Kobliha | 29.06.2020 01:44

Sparta – Baník. To bude vždy patřit ke zlatým šlágrům české ligy. Ať se týmy nacházející v jakékoliv situaci, vzájemná nevraživost panuje a bude vždy panovat. A to je dobře. Pak to má na hřišti i v hledišti šmrnc.

Na tribuny se tentokrát dostalo již bezmála 4 000 fandů. A většina dala poměrně jasný vzkaz hygienikům, že si umí nastavit vlastní rozumná pravidla. Epidemiologové pořád straší a vzájemně si ve vyjádřeních k dalšímu vývoji odporují. Přesně ve stylu - Ať se stane co se stane, stejně jsme vám to říkali a měli pravdu. Ve finále stačí obyčejný selský rozum. Někteří fanoušci si sedli tak, aby drželi odstup. Jiní se sesedli s kamarády. Asi i ve víře, že případnou karanténu pak budou alespoň trávit spolu. Kotelnická rodina pak stála při sobě. Atmosféra tak byla opět o něco bouřlivější a hnala naše rudé koníky za osmým vítězstvím v řadě.

Cesta to však byla o něco náročnější, než bychom si přáli. Po našem tlaku nám soupeř utekl a dal na 0:1. To však náš tým vydráždilo k uragánu. Neuvěřitelný Adam Hložek otočil na 2:1 a na baník se hrnul jeden útok za druhým. Libor Kozák dal velmi pohotově na 3:1. Soupeř byl zralý na ručník a pořádný příděl. Další branky však nakonec nepřišly. Škoda. I tak naše hráče vyprovázel do kabin mohutný potlesk. To byl koncert! V druhém poločase už na naše kluky doléhal náročný program a trošku začali tahat nohy. Nicméně ani na vteřinu jsem nepochyboval, že bychom měli o vítězství přijít. Jaká to změna! Být podobný vývoj zápasu na podzim…. To je však pryč! Vnitřní síla týmu je nyní velká.
A to se ukázalo právě ve druhé polovině. Ani smolné snížení z penalty našimi kluky neotřáslo. Vyrovnali se i s doslova prasáckými zákroky soupeře – loket Procházky na Hložka mimo hru, loket Baroše do obličeje Štetiny, Smolování, či další tvrdé a neustále se opakující zákroky na Kangu. Až by se dal parafrázovat název známé písničky Tři čuníci. Tam to rozhodčí trochu nezvládl. Je zvláštní, že baník dohrál v plném počtu. Pak se má fotbal někam posunout, když sudí přehlíží tento styl hry. Záhadným výrokem byl pro mě i zákrok na Tetteha v pokutovém území. Byl totiž podobný jako na druhé straně, kde se penalta pískala…. Pozitivní však bylo, že naši hráči stáli jeden za druhým a nenechali se zastrašit. To je jasný vzkaz soupeři i tribunám. My jsme Sparta! My jsme jeden tým! A neustoupíme! Odměnou pak bylo vítězství 3:2. Již osmé v řadě. A vztekle usoplený výraz Milánka Baroše. Ten se prezentoval tradičně – zákeřnou hrou a poté podobně zákeřným divením, provokováním a svým křivým úsměvem. Odměna z tribun v podobě pískotu na sebe nenechala dlouho čekat. Parádní večer ještě osvětlila pyroshow Letenských. Jedeme dál!

Ať žije Sparta!

Kobliha


AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 3:2 (3:1)

Branky: 24. Hložek, 25. Hložek, 33. Kozák - 8. Potočný, 63. Kuzmanović (pen.) ŽK: Kozák, Dočkal, Krejčí – Reiter, Laštůvka, Jánoš, Kozel, Kuzmanović, Procházka, Baroš, Stronati, Smola. Rozhodčí: Klíma – Kříž, Myška.

Sparta: Heča – Sáček, Štetina, Hancko, Frýdek (46. Hanousek) – Karlsson, Krejčí, Kanga, Dočkal (90. Costa), Karlsson (64. Trávník), Hložek (90. Karabec) – Kozák (64. Tetteh).

Baník: Laštůvka – Jánoš, Stronati, Procházka, Svozil, Fleišman (73. Baroš) – Reiter (78. Buchta), Jirásek, Kuzmanović, Potočný – Šašinka (78. Smola).


Kobliha | 29.06.2020 01:44 Vstoupit do diskuze
0