roboACS | 17.05.2019 07:46

Ve středu 15.5.2019 bylo na pořadu dne vložené třetí kolo nástavby o titul, kdy Sparta zavítala na hřiště Viktorky Plzeň. Utkání se hrálo od 17:30 a bylo to druhé a poslední utkání spadající do našeho výjezdového trestu.

I ledový mužíčci to bohužel letos vzali hodně zodpovědně a počasí včera rozhodně nepřipomínalo polovinu května, ale spíše konec března. Bylo asi sedm stupňů, foukal čerstvý vítr, obloha zamračená a odpoledne se přidal i déšť. Já měl původně v plánu, i přes zákaz, jet do Plzně na dvou denní turistický výlet s přespáním u kamaráda. Jenže tohle počasí výletům rozhodně nepřeje a tak když jsem jel tramvajkou z Letné, kde jsem potřeboval něco vyřídit, padlo rozhodnutí, že za těchto podmínek na to kašlu a jedu domu. Navíc jsem i do Plzně volal a bylo mi oznámeno, že již je vyprodáno a že pokladny se vůbec otvírat nebudou. Jenže jen o pár minut později bylo všechno jinak. Zavolal předseda fan klubu Týnec nad Sázavou, že má jednu vstupenku navíc a jestli nechci jet, když mam tu dovolenou. Jasně tohle úplně mění situaci - jedu. Ještě jsem stihl oběd a dvě pivka U houbaře a následoval rychlý přesun na okraj Prahy do Nových Butovic. A hurá na další výjezd autem.

Těch ani ne 80 kilometrů jsme zvládli bez přestávky a lehce po čtvrté jsme zaparkovali u pivovaru. Šly jsme zkusit pivovar. I přes zákaz příjezdu hostů byla opět zavřená restaurace Na Spilce a tak dáváme dvě pivka do kelímku a pak už je čas jít na stadion. Je nezvyklé nejít ke stadionu parkem podél řeky, ale vyskytovat se v místech, kde jsem tady ještě nikdy nebyl.

A člověk se nestačil divit. Na hlavní zaparkovaný obrněný vozidla. Nezapomněli je tady náhodou po oslavách osvobození z minulého týdne? Jinak nechápu ty manévry, vždyť z Prahy přece nikdo nesmí přijet. U stadionu otevřené pokladny a normálně se prodávají lístky. Navíc je zde k vidění i hromada lidí prodávajících lístky na zápas, jako že jim nepřišel kamarád a podobně. Kontroly u vchodu naprosto minimální a občanku po nás nikdo nechtěl. Takže společně s nástupem hráčů a vlajkonošů na hrací plochu už sedíme na svých místech na protilehlé tribuně. Obklopeni domácími fandy, řešíme například to, jak se budeme chovat až dáme gól. Jak už asi víte tuto situaci za nás vyřešili sami hráči a mi naopak byli nápadní tím, že jsme ani trochu neslavili. Všichni okolo tak záhy poznali, komu patří naše srdce a ve druhém poločase proběhla i různá rýpnutí si do nás, ale tak nějak v pohodě sportovně, jak to má být...

Sparta do této chvíle ve třech zápasech pod provizorním trenérem znala jen vítězství a navíc jsme už více než 270 minut nedostali gól. Jenže přišel zase jednou kvalitnější tým a znovu padla kosa na kámen. Zase se ukázalo jak jsme v posledních letech totálně mimo a vůbec nezvládáme utkání s těžkými soupeři. To že se tady radujeme když porazíme Opavu, Karvinou nebo Teplice? Takovéto soupeře musí Sparta porážet to není nic super. Problém je, jak píši výše. Přijde kvalitnější soupeř na jeho půdě a jsme totálně mimo. Naši hráči opět působili, jako když se ten den náhodně setkali poprvé a vůbec se neznají. Hra a mužstvo celkově nemá žádnou dlouhodobou koncepci a řád. Děláme triviální chyby, které nedělají ani děti u týmu u8 a vůbec se nedostáváme k zakončení. V Plzni jsme se k první lepší střele dostali až v 55. minutě za stavu 0:2. A další otázkou dne je, proč je naprosto běžnou záležitostí, že do Sparty přijde hráč a za chvíli je na marodce. Bořek Dočkal není prvním případem.

Tuto sezonu jsme neměli herně vůbec náročnou. Prakticky tři čtvrtiny ročníku jsme se soustředili jen na ligu a na domácí pohár a přesto máme prakticky pořád plnou marodku. Nechápu? Správně trénovaní hráči musí přece vydržet hrát jedno utkání týdně s občas vloženým anglickým týmem. Dočkal už je dva měsíce mimo a teď teprve šel na operaci, která ho vyřadí na dalších půl roku? To samé Filip Panák. Toho jsme už koupili zraněného a jeho léčba také skončila operací a bude mimo do zimy. Co Václav Kadlec nebo Matěj Půlkrab? Co jim je, jsou pořád zraněný? Utkání jsme prohráli 0:4 což je historicky největší debakl jaký jsme v pivní metropoli dostali.

Na utkání si našlo cestu 8900 diváků. Tomu říkáte vyprodané hlediště? Zaujalo šest fanoušků v našem sektoru. Jak se tam dostali? Domácí po celý zápas celkem slušně fandí. Nepřipravili si žádnou choreografii. Zaujala i pivní akce Gambrinusu. Původní cena 35,- se při překročení určitých decibelů hluku na druhou půli snížila až na 25,-

Po utkání rychlý přesun k autu k pivovaru. Na hlavní už chybí obrněnci. Nechybí super tajní fízlové. Odjezd domu s jedním zastavením na první pumpě za městem. kde se potkáváme s další automobilovou posádkou a říkáme si, že tohle už prostě není normální a mělo by se něco dít. Už i fan kluby jsou nasraný.

V neděli hrajeme od 15 hodin doma s Jabloncem a tím pro nás sezona vlastně končí, protože do Luft Jarda arény asi pojedou jen ti největší masochisti...

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 4:0 (2:0)

Branky: 23. Hořava, 44. a 59. Kovařík, 60. Kopic. ŽK: Hejda. Rozhodčí: Marek – Blažej, Vlček. Diváci: 8 842.

Plzeň: Hruška – Řezník, Brabec, Hejda, Limberský – Kayamba, Hrošovský, Hořava, Kopic (89. Havel), Kovařík (87. Pačinda) – Beauguel (77. Chorý).

Sparta: Heča – Zahustel (46. Kanga), Plechatý, Costa, Hanousek – Karlsson (65. Tetteh), Hašek (46. Ćivić), Frýdek, Sáček, Chipciu – Hložek.

roboACS | 17.05.2019 07:46 Vstoupit do diskuze