roboACS | 10.12.2018 02:33

Co lepšího může člověk dělat na druhou adventní neděli než jít fandit na Spartu? Ano nová doba přátelé. Kvůli reorganizaci systému první ligy půjdeme na fotbal ještě v polovině prosince a hned z kraje února zase. Jen dobře, že právě uplynulý víkend nebyl tak mrazivý, jako ten předchozí a tak se ty návštěvy na ligových stadionech přece jen trochu zvedli. Uvidíme jak to bude týden před Vánoci.

Já jsem dnes změnil svůj před zápasový rituál a místo do hospody, jsem se odpoledne vydal na procházku Prahou. Ne opravdu jsem nebyl na adventních trzích, na to nemám nervy. Prostě jsem se jen tak šel projít po Smíchovské straně Vltavy a došel až na Arbesovo náměstí. No a jak už to tak poslední dobou při zápasech Sparty bývá, bylo to to nejlepší z celého dne...

To co jsme dnes viděli na Letné, to se snad ani fotbalem nazvat nedá. Sparta nastoupila bez vykartovaných Martina Frýdka, Eldara Čiviče a jako již tradičně i bez (údajně rozdílového) Guélora Kangy. V základu tak třeba zbylo místo na Michala Sáčka nebo Lukáše Štětinu. V brance, již ve třetím soutěžním utkání v řadě, nastoupil Milan Heča.

Když jsme se potkali s ostatními fandy o pauze na ochozu nadávali jsme, že se na to nedá koukat, že ta hraje je naprosto strašná. Jenže to jsme ještě nevěděli, že první poločas byla ta část utkání, která se ještě s přimhouřením jednoho oka a zavřením druhého, dala nazvat fotbalem. Byly tam občas takové záblesky. Několikrát například nebezpečně pálil Nicolae Stanciu. A byli tam i jiné náznaky, třeba od Srdjana Plavšiče, který ovšem zároveň i dost akcí zazdil. Překvapivě i Teplice přijeli hrát fotbal a i oni mohli dát gól a možná i v první půli měli větší držení míče než domácí.

Druhá půle? Totální zmar a beznaděj. V prudkém dešti se už ani nehrál fotbal. Nervózní Sparta kazila co mohla. Na hřišti nebyl nikdo, kdo by to vzal na sebe a ukázal sílu a odhodlání zvrátit nepříznivý vývoj utkání. Dvacet minut před koncem poslal Zdeněk Ščasný na hřiště Adama Hložka. Sorry jako. Před startem sezóny nám bylo vnucováno, jak máme kvalitní mužstvo, plné reprezentantů různých zemí, které jsme ještě v průběhu podzimu "posílili" o v Boleslavi nechtěného Gólgola a teď, když se nedaří, nás má spasit 16tiletý talent? Ten kluk se snažil, talent má, i se dostal do šance, ale tenhle hráč by zatím měl sbírat zkušenosti po minutách v závěrech utkání, kdy už je výhra na dosah a ne ho tam poslat v takovéto šlamastice. Kde jsou všechny ty draze placené "hvězdy"?

Teplice naštěstí po pauze přestali hrát a soustředili se výhradně na zisk, pro ně zlatého, bodu, ale když už se naskytla možnost zaútočit na tři, tak proč toho nevyužít? Deset minut před koncem využili další naší obrovskou chybu a po nevím kolika letech (tak daleko moje paměť nesahá) odvážejí z Letné všechny tři body.

V hledišti se sešlo 6410 platících diváků. Prvních pět minut se nefandilo vůbec a kotel se prezentoval choreografií na téma naší slavné historie a bídné současnosti s otázkou jakými trofejemi se svým dětem budou chlubit dnešní mladí fandové? Poté se support zlepšil. V prvním poločase se jely naše oblíbené chorály, i protilehlá se trochu přidala při dělených pokřicích. Ve druhém poločase se už jen nadávalo vedení, "dočasnému" trenérovi Ščasnému a posílali se všichni ven. A tak se stalo, že chvílemi byla slyšet i hrstka teplických fanoušků.

Našim fandům se za urážky a nadávky nelze divit. Klub s jednoznačně největším rozpočtem (několika násobně větším než mají Jablonec, Baník, Zlín a Liberec - týmy se kterými budeme na jaře hrát o třetí místo) a se širokým kádrem draze přeplacených zahraničních hráčů, ztrácí po ani ne polovině soutěže na úhlavního městského rivala propastných 15 bodů a dalších 11 na bandu důchodců z Plzně? Ale co bianko, pohodička. V zimě zase draze nakoupíme, zase údajně zkvalitníme kádr, dočasného trenéra uklidíme zase do kanceláře, přivedeme oblíbeného Víťu a jedeme vesele dál. Pane Křetinský, jste úspěšný podnikatel. Opravdu vám nevadí, že ve Spartě jen utápíte svoje peníze?

Příští víkend budu makat, takže do Příbrami nejedu. Přeji vám všem klidné prožití vánočních svátků a uvidíme se možná někdy v lednu na fotbalové přípravě nebo na hokeji, ale určitě v únoru na lize. A snad, někdy v blízké budoucnosti bude lépe a nastane nová doba železná.

roboACS


AC Sparta Praha - FK Teplice 0:1 (0:0)

Gól: 83. Moulis ŽK: Plavšić, Stanciu – Jeřábek, Kučera, Vondrášek, Hyčka. Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Vlček. Diváci: 6 410

Sparta: Heča – Wiesner (46. Vácha), Radaković, Štetina, Costa – Chipciu, Stanciu, Sáček (79. Šural), Plavšić – Tetteh, Pulkrab (73. Hložek).

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Hora, Ljevaković, Kučera, Trubač (76. Žitný), Hyčka (69. Moulis) – Jindráček (87. Hošek).

roboACS | 10.12.2018 02:33 Vstoupit do diskuze
0