roboACS | 17.02.2020 03:59

Je polovina února, ale ligové jaro už je tady. Sparta v sobotu 15.2.2020 hostila doma na Letné od 17 hodin Slovan Liberec, tedy tým, který doma obvykle celkem v pohodě porážíme. Ale kolik našich sérií už v této sezoně skončilo?

Na Letné se, ve skoro jarním počasí, sešlo přes dvanáct tisíc diváků. Většina jich samozřejmě chtěla vidět výhru domácích. V kotli hostů bylo asi 50 fanoušků. Sparta během zimní pauzy naprosto výjimečně nepřivedla žádnou posilu a áčko opustil jen Martin Hašek, kterému ruplo v bedně. Jestliže u ostatních týmů platí, že když jsou hráči dlouho spolu, tak jde jejich hra nahoru a jsou tam vidět určité automatismy a hráči o sobě vědí a jsou na sebe zvyklí, tak u nás to vůbec neplatí. Už přípravné zápasy to naznačily a první ostrá konfrontace potvrdila. U nás není žádný progres, žádné zlepšení, pořád si to nesedlo.

V základní sestavě na problematických postech na stoperu nastoupili dva Davidové Lischka a Hancko, vpravo Andreas Vindheim. Do zálohy se vrátil ještě ne zcela rozehraný kapitán Bořek Dočkal a v útoku dostal šanci Benjamin Tetteh. Utkání začalo celkem svižně, ale hrálo se tak nějak jen po šestnáctky bez větších šancí. Až zhruba po 30 minutách hry Sparta zvýšila obrátky a v krátkém sledu přišly tři naše největší šance utkání. Po centrech zprava nejdříve Michal Trávník přestřelil a o chvíli později nedokázali do branky protlačit míč Guelór Kanga ani Martin Frýdek.

Tečovanou střelu Martina Frýdka s námahou vykopl brankář. A to bylo tak nějak vše. Po zbytek prvního poločasu (a vlastně i celého utkání) Liberec zodpovědně bránil, byl agresivní a spoléhal na rychlé protiútoky no a to mu na nás v pohodě stačilo.

Ve druhém poločase to bylo z naší strany ještě horší. Ta bezradnost z hráčů úplně čišela. Tvůrci hry Bořek Dočkal s Guélorem Kangou byli úplně marní, Benjamin Tetteh na hrotu zcela odříznutý od hry a i stoperská dvojice si připsala tradiční mega hrubku, kterou využil hostující Malinský, který z brejku nekompromisně propálil Milana Heču - 0:1 a všem na stadionu začalo být jasné, že se rodí další velký průšvih a že jedinými světlými momenty roku 2020 bude asi opravdu jen občasná pyrotechnika v našem sektoru.

Mimochodem, jestli někdo za sobotu zaslouží pochvalu, tak je to náš kotel. Byl hodně solidně zaplněný a pořádně fandil. Oprostil se od, v tuto chvíli nesmyslných chorálů o šampiónech a fakt se mi support hodně líbil. Povedl se dělený pokřik s protilehlou šálalala Sparta. Na hřišti se něco snažil vymýšlet snad jen Adam Hložek, který se nebál projít individuálně jeden na jednoho a vystřelit. Ale jeho první střela byla slabá a druhou hosté tečovali na roh. V úplném závěru dokonal dílo zkázy opět Malinský - 0:2.

Pane trenére Jílku kde je ten progres, kde je ten váš rukopis? Na druhé místo zapomeňte kašpaři. S tímhle budeme rádi, když se udržíme v první šestce...

Takhle naštvanej teď bohužel chodím z fotbalu velice často. Na náladě mi nepřidalo ani to, jak nás hrubě po utkání vyhodili z hospody Na Mělníku. Tam už asi chodit nebudeme. Nakonec jsme došli až do Malého Berlína, což je z Letné docela solidní procházka.

Příští neděli hrajeme v Olomouci. tam by to měl mít trenér Jílek dokonale zmapované. Přivezeme tři body z venku nebo nás zase soupeř něčím zaskočí?


roboACS


AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec 0:2 (0:0)

Branky: 76. Malinský, 90. Malinský. ŽK: Frýdek - Mara, Hromada, Kuchta, Malinský, Karafiát, Nguyen, Rondić. Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Koval. Diváci: 12 236

Sparta: Heča – Vindheim, Hancko, Lischka, Frýdek – Dočkal (71. Sáček), Krejčí (78. Kozák), Kanga (62. Plavšić), Trávník, Hložek – Tetteh.

Liberec: Nguyen – Mikula, Chaluš, Karafiát, Hybš – Malinský, Hromada (65. Alibekov), Baluta (90. Fukala), Mara, Pešek – Kuchta (64. Rondić).

roboACS | 17.02.2020 03:59 Vstoupit do diskuze
4