstupného, protože mi přišlo, že ani nehrají, a na zápas se jenom dívají. Díky příchodu Šurala, se nakonec hra zvedla, i skóre narostlo, takže to na papíře nakonec nevypadalo tak zle, jak to vypadalo na hřišti. Na výsledku 4:1 se střelecky podíleli Pulkrab, Radaković, Šural a teprve šestnáctiletý Hložek.

Po zápase ještě znovu debatujeme s místními, a pak už nás Kájova přítelkyně a Robertova bývalá "švagrová" Marcelka, veze na nádraží do Jihlavy, čímž jí patří naše velké poděkování. My se tak v klidu můžeme vrátit domů a už se chystat na (snad) z naší strany kvalitnější sobotní zápas v Olomouci.

Sparta forever!


S pozdravem, Váš Martin Polák.


TJ Slavoj TKZ Polná - AC Sparta Praha 1:4 (0:1)

Góly: 78. Čížek - 22. Pulkrab, 74. Radaković, 88. Šural, 90. Hložek ŽK: Fadrný, Urbánek - Vácha, Wiesner Rozhodčí: Nenadál – Poživil, Dobrovolný Diváci: 3 450

Polná: Skočdopole – Šourek, Holub, Pecina (55. Fadrný), Haala – Čížek, Válek (70. Voráč), Urbánek, Kavka – Klíma, Bajer (78. Rod)

Sparta: Heča – Wiesner, Radaković, Štetina, Ćivić – Sáček, Kanga, Vácha (63. Plavšić), Vatajelu – Pulkrab (52. Šural), Golgol (83. Hložek)

Martin Polák | 04.10.2018 04:09 Vstoupit do diskuze
0