Matka na tahu | 02.07.2020 12:13

Šest let Sparta nevyhrála žádnou trofej a 4 roky jsem neprodloužila svojí výjezdní bilanci od té doby, co jsem přivedla na svět novou sparťanskou krev. Měly jsme tedy se Spartou obě co napravovat.

Do Liberce jsme se vypravili s dostatečným předstihem, památky, občerstvení a tak... Na Ještědu nás na každém kroku vítají sparťanské nálepky a začíná být jasné, že Liberec dnes bude zbarven do ruda. I když Sparta prodávala vstupenky jen členům Sparta Clubu, potkáváme spoustu známých tváří, které jistě se Sparta Clubem nemají nic společného, ale na ten stadion při výjezdech prostě patří a je dobře, že se i na ně při rozdělování lístků dostalo.

Do našeho sektoru se dostáváme těsně před úvodním hvizdem. Hned na začátku je rozbalená plachta s pěkným choreem „Hladoví po úspěchu“ a to bylo pro mne tak nějak vše, co se mi v první půlce líbilo. Fotbal mě spíš nudil a raději jsem sledovala dění na tribunách a dokonce na svahu vedle hlavní tribuny, kde bylo pár skupinek fanoušků, kteří neměli to štěstí se na stadion dostat. Náš support byl dobrý, ve chvílích ticha ke mně dolehl i ten z protějšího tábora a jen škoda, že stadion nemohl být zaplněn do posledního místa, to by pak byl zážitek. Na hřišti to byl boj a nejvíc vášní vzbudil Martin Frýdek svojí žlutou kartou. Někteří to přirovnávají k červené kartě Kopice. Za mě to rozhodně stejné nebylo, ale každý si na to udělal názor svůj.

V druhé půli bylo přeci jen více zajímavých fotbalových situací, bohužel první z nich proměnil Liberec. Musím se přiznat, že v tu chvíli jsem obrat moc nečekala, ale můj oblíbenec DMK mi svým gólem opět vlil optimismus do žil. Když se kotel chystal na svou pyroshow, v pokutovém území pod naším sektorem upadl Tetteh. Faul jsem si pouštěla i ze záznamu TV, z toho jednoho záběru jsem toho moc nepoznala. Rozhodčí ale písknul penaltu bez zaváhání a v tu dobu náš kotel ozářily rudé světlice. Že Kanga penaltu proměnil, jsem poznala až podle reakce fanoušků, kteří seděli hned za brankou. Já přes rudou záři neviděla vůbec nic. V tu dobu jsem byla v euforii a tlačila čas kupředu. Šance na gól si vypracovaly ještě oba týmy, ale hvizd rozhodčího byl vysvobozením a oslavy propukly naplno.

Náš sektor obestoupila sekuritka, těžkooděnci a psovodi, přesto si naši hráči dokázali najít místo, jak se k nám přiblížit co nejvíc, a oslavy probíhaly v brankové síti a na malém vápně. Proběhlo několik půlených pokřiků a mohlo se jít pro medaile, které kvůli strachu z viru byly položené na stole, a každý hráč si pro ni došel sám. Pohár nad hlavu zvedl Bořek Dočkal za zvuku písně We Are The Champions, kterou chce slyšet na konci sezóny každý fanoušek, bez výjimky. Potom se z repráků začaly ozývat první tóny naší „Na Srdci S“ a to už se mi ježilo všechno, co mohlo. I slza dojetí se drala ven.

Velký aplaus si zasloužili postupně skoro všichni hráči. Kotel ale vyvolával hlavně jméno našeho trenéra Kotala a Tomáše Rosického. Snad ten dnešní úspěch nebyl jen malá jiskřička naděje v tom černém období, ale je to začátek něčeho nového, hezčího.

Cestou zpět do Prahy jsme se rozhodli jet před stadion na Letnou a oslavit vítězství v poháru ještě tam při příjezdu hráčů. Nedokážu odhadnout, kolik se nás tam sešlo, řekla bych tak 70 až 100. Při příjezdu autobusu se odpálilo několik světlic a ohňostrojů a oslavy se přesunuly tradičně pod balkon. Asi čtvrt hodiny jsme rušili noční klid bujarým slavením a skandováním. Potom ještě dolů před zábrany přišli s pohárem Hložek a Krejčí. My jsme se potom už rozloučili, ale spousta lidí ještě pokračovalo v oslavách v přilehlých hospůdkách a někteří se domů dostali až v dopoledních hodinách.

Sparto, ohromná gratulace, děkuju za skvělý zážitek po tak dlouhé době a snad si to spolu zopakujeme za rok třeba při oslavách mistrovských.

Matka na tahu


FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 1:2 (0:0)

Branky: 50. Pešek - 65. Karlsson, 74. Kanga (p.) ŽK: Rondić, Knobloch, Mikula, Mara – Kanga, Frýdek, Tetteh, Karlsson, Heča. ČK: 90. Rondić. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch.

Liberec: Knobloch – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula – Malinský, Mara, Baluta (84. Beran), Hromada (71. Alibekov), Pešek (90. Zeman) – Rondić.

Sparta: Heča – Sáček, Hancko, Štetina, Frýdek – Karlsson (84. Hanousek), Dočkal (90. Trávník), Krejčí, Kanga, Hložek – Kozák (61. Tetteh).Matka na tahu | 02.07.2020 12:13 Vstoupit do diskuze
0