sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Jílkova antikoncepce pokračuje (Sparta - Liberec, 21. kolo I. ligy 2019/20)

roboACS 17.02.2020 03:59

Je polovina února, ale ligové jaro už je tady. Sparta v sobotu 15.2.2020 hostila doma na Letné od 17 hodin Slovan Liberec, tedy tým, který doma obvykle celkem v pohodě porážíme. Ale kolik našich sérií už v této sezoně skončilo?

Na Letné se, ve skoro jarním počasí, sešlo přes dvanáct tisíc diváků. Většina jich samozřejmě chtěla vidět výhru domácích. V kotli hostů bylo asi 50 fanoušků. Sparta během zimní pauzy naprosto výjimečně nepřivedla žádnou posilu a áčko opustil jen Martin Hašek, kterému ruplo v bedně. Jestliže u ostatních týmů platí, že když jsou hráči dlouho spolu, tak jde jejich hra nahoru a jsou tam vidět určité automatismy a hráči o sobě vědí a jsou na sebe zvyklí, tak u nás to vůbec neplatí. Už přípravné zápasy to naznačily a první ostrá konfrontace potvrdila. U nás není žádný progres, žádné zlepšení, pořád si to nesedlo.

V základní sestavě na problematických postech na stoperu nastoupili dva Davidové Lischka a Hancko, vpravo Andreas Vindheim. Do zálohy se vrátil ještě ne zcela rozehraný kapitán Bořek Dočkal a v útoku dostal šanci Benjamin Tetteh. Utkání začalo celkem svižně, ale hrálo se tak nějak jen po šestnáctky bez větších šancí. Až zhruba po 30 minutách hry Sparta zvýšila obrátky a v krátkém sledu přišly tři naše největší šance utkání. Po centrech zprava nejdříve Michal Trávník přestřelil a o chvíli později nedokázali do branky protlačit míč Guelór Kanga ani Martin Frýdek.

Tečovanou střelu Martina Frýdka s námahou vykopl brankář. A to bylo tak nějak vše. Po zbytek prvního poločasu (a vlastně i celého utkání) Liberec zodpovědně bránil, byl agresivní a spoléhal na rychlé protiútoky no a to mu na nás v pohodě stačilo.

Ve druhém poločase to bylo z naší strany ještě horší. Ta bezradnost z hráčů úplně čišela. Tvůrci hry Bořek Dočkal s Guélorem Kangou byli úplně marní, Benjamin Tetteh na hrotu zcela odříznutý od hry a i stoperská dvojice si připsala tradiční mega hrubku, kterou využil hostující Malinský, který z brejku nekompromisně propálil Milana Heču - 0:1 a všem na stadionu začalo být jasné, že se rodí další velký průšvih a že jedinými světlými momenty roku 2020 bude asi opravdu jen občasná pyrotechnika v našem sektoru.

Mimochodem, jestli někdo za sobotu zaslouží pochvalu, tak je to náš kotel. Byl hodně solidně zaplněný a pořádně fandil. Oprostil se od, v tuto chvíli nesmyslných chorálů o šampiónech a fakt se mi support hodně líbil. Povedl se dělený pokřik s protilehlou šálalala Sparta. Na hřišti se něco snažil vymýšlet snad jen Adam Hložek, který se nebál projít individuálně jeden na jednoho a vystřelit. Ale jeho první střela byla slabá a druhou hosté tečovali na roh. V úplném závěru dokonal dílo zkázy opět Malinský - 0:2.

Pane trenére Jílku kde je ten progres, kde je ten váš rukopis? Na druhé místo zapomeňte kašpaři. S tímhle budeme rádi, když se udržíme v první šestce...

Takhle naštvanej teď bohužel chodím z fotbalu velice často. Na náladě mi nepřidalo ani to, jak nás hrubě po utkání vyhodili z hospody Na Mělníku. Tam už asi chodit nebudeme. Nakonec jsme došli až do Malého Berlína, což je z Letné docela solidní procházka.

Příští neděli hrajeme v Olomouci. tam by to měl mít trenér Jílek dokonale zmapované. Přivezeme tři body z venku nebo nás zase soupeř něčím zaskočí?


roboACS


AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec 0:2 (0:0)

Branky: 76. Malinský, 90. Malinský. ŽK: Frýdek - Mara, Hromada, Kuchta, Malinský, Karafiát, Nguyen, Rondić. Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Koval. Diváci: 12 236

Sparta: Heča – Vindheim, Hancko, Lischka, Frýdek – Dočkal (71. Sáček), Krejčí (78. Kozák), Kanga (62. Plavšić), Trávník, Hložek – Tetteh.

Liberec: Nguyen – Mikula, Chaluš, Karafiát, Hybš – Malinský, Hromada (65. Alibekov), Baluta (90. Fukala), Mara, Pešek – Kuchta (64. Rondić).

Fotogalerie

SPARTA - LIBEREC

Prohra 0:2 po bídném výkonu bez nasazení a hry bez systému
 

Diskuze k článku

Komentáře (4)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Moberg Karlsson David

známka:

7 5

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

7 2

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Vrba Pavel

známka:

6 7

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Wiesner Tomáš

známka:

6 6

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Vitík Martin

známka:

5 9

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  spartak5  spartak5  137

2.  czg30  czg30  134

3.  soty66  soty66  133

4.  GAR  GAR  132

4.  vapno23  vapno23  132

6.  Ivoš  Ivoš  131

6.  milhaus9  milhaus9  131

8.  martinka  martinka  123

8.  Richtric  Richtric  123

8.  Skalda88  Skalda88  123

11.  palecek  palecek  121

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama