roboACS | 12.09.2019 04:05

Když jsem minulý týden, na před zápasovém soustředění před Olomoucí, v hospodě nadhodil téma, že bychom o repre pauze mohli jet na béčko do Karlových Varů, tak si tak nějak všichni ťukali na čelo. Je to moc brzy, dost daleko a tak podobně. Jenže kdy jindy v současné době zažít výhru na hřišti soupeře, když ne na béčku? Týden se sešel s týdnem, meteorologové poupravili předpověď počasí a já se v sobotu při párty po jízdě historickou tramvají příliš společensky neunavil. Tak proč nejet? Navíc ještě k tomu, když jsem se před sezonou tak těšil ze zprávy, že konečně zase obnovili béčka. Na první výjezd do Domažlic jsem jet nemohl, protože jsem budoval kapitalismus, při výletu do Benešova jsem zase byl na dovče na Lipně. Takže překonat lenost a hurá do Varů.

Je neděle 8.9.2019 4:00. v tuto nekřesťanskou hodinu stávám dobrovolně. Ještě o půl hodiny dříve než když jedu do práce. V 5:22 odjíždím z hlaváku rychlíkem 616 Krušnohor. Proč nejedu autobusem? Protože proto. Autobusem to trvá dvě hodiny a vlakem krásných a pohodových jen tři hodiny a patnáct minut. Ve Varech vystupuji v 8:43. Na nově zrekonstruovaném nádraží nikde žádný sparťan. Jen hajzl dědek, párek důchodců vzpomínající, kde všude byli a jak tam bylo krásně a jedna pohledná slečna v Pointu.

Rozkoukávám se. Nikdy jsem tu nebyl. Zjišťuji adresu zdejšího fotbalového klubu. Takže hurá směr Lidická ulice v městské části Drahovice. Je krátce po desáté a navigace mě dovedla k nějakému fotbalovému hřišti. Nikde nikdo. Tak se ptám nějakého místního pána kudy na fotbal. " Jó vy myslíte na Slavii?" No fuj co to říká? Ale tak asi jo no. "Tak to musíte o dvě zastávky autobusu dál a pak vlevo, ale to už uvidíte". Autobus zrovna žádný nejede, takže pořád pěšky. Dojdu na zastávku Slavia a situace se opakuje. Nikde nikdo. Když tu náhle: "Si taky přišel na fotbal, ty vole voni tady nehrajou. Voni jako prej hrajou ve Dvorech. To je na druhým konci města. Tady je jenom umělka a na té hrát ČFL nechtějí. Objednali jsme tágo za 120,- Jedeš s náma?" Tak jasně že jo, když už tu jsem. Taxikář nasranej, že má dneska nějakou honičku, ale dovezl nás asi za patnáct minut na místo, kde už je fronta jak kráva a tak je jasné, že na třetí pokus už to vyšlo. Tady se ten fotbal jako opravdu hraje.

Historie fotbalu v Karlových Varech sahá až do roku 1928. Zakladatelé ovšem neměli šťastnou ruku, když z mě nepochopitelného důvodu, zvolili velmi špatný název klubu - SK Slavia a tak bylo hned od začátku jasné, že nikdy nemůžou dosáhnout žádného valného úspěchu. Nejslavnější období klubu je spojeno s rokem 1953 kdy, pod budovatelským názvem DSO Dynamo, působili ve druhé Československé lize. Z druhé ligy sestoupili v roce 1968 a pak již působili nejvýše v lize třetí. Po různých potížích finančního rázu padá klub až na úroveň krajského přeboru, kde působí až do roku 2001 kdy byl sloučen s TJ Karlovy Vary - Dvory. Nejslavnější hráči klubu? Sparťané Horst Siegl a Martin Frýdek st.

