roboACS | 23.07.2019 00:42

Po historické blamáži se Slováckem se Sparta i ve druhém kole nového ročníku Fortuna ligy představila doma na Letné, kde jsme v sobotu 20.7. od 19:30 přivítali FK Baumit Jablonec.

Oba týmy prošli přes léto poměrně výraznou obměnou kádru. Jablonečtí rozprodali osu úspěšného týmu, který opět pro severočeské město vybojoval zobrazení na mapě fotbalové Evropy. V prvním kole sice vyhráli nad Bohemkou 2:0, ale výkon rozhodně nebyl ideální. Velké změny se událi i v našem týmu. Jen s tím rozdílem, že u nás by se mělo jednat o posílení. Po nečekaném výbuchu se Slováckem bylo potřeba ukázat tu správnou tvář a naději do budoucna, abychom zase mohli věřit, že jednou snad opravdu bude líp.

Do republiky se pomalu, ale jistě vrací léto, ale náročný Sparťanský fanoušek si cestu do hlediště tentokrát nenašel. "Super podívaná" z minulého týdne odradila více než 3 tisíce lidí. Zpívej kdo si Sparťanem si zazpívalo jen 10850 lidí. 17 fandilo Jablonci. V základní sestavě došlo k několika změnám. Nastoupil třeba stoper Uroš Radakovič, který je občas nebezpečný hlavně vlastní brance. Poprvé nastoupil i ex brněnský Ladislav Krejčí a Michal Sáček se posunul dozadu do obrany místo oblíbence tribun Ondry Zahustela. Při neúčasti Martina Frýdka nastoupil s kapitánskou páskou opět útočník Libor Kozák.

Sparta na soupeře vlétla a od úvodu diktovala tempo utkání. Hned ve třetí minutě jsme se mohli radovat, ale gól Adama Hložka neplatil, protože už před tím byl pískán faul na brankáře. Většinu akcí jsme táhli po pravé straně hřiště, kde řádil neúnavný rychlík motorová myš Srdjan Plavšič, skvěle podporovaný výbornými pasy z dílny Guélora Kangy, Ládi Krejčího nebo Martina Haška, dobře doplňovaný Matějem Hanouskem. Ale ta koncovka. To co dokázal během prvního poločasu zahodit Libor Kozák, to snad ani zahodit nejde. Kdyby byl na hřišti David Lafata vedli bychom po půli 3.0 a nebylo co řešit. Takhle jsme se klepali hlavně při pohledu na naší stoperskou dvojici, což byla chvílemi opět největší hrozba pro naší branku. Poločas 0:0.

Prvního gólu v nové sezoně jsme se dočkali až v 62 minutě. Po centru Srdjana Plavšiče překonal brankáře Hrubého chytrou hlavičkou Adam Hložek 1:0. O chvilku později vystřídal Libora Kozáka Benjamin Tettéh a kapitánskou pásku převzal Lukáš Štětina. V 75 minutě bylo na Letné poprvé v praxi využito nové pravidlo o střídání, kdy odcházející hráč musí opustit hřiště nejblíže kde může (aby se zamezilo zdržování hry) a Adam Hložek tak opustil hrací plochu na půlící čáře pod protilehlou tribunou. Cestou okolo hřiště mu odměnou za nejen dnešní výkon byl skandovaný potlesk ve stoje, který si talentovaný hráč pořádně užil. Jak sám říkal po utkání tak tento týden se mu celkem povedl. Podepsal novou smlouvu a dal vítězný gól. Více si k nadcházejícím sedmnáctým narozeninám snad ani nemohl přát.

Druhý gól přidal v 83 minutě Guélor Kanga a jeho bomba z dálky do pravého horního rohu branky bude kandidovat na gól měsíce - 2:0. A bylo hotovo. Sobotní podvečer na Letné se vydařil, ale příště by nás ty neproměněné šance a triviální chyby v rozehrávce zase mohli sakra mrzet. Pozor na to. Ale v sobotu jsme si to užili. Připsali jsme si první tři body v novém ročníku a hráči si i se svými fanoušky poprvé zajuchali při tónech nového vítězného songu Na srdci S.

V příštím kole jedeme zase po čtyřech letech na střelecký ostrov do Českých Budějovic. Již skoro vyprodané utkání má výkop v pondělí 29.7.2019. Já tam bohužel nebudu, tak fanděte i za mě.

roboACS


AC Sparta Praha – FK Jablonec 2:0 (0:0)

Branky: 63. Hložek, 83. Kanga. ŽK: Tetteh – Kratochvíl. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Vlasjuk. Diváci: 10 867.

Sparta: Nita – Sáček, Radaković, Štetina, Hanousek (82. Kaya) – Hložek (75. Trávník), Kanga, Hašek, Krejčí, Plavšić – Kozák (63. Tetteh).

Jablonec: Hrubý – Holík, Váňa, Břečka, Sýkora – Kratochvíl, Hübschman, Matoušek, Považanec (64. Pleštil), Jovović (74. Acosta) – Doležal.

roboACS | 23.07.2019 00:42 Vstoupit do diskuze
0