Šéfik | 21.06.2020 12:49

Report z utkání s Libercem by se mohl jmenovat všelijak. Třeba Slupnutá malina. Odplata. Či úplně jinak. Nejvhodnější však je si vypůjčit název i text písníčky od skupiny Holki. Ano, známá a vtíravá odrhovačka „Ať to neskončí“ vše vystihuje nejlépe. No posuďte sami. Text hitovky je zvýrazněn.

Já budu si přát ať to neskončí,ať tě neztrácím, ať trvá to dýl, vždyť můžu si přát, ať to neskončí…

Naše Spartička šla do zápasu s Liberce se šesti výhrami v zádech včetně postupu do finále poháru přes Plzeň. No řekněte mi, kdo jiný to má?! A všichni jsme si přáli, aby naše šňůra vítězství neskončila zrovna proti Liberci. Důvodů bylo mnoho. Třeba. Protože Sparta! Protože nás tento tým v lize dvakrát porazil. Protože Malinský. Protože sebevědomí. Protože… V nabitém programu se před zápasem mezi fanoušky řešila sestava. Přeci jen je třeba pošetřit síly. Kdo nastoupí? Jak bude fungovat součinnost? Jak osvěžující je pocit, že máme na lavičce trenéra, fakt TRENÉRA! Tím je i předzápasové přemýšlení o sestavě tak nějak lehčí. Jelikož nakonec víme, že to pan Kotal prostě dobře zarotuje. Aby si někteří hráči trochu oddechli a jiní získali motivaci, že základní sestava není pro ně zavřená. A když to během utkání nepůjde tak víme, že náš trenér umí reagovat i v průběhu. Ať neskončí ani tohle! Nejsme před zápasem tak čitelní. A to je fajn.

čas se nevrátí, chci tě v náručí. Já budu si přát ať to neskončí, ať tě neztrácím, víckrát neztrácím…..

Samotný zápas probíhal v poněkud jiném scénáři než pohár. V naší hře bylo vidět poměrně dost nepřesností a s řadou zbytečných ztrát ve středu pole. I nohy jsme měli poněkud těžší. Soupeř vycházel z precizní obranné pružné pavučiny, do které nás chtěl chytat a vyrážet přes své rychlé hráče do útoku. Občas i nepěkně zazlobil. Nicméně vzadu doslova vládlo duo Hancko- Štetina. To je prostě k neuvěření co tito dva předvádí. Naprostá dominance, sebevědomí, přehled, neústupnost. I ve chvílích, kdy to v některých situacích vypadalo nepěkně, tito dva vytáhli potřebný zákrok a míč zastavili, či získali. Ať tohle neskončí! Hancko pak šel ještě dál a perfektní hlavičkou dal na 1:0. Byl jsem neuvěřitelně rád, jelikož mu to v předchozích utkání nezalepilo. Teď to však přišlo v pravou chvíli. Oklepali jsme se i po nešťastném vyrovnání. I Michalu Sáčkovi gól přeju. Určitě pro něj bude povzbuzením do útočení. Tam ho též potřebujeme ve stejné kvalitě jako vzadu. Nicméně hráčem zápasu byl Láďa Krejčí. Ten byl všude! A byl to právě on, který nás v zápase, kdy jsme tahali nohy, mnohdy vytáhl z bryndy. Byl k neporažení a ostatním dodával potřebný klid. Nejen svou hrou a vystupováním, ale i brankou na 3:1. Přišla včas. Jeho až skoro dětská radost byla autentická. I jemu gól nesmírně přeju. A vlastně i za ten čtvrtý jsem byl rád :-) Ale z jiného důvodu. Předem mě omluvte, ale… já jsem prostě Benjimu nepřišel úplně na chuť. Respektuju jeho kvality, ale přeci jen rád vidím v útoku nějaké „kladivo“. Každý gól ho tak může posunout k vysněnému zahraničnímu angažmá. A my můžeme tyto peníze třeba investovat do Hancka a vypustit na plac mladé vlčáky Juliš, Pulkrab, Drchal. Tato Sparta mě baví. Proč? Protože je to v mnoha ohledech Sparta! A já bych si přál, ať to neskončí. Teď nemyslím šňůru výher. Ta se někdy a někde přetrhne, abychom na ni mohli opět navázat. Ale ať neztrácíme tuhle SPARTU! Ať už ji vícekrát neztrácíme. Naše DNA a to, co nás vždy dělalo Spartou a vedlo od úspěchu k úspěchu.

Každej den bez tebe je stokrát delší, vždyť spolu je nám líp, já v srdci tě mám, s tebou můžu se snést až k oblakům…..

Sparta je životní styl. A každý den bez jejího zápasu je tak trochu nenaplněný, viďte? :-) Výhodou tohoto zběsilého tempa je pro fanoušky to, že nemusíme na Spartu zas tak dlouho čekat. Však se hraje opět v úterý. A utkání bude mít znovu náboj! Sparto, budeme tam s tebou! Však spolu je nám líp! :-)

A teď už hybaj si pustit Holki..stejně jste na to od začátku tak trochu čekali :-)

Ať tato Sparta neskončí!

Šéfik


AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec 4:1 (2:1)

Branky: 10. Hancko, 43. Sáček, 74. Krejčí, 90. Tetteh – 28. Frýdek (vl.). ŽK: Trávník - Malinský, Baluta, Hoftych, Hromada. Rozhodčí: Ardeleanu – Moláček, Caletka.

Sparta: Heča – Sáček, Štetina, Hancko, Hanousek – Vindheim (26. Frýdek), Krejčí, Kanga (76. Karabec), Dočkal (63. Trávník), Karlsson (76. Hložek) – Kozák (63. Tetteh).

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula – Malinský (65. Rondić), Alibekov (57. Beran), Mara, Hromada (78. Michal), Pešek (57. Zeman) – Baluta (78. Fukala).

Šéfik | 21.06.2020 12:49 Vstoupit do diskuze
2