roboACS | 05.11.2019 00:12

V neděli 3.11.2019 hrála Sparta v Opavě. Městský stadion v Opavě byl jediný ligový stadion, kde jsem ještě nebyl. Před dvaceti léty jsem ještě na výjezdy moc nejezdil a loni mi to nějak nevyšlo. A vzhledem k tomu, že Slezané jsou letos jasný kandidát na sestup, tak jsem prostě musel jet.

O dušičkovém víkendu se počasí, po prvním náznaku mrazů, zase trochu umoudřilo a v neděli šplhala na Moravě rtuť teploměru až k 16 stupňům. Sice bylo zataženo a sluníčka jsme si moc neužili, ale hlavně že nefoukal vítr, jak hrozili meteorologové, a pršet začalo až při návratu domu někde za Brnem.

Na tenhle daleký, skoro zahraniční, výlet jsem se vypravil fanklubáckým autobusem z Lovosic. V devět naše skupinka přistoupila v Praze na hlaváku a cestou jsme ještě nabrali fanoušky z Jičína a ze Žďáru nad Sázavou. Celkem nás jelo 45. Cesta za popíjení pivka a všemožných lihovin sice utíkala celkem příjemně, ale bylo to kurva dlouhý. I s hodinovou přestávkou před Brnem jsme to jeli šest a půl hodiny. Někde před Olomoucí jsme na pumpě ještě přibrali policejní doprovod a ti nás bezpečně doprovodili až ke stadionu v městských sadech. Ale nikam nás nepustili, ani K Hrochovi. A tak jsme na stadionu zevlovali již hodinu a půl před zápasem.

Tak se pověsili fanklubácké vlajky i nová velká výjezdová, připravil se buben, nalepilo pár samolepek a šlo se na pivo a klobásu. Pivko točili alko Radegasta desítku s pořádnou čepicí za 32,-. Klobása malá, ale celkem silná za 57,-.
Nakonec se nás v sektoru sešlo cca 150. 45 nás přijelo autobusem, zhruba stejné číslo vlakem a zbytek individuálně auty. Někteří to měli i hodně blízko. Třeba jen dvě hodiny.

Celkově na stadion našlo cestu 4566 platících diváků. Ani na Spartu překvapivě nebylo vyprodáno. Domácí se prezentovali celkem solidním supportem a choreografií, že bez pyra to prostě nikdy nebude ono. Také nezapomněli na pokřiky o pražských kurvách a partách buzerantů. Náš support tentokrát za moc nestál. Bubeník se speakrem se sice snažili to rozproudit, ale celkově to bylo takové chladné a bez zápalu. V listopadu se již brzy stmívá a tak jsem si ve druhé půli v sektoru i trochu přisvítili za pokřiku, že Letná bouří.

Fotbal to nebyl příliš záživný. Byl to spíše boj. Sparta začala sice aktivněji, než třeba v Budějkách, ale žádný galakoncert to opravdu nebyl. Na první gól se ale čekalo jen deset minut. AndreasVindheim, poprvé v liz v základní sestavě a hned vítězný gól. První poločas to ještě tak nějak šlo a dá se říct, že Sparta byla o trochu lepší, ale po přestávce jsme se zase zatáhli a nechali hrát domácí. Kromě Zavadilových trestňáků byl tragický soupeř naštěstí neškodný. My jsme hrozili z brejků, ale žádný další gól nepřidali Libor Kozák ani Adam Hložek a tak jsme se na hřišti posledního klepali o výsledek až do posledních vteřin. Jestliže hráči mluví o tom, že jsme utkání měli pod kontrolou, tak to já si tedy pod pojmem mít něco pod kontrolou představuji něco jiného. V posledních vteřinách nastavení zahráváme roh. Nejen že nejsme schopní udržet míč v rohu u branky soupeře, ale ještě vyrobíme ruku před našim pokutovým územím a málem uděláme hrdinu zápasu z domácího brankáře...
Po zápase jsme hned vypuštěni ze sektoru, ale trochu vázne odjezd z místní Stromovky. Ale autobus k nádraží svůj vlak nakonec stihl, takže pohoda. Naše cesta domů do matičky stověžaté trvala asi pět a půl hodiny. Přestávek na kouření a močení bylo méně, ale zase nás chvilku zdržela kolona na D1 na zúžení před Brnem. Radost nám cestou domů udělala zpráva z 02 arény, kde hokejky otočili zápas s Kometou z 1:4 na 5:4 a udrželi tak první místo v tabulce.V Praze na hlaváku vystupujeme v dešti v 0:45 a za necelou hodinku jsem doma v Modřanech.

V Opavě se tedy vyhrálo 1:0 a postoupili jsme na šesté místo ligové tabulky. Ale ten výkon prostě nebyl optimální. Potěšila stoperská dvojice David Lischka a Semih Kaya i Andreas Vindheim. V tomto týdnu jsem byl na dvou výletech se Spartou a oba jsme vyhráli. Rád bych si na podobný standard zase zvykl. Otázkou je, jestli by tento výkon stačil na Jablonec? Uvidíme příští týden na Střelnici. Já tam budu. A vy?

roboACS


SFC Opava - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branky: 10. Vindheim. ŽK: Žídek, Hrabina - Kaya, Kanga. Rozhodčí: Zelinka – Kotalík, Pečenka. Diváci: 4 566.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Sus (78. Jursa), Souček (55. Šulc), Stáňa (66. Mondek), Juřena - Dedič.

Sparta: Heča – Sáček, Kaya, Lichka, Hanousek – Vindheim (86. Hanousek), Kanga (66. Krejčí), Trávník, Hašek (90. Mandjeck), Hložek – Kozák.

roboACS | 05.11.2019 00:12 Vstoupit do diskuze
1