10:30 zápas začíná. Já šťastný, že shodou náhod jsem našel to správné hřiště stojím ve frontě na lístky. Normálně se tu za lupen platí pade, ale dneska, protože přijela Sparta, platíme 80. Na svoje místo se dostávám v 15 minutě utkání. Stadion? Klasický vesnický. Diváky od hřiště odděluje jen zábradlí. Na podélných stranách hřiště jedna montovaná tribuna u silnice a u střídaček VIP dřevěná tribuna. U hřiště Hospoda Buldok se sezením venku a dobrou Plzničkou za 37,- No nekup to? Za hlavní tribunou ještě dva stánky. V jednom Géčko za 40,- a výborná klobása a ve druhém si můžete koupit trdelník. V hledišti 750 platících diváků a hodně Sparťanů. Nechybí vlajka Veteranos pirates nebo Žatec.

Béčko nastupuje ve slabší sestavě bez hráčů z áčka. S kapitánskou páskou hraje Lukáš Vácha. Jinak Václav Kotal nasadil opravdu jen mladíky. Na hřišti se toho bohužel moc neděje. Je to takové utkání bez šancí, spíše boj ve středu hřiště. Ani jeden tým se nedostává k nějaké vyložené příležitosti. Sparta byla aktivnější v úvodu utkání, domácí hru postupně vyrovnali. Poločas 0:0. Snažíme se i trochu fandit a samozřejmě nechybí ani reakce na ošklivý název a divné dresy domácího klubu. Po hodině hry jdeme do vedení. Stačí k tomu jedna z mála povedených akcí, kdy záložník Gabriel vybojuje míč a je ve vápně faulován. Penaltu proměňuje kapitán Lukáš Vácha. O chvilku později jsme ovšem nezvládli bránění standardní situace a Skala vyrovnal. Domácím narostli křídla a byli to oni, kdo mohl vstřelit vítězný gól. Po přelobování brankáře Čtvrtečky míč naštěstí skončil jen na boční síťi a penalty za údajnou ruku se domácí fandové naštěstí nedomohli. V závěru utkání byl po druhé žluté vyloučen domácí Skala.

Od ČFL níže je zvykem, že každé utkání musí mít vítěze a tak se po devadesáti minutách, kdy na tabuli svítil stav 1:1, kopali penalty. Domácí proměnili 4 a Sparta jen 3 a tak bod navíc berou sešívky. Jsem zklamán. Ani béčko mě radost neudělalo a na výhru na hřišti soupeře tak čekám už od březnového výletu do Liberce. Domácí si užili pořádnou děkovačku, protože na chvostu tabulky dneska s body asi příliš nepočítali. Naše béčko zůstává na druhém místě o bod za Táborskem, které zaváhalo na hřišti Motorletu v Praze. Za čtrnáct dní jedeme právě tam. To bude důležitá bitva.

Po utkání se přesouvám pěšky zpět do Karlových Varů a užívám si trochu té turistiky. Procházka po třídě TGM a trocha toho lázeňství mě zmohla na tolik, že jsem ještě musel zajít na Plzničku. Zpět do Prahy zase rychlíkem Krušnohor v 17:15 a opět přesně na čas. Chválím ČD.

Já teď o víkendu bohužel makám. Takže nezajdu v sobotu dopoledne na béčko s Příbramí ani v neděli odpoledne nebudu ve Zlíně. Tak fanděte i za mě. A společně se zase uvidíme možná na hokeji a určitě na derby. Nezapomeňte kupovat plyšové krysy a prasátka.

roboACS


FC Slavia Karlovy Vary – AC Sparta Praha B 2:1 (0:0) po penaltách


Branky: 63. Vácha (pen.) – 73. Skala. ŽK: Procházka, Skala, Frána – Prokopec. ČK: 90. Skala. Rozhodčí: Janoch – Hányš, Kříž.

Karlovy Vary: Chára – Pěkný, Skala, Hudec, Vokáč (90. Link), Procházka, Schettl, Nezbeda, Stockner (37. Holík), Deme (69. Lattisch), Shorný (60. Frána).

Sparta B: Čtvrtečka – Gabriel, Piško, Burda, Talovierov, Vácha (67. Šimáček), Prokopec (89. Traore), Radwan, Mareček (89. Jonáš), Patrák, Horák.

roboACS | 12.09.2019 04:05 Vstoupit do diskuze
8