sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Jak béčko porazilo Motorlet (FK Motorlet Praha - Sparta B, 7. kolo ČFL 2019/20)

roboACS 23.09.2019 11:11

V sobotu 21.9.2019 hrálo béčko od 10:15 na hřišti FK Motorlet Praha v Jinonicích. Ne tenhle výjezd jsem nemusel stávat až tak brzy jako když se minule hrálo v Karlových varech. Z Modřan to mam jen asi 50 minut a to jsem ještě asi 15 minut stál v Nových Butovicích protože autobus si dával trochu načas. Nikdy jsem tam nebyl, ale tentokrát se hřiště podařilo najít na první pokus. Místnímu stadionu dominuje jedna hlavní tribuna, kde se sedí na betonových schodech nebo na dřevěných lavicích. Jinak se stojí klasicky u zábradlí, jen je trochu nepříjemné, že stání za brankou je ve svahu.

FK Motorlet Praha byl založen v roce 1912 jako SK Butovice. Do organizovaných fotbalových soutěží vstoupil v roce 1921. V průběhu století klub několikrát měnil název a nejslavnější období prožil jako Spartak Motorlet, kdy v sezoně 1963/1964 dokonce nakoukl do nejvyšší soutěže, kde ovšem získal za celou sezonu pouze 7 bodů za jednu výhru (2:1 s VSS Košice a pět remíz (vždy 1:1 s Duklou Praha, Slovnaftem Bratislava, Baníkem Ostrava a s dvěma Spartaky Brno a Hradec Králové) a tak hned zase ligu opustil. Ještě v sezoně 1982/1983 si klub rok zahrál druhou ligu. Jinak působí hlavně na úrovni divize nebo ČFL. Klub se pyšní výbornou prací s dětmi a jeho mládežnické týmy působí na nejvyšších úrovních.

Utkání začalo od 10:15. Sluníčko pěkně svítilo, teplota šlo rychle nahoru a lidé poměrně záhy odkládali svršky. V hledišti se sešlo 450 platících diváků. Fandila ovšem pouze skupinka dětí na hlavní tribuně a měli dokonce i vlajku. Trenér Václav Kotal postrádal kapitána Lukáše Váchu. Z kádru áčka nastoupil pouze Tal Ben Chaim. V útoku hrál Lukáš Juliš, jinak hlavně mladíci. Kdo zaspal a přišel o něco později neviděl první dva góly utkání. Ten první padl již ve třetí minutě, když v pokutovém území zůstal osamocený Jakub Vojta - 1:0. O pouhé tři minuty později bylo vyrovnáno. První útok Sparty po pravé straně hřiště, prudká střela, kterou brankář jen vyrazil a dobíhající Adam Karabec neměl problém trefit prázdnou branku - 1:1.

Po hříchu to byl na dlouhou dobu také poslední nebezpečnější útok na obou stranách. Po celý první poločas se na špatném terénu hrálo hlavně ve středu hřiště. O přestávce domácí trenér prostřídal brankáře. Marek Vyčichl si poprvé sáhl na míč až v 56 minutě, když ho vyndaval ze sítě po penaltě Lukáše Juliše - 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání, ale do nějaké větší šance se nedostali. Deset minut před koncem Spartu uklidnil střídající Kristián Flak, který tou dobou, v druhém utkání po více než dvouměsíční pauze kvůli zranění, byl na hřišti sotva pár vteřin - 1:3. V závěru ještě domácí snížili z penalty za ruku, kterou viděl snad celý stadion - 2:3. Domácí se ještě chtěli hnát do útoku v čemž jim zabránil brankář František Kotek a viděl za to žlutou kartu. Skóre se již nezměnilo a tak jsem se konečně i já dočkal výhry na hřišti soupeře (ve Zlíně jsem nebyl). Béčko tak minimálně na několik hodin poskočilo do čela tabulky skupiny A ČFL.

Po utkání jsem se ještě přesunul do Říčan na utkání třetí třídy, kde domácí FK Radošovice hostil SK Svojetice. Po vyrovnaném první poločase, který domácí vyhráli 2.1 přišel poločas hrůzy a hosté tak nakonec odjeli domu s výhrou 7:2 a uhájili první místo v tabulce. Den jsem s kamarády dohrál v naší oblíbené hospůdce a do postele jsem se dostal až lehce po půlnoci.

Příští neděli 29.9.2019 od 10:15 hostí béčko doma na Strahově Táborsko. Tak přijďte v hojném počtu dotlačit kluky k výhře a definitivnímu posunu na první místo tabulky. Protože proč čekat tři roky, když postoupit by se dalo už letos?

roboACS


FK Motorlet Praha – AC Sparta Praha B 2:3 (1:1)

Branky: 3: Vojta, 90. Radosta (pen.) – 6. Karabec, 56. Juliš (pen.), 80. Flak. ŽK: Vojta, Rajnoch – Piško, Kotek. Rozhodčí: Vyhnanovský – Krejsa, Cichra.

Motorlet: Hrubeš (46. Vyčichl) – Badocha (83. Mařík), Čepelák, Dvorsky, Fotr, Hurka (77. Podzemský), Rajnoch, Suk, Štěpánek (66. Radosta), Vojta (74. Meška), Žaloudek.

Sparta: Kotek – Gabriel, Piško, Talovierov, Dudl (85. Prokopec), Karabec (87. Patrák), Ben Chaim (79. Flak), Šimáček (71. Burda), Mareček, Juliš, Horák.

Fotogalerie

MOTORLET - SPARTA B

Zasloužená výhra v Jinonicích 3:2
 

Diskuze k článku

Komentáře (2)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Karabec Adam

známka:

8 3

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Panák Filip

známka:

8 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

7 0

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Sáček Michal

známka:

6 5

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Polidar Matěj

známka:

6 4

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  dombas  dombas  53

2.  inNatura  inNatura  52

2.  mufety  mufety  52

4.  Ládínek  Ládínek  49

5.  vladiček  vladiček  47

5.  Fíla10  Fíla10  47

7.  CapaTom  CapaTom  46

8.  cobra3  cobra3  45

8.  sel  sel  45

8.  Harry72  Harry72  45

11.  Fotr  Fotr  44

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama