sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Tři čuníci (AC SPARTA – fc baník ostrava, 2.kolo nadstavby 2019/2020)

Kobliha 29.06.2020 01:44

Sparta – Baník. To bude vždy patřit ke zlatým šlágrům české ligy. Ať se týmy nacházející v jakékoliv situaci, vzájemná nevraživost panuje a bude vždy panovat. A to je dobře. Pak to má na hřišti i v hledišti šmrnc.

Na tribuny se tentokrát dostalo již bezmála 4 000 fandů. A většina dala poměrně jasný vzkaz hygienikům, že si umí nastavit vlastní rozumná pravidla. Epidemiologové pořád straší a vzájemně si ve vyjádřeních k dalšímu vývoji odporují. Přesně ve stylu - Ať se stane co se stane, stejně jsme vám to říkali a měli pravdu. Ve finále stačí obyčejný selský rozum. Někteří fanoušci si sedli tak, aby drželi odstup. Jiní se sesedli s kamarády. Asi i ve víře, že případnou karanténu pak budou alespoň trávit spolu. Kotelnická rodina pak stála při sobě. Atmosféra tak byla opět o něco bouřlivější a hnala naše rudé koníky za osmým vítězstvím v řadě.

Cesta to však byla o něco náročnější, než bychom si přáli. Po našem tlaku nám soupeř utekl a dal na 0:1. To však náš tým vydráždilo k uragánu. Neuvěřitelný Adam Hložek otočil na 2:1 a na baník se hrnul jeden útok za druhým. Libor Kozák dal velmi pohotově na 3:1. Soupeř byl zralý na ručník a pořádný příděl. Další branky však nakonec nepřišly. Škoda. I tak naše hráče vyprovázel do kabin mohutný potlesk. To byl koncert! V druhém poločase už na naše kluky doléhal náročný program a trošku začali tahat nohy. Nicméně ani na vteřinu jsem nepochyboval, že bychom měli o vítězství přijít. Jaká to změna! Být podobný vývoj zápasu na podzim…. To je však pryč! Vnitřní síla týmu je nyní velká.
A to se ukázalo právě ve druhé polovině. Ani smolné snížení z penalty našimi kluky neotřáslo. Vyrovnali se i s doslova prasáckými zákroky soupeře – loket Procházky na Hložka mimo hru, loket Baroše do obličeje Štetiny, Smolování, či další tvrdé a neustále se opakující zákroky na Kangu. Až by se dal parafrázovat název známé písničky Tři čuníci. Tam to rozhodčí trochu nezvládl. Je zvláštní, že baník dohrál v plném počtu. Pak se má fotbal někam posunout, když sudí přehlíží tento styl hry. Záhadným výrokem byl pro mě i zákrok na Tetteha v pokutovém území. Byl totiž podobný jako na druhé straně, kde se penalta pískala…. Pozitivní však bylo, že naši hráči stáli jeden za druhým a nenechali se zastrašit. To je jasný vzkaz soupeři i tribunám. My jsme Sparta! My jsme jeden tým! A neustoupíme! Odměnou pak bylo vítězství 3:2. Již osmé v řadě. A vztekle usoplený výraz Milánka Baroše. Ten se prezentoval tradičně – zákeřnou hrou a poté podobně zákeřným divením, provokováním a svým křivým úsměvem. Odměna z tribun v podobě pískotu na sebe nenechala dlouho čekat. Parádní večer ještě osvětlila pyroshow Letenských. Jedeme dál!

Ať žije Sparta!

Kobliha


AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 3:2 (3:1)

Branky: 24. Hložek, 25. Hložek, 33. Kozák - 8. Potočný, 63. Kuzmanović (pen.) ŽK: Kozák, Dočkal, Krejčí – Reiter, Laštůvka, Jánoš, Kozel, Kuzmanović, Procházka, Baroš, Stronati, Smola. Rozhodčí: Klíma – Kříž, Myška.

Sparta: Heča – Sáček, Štetina, Hancko, Frýdek (46. Hanousek) – Karlsson, Krejčí, Kanga, Dočkal (90. Costa), Karlsson (64. Trávník), Hložek (90. Karabec) – Kozák (64. Tetteh).

Baník: Laštůvka – Jánoš, Stronati, Procházka, Svozil, Fleišman (73. Baroš) – Reiter (78. Buchta), Jirásek, Kuzmanović, Potočný – Šašinka (78. Smola).


Fotogalerie

SPARTA - BANÍK

Výhra v druhém utkání nadstavby 3:2
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Moberg Karlsson David

známka:

7 5

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

7 2

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Vrba Pavel

známka:

6 7

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Wiesner Tomáš

známka:

6 6

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Vitík Martin

známka:

5 9

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  vapno23  vapno23  153

2.  spartak5  spartak5  150

3.  milhaus9  milhaus9  149

4.  GAR  GAR  148

5.  Ivoš  Ivoš  147

6.  czg30  czg30  145

7.  Skalda88  Skalda88  144

8.  soty66  soty66  141

9.  martinka  martinka  139

9.  Richtric  Richtric  139

9.  bbs  bbs  139

12.  palecek  palecek  136

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama