sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Výhra na hřišti posledního (Opava - Sparta, 15. kolo I. ligy 2019/2020)

roboACS 05.11.2019 00:12

V neděli 3.11.2019 hrála Sparta v Opavě. Městský stadion v Opavě byl jediný ligový stadion, kde jsem ještě nebyl. Před dvaceti léty jsem ještě na výjezdy moc nejezdil a loni mi to nějak nevyšlo. A vzhledem k tomu, že Slezané jsou letos jasný kandidát na sestup, tak jsem prostě musel jet.

O dušičkovém víkendu se počasí, po prvním náznaku mrazů, zase trochu umoudřilo a v neděli šplhala na Moravě rtuť teploměru až k 16 stupňům. Sice bylo zataženo a sluníčka jsme si moc neužili, ale hlavně že nefoukal vítr, jak hrozili meteorologové, a pršet začalo až při návratu domu někde za Brnem.

Na tenhle daleký, skoro zahraniční, výlet jsem se vypravil fanklubáckým autobusem z Lovosic. V devět naše skupinka přistoupila v Praze na hlaváku a cestou jsme ještě nabrali fanoušky z Jičína a ze Žďáru nad Sázavou. Celkem nás jelo 45. Cesta za popíjení pivka a všemožných lihovin sice utíkala celkem příjemně, ale bylo to kurva dlouhý. I s hodinovou přestávkou před Brnem jsme to jeli šest a půl hodiny. Někde před Olomoucí jsme na pumpě ještě přibrali policejní doprovod a ti nás bezpečně doprovodili až ke stadionu v městských sadech. Ale nikam nás nepustili, ani K Hrochovi. A tak jsme na stadionu zevlovali již hodinu a půl před zápasem.

Tak se pověsili fanklubácké vlajky i nová velká výjezdová, připravil se buben, nalepilo pár samolepek a šlo se na pivo a klobásu. Pivko točili alko Radegasta desítku s pořádnou čepicí za 32,-. Klobása malá, ale celkem silná za 57,-.
Nakonec se nás v sektoru sešlo cca 150. 45 nás přijelo autobusem, zhruba stejné číslo vlakem a zbytek individuálně auty. Někteří to měli i hodně blízko. Třeba jen dvě hodiny.

Celkově na stadion našlo cestu 4566 platících diváků. Ani na Spartu překvapivě nebylo vyprodáno. Domácí se prezentovali celkem solidním supportem a choreografií, že bez pyra to prostě nikdy nebude ono. Také nezapomněli na pokřiky o pražských kurvách a partách buzerantů. Náš support tentokrát za moc nestál. Bubeník se speakrem se sice snažili to rozproudit, ale celkově to bylo takové chladné a bez zápalu. V listopadu se již brzy stmívá a tak jsem si ve druhé půli v sektoru i trochu přisvítili za pokřiku, že Letná bouří.

Fotbal to nebyl příliš záživný. Byl to spíše boj. Sparta začala sice aktivněji, než třeba v Budějkách, ale žádný galakoncert to opravdu nebyl. Na první gól se ale čekalo jen deset minut. AndreasVindheim, poprvé v liz v základní sestavě a hned vítězný gól. První poločas to ještě tak nějak šlo a dá se říct, že Sparta byla o trochu lepší, ale po přestávce jsme se zase zatáhli a nechali hrát domácí. Kromě Zavadilových trestňáků byl tragický soupeř naštěstí neškodný. My jsme hrozili z brejků, ale žádný další gól nepřidali Libor Kozák ani Adam Hložek a tak jsme se na hřišti posledního klepali o výsledek až do posledních vteřin. Jestliže hráči mluví o tom, že jsme utkání měli pod kontrolou, tak to já si tedy pod pojmem mít něco pod kontrolou představuji něco jiného. V posledních vteřinách nastavení zahráváme roh. Nejen že nejsme schopní udržet míč v rohu u branky soupeře, ale ještě vyrobíme ruku před našim pokutovým územím a málem uděláme hrdinu zápasu z domácího brankáře...
Po zápase jsme hned vypuštěni ze sektoru, ale trochu vázne odjezd z místní Stromovky. Ale autobus k nádraží svůj vlak nakonec stihl, takže pohoda. Naše cesta domů do matičky stověžaté trvala asi pět a půl hodiny. Přestávek na kouření a močení bylo méně, ale zase nás chvilku zdržela kolona na D1 na zúžení před Brnem. Radost nám cestou domů udělala zpráva z 02 arény, kde hokejky otočili zápas s Kometou z 1:4 na 5:4 a udrželi tak první místo v tabulce.V Praze na hlaváku vystupujeme v dešti v 0:45 a za necelou hodinku jsem doma v Modřanech.

V Opavě se tedy vyhrálo 1:0 a postoupili jsme na šesté místo ligové tabulky. Ale ten výkon prostě nebyl optimální. Potěšila stoperská dvojice David Lischka a Semih Kaya i Andreas Vindheim. V tomto týdnu jsem byl na dvou výletech se Spartou a oba jsme vyhráli. Rád bych si na podobný standard zase zvykl. Otázkou je, jestli by tento výkon stačil na Jablonec? Uvidíme příští týden na Střelnici. Já tam budu. A vy?

roboACS


SFC Opava - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branky: 10. Vindheim. ŽK: Žídek, Hrabina - Kaya, Kanga. Rozhodčí: Zelinka – Kotalík, Pečenka. Diváci: 4 566.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Sus (78. Jursa), Souček (55. Šulc), Stáňa (66. Mondek), Juřena - Dedič.

Sparta: Heča – Sáček, Kaya, Lichka, Hanousek – Vindheim (86. Hanousek), Kanga (66. Krejčí), Trávník, Hašek (90. Mandjeck), Hložek – Kozák.

Fotogalerie

OPAVA - SPARTA

Výhra ve Slezsku 1:0 brankou Andrease Vindheima
 

Diskuze k článku

Komentáře (1)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Hložek Adam

známka:

7 6

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Dočkal Bořek

známka:

7 1

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Juliš Lukáš

známka:

6 8

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Čelůstka Ondřej

známka:

6 8

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí Ladislav

známka:

6 5

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Vencano  Vencano  118

2.  BFG  BFG  113

3.  tony68  tony68  109

4.  Průcha  Průcha  107

4.  haklos  haklos  107

6.  tomf  tomf  105

7.  Pacos  Pacos  103

7.  Fanda Fotbalu  Fanda Fotbalu  103

9.  sigi 132  sigi 132  102

9.  akcizur  akcizur  102

11.  Skříň  Skříň  100

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama