káně | 23.06.2019 09:53

Přiznávám, že je to již pěkná řádka let, co jsem napsal poslední report ze zápasu, podle historie na Spartaforever to je něco kolem 5 let – ten čas fakt letí. Vždy jsem si užíval výjezdy na béčko (či tenkrát ještě na dívčí tým), neboť většinou nabízely pohodovou atmosféru bez nějaké buzerace a i něco navíc. Sice se i v poslední době nějaký výjezd zadařil, ale člověk už byl i trochu líný něco tzv. sesmolit. Vlastně obdivuju Roberta a Jumba, kteří napíšou většinu zde zveřejněných reportů – díky, že i díky Vám SF žije! V době posledního reportu hrál ještě M. Hašek ml. za naše béčko, kterému jako kapitán velel čerstvě sešívanej Hov….

Hrozně se těším, že se znovuobnoveným B teamem dostaneme šanci jezdit po Čechách, objevovat zajímavá hřiště, zákoutí, hospůdky, a obecně vypadnou z toho „velkého fotbalu“ první ligy. A dneska nám Sparta spolu s Benešovem dala možnost, jak se na takové výjezdy nažhavit. A myslím, že to bylo nakonec zase povedené.

Pár dnů před zápasem řešíme sestavu a dopravu, už trochu tradičně jeden místní chytrolín mění několikrát místo odjezdu, což mi donutilo rozhodnout se pro vlak (ale nakonec se i díky němu dostalo do Bene víc sparťanů, včetně mladé krve, takže dobrý :) ) , ale nelituju. Do Benešova je to kousek, fanatizuju dalšího výjezďáka, ale tomu se zrovna narodila dcera Klárka, takže pochopitelně nejede. No, bude co zapíjet :)

Cesta vlakem utíká v pohodě, na stadionu jsme hoďku a půl před výkopem, před námi prodají poslední lístky na krytou tribunu, co se dá dělat. Výborná pikantní klobása, Ferdinand desítka, na vedlejší UMT probíhá dětský den, příjemná atmosféra hned od začátku. Druhý Ferdinand (a lepší) u stánku, když vytahujeme deštníky a spouští se celkem slušný slejvák. Ale nejsme z cukru, ani déšť nás nezastaví. Pak už přijíždí sparťanský bus, nějaká ta fotka hráčů taky proběhně, déšť pomalu ustupuje, hráči se rozcvičují a místní stadionek se plní. To je ono, tak to má být.

Sparta nastupuje v kombinované sestavě tak, jak je v přípravě zvykem. Vedle hráčů A teamu nastupují Dudl a Fortelný, navrátilec Kaya. V útoku dává góly Tetteh, sluníčko chytá Heča. Kluci do zápasu vlítnou, brzo je stav 2:0, Sparta v klidu hlídá hru, tak by to s takovým soupeřem (při vší úctě) mělo být. Nový trenér dovezl i dvě posily, Lischku s Trávníkem, a prvně jmenovaný se na hřiště dostal již v prvním poločase po zranění Radakoviče.

Sparťanský fanoušek umí zazlobit, ale poslední dobou se mi fakt líbí, jak se k některým věcem dokážeme postavit, ať v nedávné době tragickým, či zrovna zde pozitivním, čímž je právě příběh Davida Lischky – tu historii znáte. Dnes mu při vstupu na trávník tleskalo 2500 lidí, kotel vyvolával jeho jméno. Davide, drž se, bojuj, jsme s Tebou, pomůžeme Ti! Do poločasu ještě přidá třetí gól Zahustel a sluníčko zalilo Benešov. Pohoda, krása.

V druhém poločase nastupuje i Trávník, trochu se prostřídá, a byť gól nepřidáme, nějakou šanci jsme měli. Domácí si zaslouženě vstřelí čestnou branku, takže spokojené jsou obě strany, a i fanoušci. Výkony nemá cenu hodnotit, stejně jako taktiku, na to je vážně brzo, ale slova trenéra po zápase nás mohou po letech půstu naplnit optimismem, byť zatím dost mírným. Ale pozitivem určitě je, že třeba posily máme již na začátku přípravy, což rozhodně nebývalo pravidlem. Ale uvidíme ..

Jo, díky, že jste dočetli, chce to zase trénink, ale věřím, že zas pár řádků z nějakého zajímavého zápasu napíšu. Sparta tempo!

káně


SK Benešov – AC Sparta Praha 1:3 (0:3)

Branky: 78. Azillinon - 6. Tetteh, 9. Tetteh, 45. Zahusel. ŽK: Vosáhlo - Kaya. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Šimáček. Diváci: 5 2521.

Sparta: Heča (46. Nita) - Zahustel, Kaya, Radaković (36. Lishka), Dudl - Karlsson (46. Hanousek), Kanga (46. Plavšić), M. Frýdek (46. Ch. Frýdek), Hašek, Fortelný - Tetteh (46. Trávník).

káně | 23.06.2019 09:53 Vstoupit do diskuze
2