sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Trapná Sparta (Sparta - slavie, 10. kolo I. ligy 2019/20)

roboACS 24.09.2019 00:20

V neděli 22.9.2019 bylo na programu 294 Pražské ligové derby, které jen potvrdilo trapnost Sparty v důležitých zápasech sezóny, která už trvá hodně let. Průměrné ligové týmy doma porážíme celkem v pohodě. Ale pak přijde důležitý zápas a jsme trapný. Loňské domácí ligové vítězství nad Plzní bylo bohužel jen takovým výkřikem do tmy...

Sešívky na Letnou přijeli v pozici lídra tabulky a Sparta v podstatě mohla jen překvapit. Ale nepřekvapila. Stadion jsme vyprodali a zpočátku byla i velmi dobrá atmosféra. Zpívej, kdo si Sparťané zpívala snad celá protilehlá. Obvyklý před zápasový program byl tentokrát posunut kvůli akci krysa pro krysu, kdy fandové Sparty zaházeli hřiště různými nejen plyšovými potvorami v reakci na několik krys mezi hadrníky z Vršovic, kteří dříve nosili posvátný rudý dres a není jim hanba, pro pár špinavejch zlaťáků, na sebe obléknout ten sešívanej hadr. Zajímalo by mě jestli Luft Jarda přispěl stovku dětem i za mrtvé myši, které taky byli k vidění na hrací ploše?

Utkání začalo v 18 hodin. Trenér Václav Jílek tentokrát nechal sedět rychlonohého Srdjana Plavšiče a na hřiště poslal spíše defenzivního Martina Frýdka, který při neúčasti Libora Kozáka, oblékl kapitánskou pásku. A jdeme na to. Sešívky na nás hned od začátku vlítli a rozhodně byli fotbalovější. Jejich hráči o sobě vědí, mají návyky a vědí co mají hrát. U nás jsem tak nějak nepochopil, co jsme chtěli hrát? Z nepropustné defenzívy na brejky? Dobře a proč tedy, když Benjamin Tettéh ve předu udržel míč musel neskutečně dlouhou dobu čekat než mu do vápna doběhne alespoň jeden spoluhráč? Fotbalovější hosté zákonitě brzy udeřili. Ale nebyla to žádná fotbalová paráda. První dva góly jsme si vlastně zase dali sami. Triviální minela v rozehrávce a dětinsky faul v pokutovém území. Penaltu proměnil sám faulovaný Souček - 0:1. Trapnost nad trapnost. O chvíli později mohlo být ještě hůře. My jsme se poprvé připomněli až Frýdkovou střelou po zhruba půl hodině hry. Sešívky se nikam nehnali a v klidu si hráli co potřebovali a na nás jim to bohatě stačilo.

V první půli byla ještě i hodně dobrá atmosféra. I protilehlá udělala zpočátku pořádnej kotel. V páté minutě jsme se prezentovali velkou choreografií na jižní tribuně, která se bohužel opět nepodařila úplně ideálně prezentovat. Fandilo se, zpívalo se, pískalo se, prostě všechno co k derby patří. Počáteční nadšení ovšem postupně upadalo a ve druhé půli už byla k vidění jen letargie, rozpaky a totální bezmoc. Pouze kotel se ještě jako že snažil. Ale po druhém gólů už asi nevěřil ani ten největší optimista. Druhý gól jsme si dali sami doslova. Ale celá ta akce smrděla a tušil jsem, že to nedopadne dobře. Pak už byl slyšet opravdu jen náš kotel. Pyrotechnická show Letmá bouří byla efektní, ale zpívat za stavu 0:2 v derby o šampiónech přišlo nejen mě trochu divné... Vyloučení Hušbauera a tlak proti deseti? Ale kde že s tím na současnou Spartu? Jo dvakrát jsme se celkem slušně ukopli z dálky, ale to bylo tak zhruba všechno. Po vyloučení Tettéha se nám podařilo maximálně srovnat stav hráčů na hřišti. V závěru se ještě ukopnul Masopust - 0:3. Trapnost nad trapnost. Strašná frustrace, kterou si z hráčů na hřišti asi nejvíc užil provokatér Bořil a samozřejmě i celý jejich kotel, který se nám na našem vlastním stadionu posmíval...

Po deseti kolech na největšího městského rivala ztrácíme dvanáct bodů, jsme sedmí, máme hrůzostrašné skóre a příští týden jedeme do Plzně...

My chceme Spartu!

roboACS


AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 0:3 (0:1)

Branky: 19. Souček (pen.), 55. Sáček vl. 90. Masopust. ŽK: Kanga - Hušbauer, Hovorka, Masopust, Bořil, Škoda. ČK: Tetteh – Hušbauer. Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Paták. Diváci: 17 292.

Sparta: Heča – Sáček, Kaya, Lischka, Hanousek (55. Plavšić) – Hložek (69. Kozák), Kanga, Frýdek, Mandjeck, Hašek (78. Trávník) - Tetteh

Slavia: Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil – Masopust, Stanciu (69. Zelený), Souček, Hušbauer, Olayinka (90. Hora) – Tecl (74. Škoda).

Fotogalerie

SPARTA - slavia

Bída a chaos na hřišti znamenaly ostudnou prohru 0:3

 

Diskuze k článku

Komentáře (2)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu

1.  koste  koste  26

2.  mystifik23  mystifik23  23

3.  tomf  tomf  22

4.  doca  doca  20

4.  predseda  predseda  20

4.  loudap  loudap  20

4.  Martas007  Martas007  20

4.  jižan  jižan  20

4.  lukas01.lukas  lukas01.lukas  20

10.  MrSpartan  MrSpartan  18

11.  mufety  mufety  17

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama