Homolka Boys | 23.06.2019 10:10

Čas letí jako bláznivý. Já nechytím ho, ani vy! Přesně takhle to zpívá božský Kája. A pro fotbalové fanoušky to letos platí dvojnásob. Ještě jsme nestihli vystartovat na dovolené, ale přitom fanouškovská dovolená nám již skončila. Volno bylo opravdu minimální. Zpátky na značky! My totiž vždycky budem tam, kde Sparta bude hrát. Sparta nikdy nesmí a nebude sama!

Díky prvnímu přípravnému zápasu nás fanouškovský život zavál do Benešova. Z matky měst pohodlný výjezd. A také asi jediný možný výjezd, kdy nemusíme řešit homolkovské dilema, kam o víkendu. Na Konopiště? Nebo na fotbal za Spartou? Tady se to dá ke spokojenosti všech ideálně propojit. A soudě dle fotek lítajících po sociálních sítích tak někteří i učinili. Nikoliv však Homolka Boys. My jsme pojízdný a prosadili jsme si Spartu. Žádné Konopiště! Tedy alespoň protentokrát.

Vyrážíme kolem poledne pořád rovně a za pár minut dáváme jednu ostrou doleva a jsme před stadionem. Hogo fogo autem parkujeme na Vipce a za deštivého počasí se vydáváme hledat nějakou osvěžovnu. Daří se. Jako správní Homolkové si dáváme smažené řízky (a smažák), které se téměř nevejdou na talíře. A to si dám líbit! K tomu místního Ferdinanda. Pro některé je to oběd, pro jiné již po předchozím poledním hodování jen svačinka. Následně již vyrážíme na stadion. Ten nám plnými doušky dopřává, abychom si užili fotbal „venkovského“ typu. Tedy být přímo u hřišti a na dosah hry i hráčům. Pro nejmladšího člena výpravy je trochu překvapením, že na fotbalovém stadionu rostou houby a třešně.

Spartu přijelo podpořit opravdu mnoho příznivců. Obsadili nejen kotel, ale i hlavní tribunu a stovky nás jsou i na travnato-kamenných ochozech kolem stadionu. Většina naší skupinky volí stojáka u hřiště. Díky tomu může sledovat, jak Benjemin Tettech využívá svůj simpsnovský účes a měkce jím posouvá míč dvakrát za brankáře soupeře. To bylo žrádlo! Hlavně ty polovysoký centry. Na ty prostě malej brankář nemohl dosáhnout. Ten byl tuhej! Podobně strnulej byl i při třetí brance, kdy si zakřičel, vyskočil a natáhl ruku, ale na roh nedosáhl. Ondra „Zahu“ Zahustel tak z jedničky placírou dal na 3:0 pro Spartu! První poločas měl dobré tempo. Především díky oběma lajnám, kde se fofrovalo. Především fofrovačky Davida Moberg- Karssona byly sakra žrádlo!

Přestávku využijeme k přestěhování na opačnou stranu hřiště. Druhý poločas nám však již tolik radosti a krásy na hřišti nenabízí. Přesto se děje hodně zajímavého. Do šancí se dostáváme, ale nevyužíváme. Potěšující je forma některých hráčů. Mladé pušky se rozhodně neztratily. Kombinace ve středu pole byla místy skvělá, jinde a jindy horší. David Lischka ukázal, proč by měl být vítanou posilou. Tělo, rychlost, čtení hry. Hráči na lajnách potvrdili, že by to mohlo fungovat. To vše po necelém týdnu přípravy. Jo, tuhle sezónu by to mohlo jít. Zatím to však říkejme potichu. Tomáše Rosického a Václava Jílka čeká spousta práce, aby vytvořili novou a lepší Spartu! Během druhé poloviny ještě o sobě dal vědět kotel. Ten si připravil několik světlic a dým ve sparťanské trikolóře. Mlha se hned rozplynula. Hlasová podpora byla velmi skromná. I fanoušci mají na čem pracovat, než vypuknou mistráky. Do nich musíme jít na hřišti i v hledišti v dobré formě.

Po zápase se řada sparťanů vydává na hřišti za svými oblíbenci. Prohodit pár slov, ulovit společnou fotku či podpis. I to je výhoda přípravných zápasů. Junior naší výpravy se zaměří na Davida Moberg Karlssona. Po fotkách se sympatickým brankářem Florinem Nitou se již naše skupinka vydává na cestu domů.

Pohodový výjezd končí. Kdo nebyl, přišel o moc! Ale nemusíte být smutní. Sparta bude hrát brzy znovu! A my vždycky budem tam, kde Sparta bude hrát. Sparta nebude nikdy sama!

Homolka Boys


SK Benešov – AC Sparta Praha 1:3 (0:3)

Branky: 78. Azillinon - 6. Tetteh, 9. Tetteh, 45. Zahusel. ŽK: Vosáhlo - Kaya. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Šimáček. Diváci: 5 2521.

Sparta: Heča (46. Nita) - Zahustel, Kaya, Radaković (36. Lishka), Dudl - Karlsson (46. Hanousek), Kanga (46. Plavšić), M. Frýdek (46. Ch. Frýdek), Hašek, Fortelný - Tetteh (46. Trávník).

Homolka Boys | 23.06.2019 10:10 Vstoupit do diskuze
0