sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

V Karviné odbíjela pátá, aneb po čtyřech letech opět první! (Karviná - Sparta, 3. kolo I. ligy 2020/21)

pohadkar 14.09.2020 09:37

V době, kdy naše vláda chaoticky mění pravidla opatření, že už se v tom nikdo nevyzná, nemůžeme tušit, co bude platit v dalším kole. Sníží se procento možné kapacity? Zatrhnou nám vstup na stadion úplně? Při této představě, a vzpomínce na dobu bez fotbalu, teď o to víc skalní nemá přemýšlet, jestli se mu chce trmácet někam do prdele, do Karviné.

Asi 30 lidí jelo vlakem, my volili cestu autem. Čas odjezdu jsme naplánovali tak, abychom u pokladny byli zhruba dvě hodinky před výkopem, protože do sektoru mohl pořadatel pustit pouze 120 hostí. Já jsem ale, co se Sparty, trvale mimo realitu. Bláhově si totiž myslím, že se do města na řece Olši vydá na 500 fanatiků, a nechci tedy riskovat, že se na nás se vstupenkami nedostane. Moje představy, že se ke kase nahrne dav, který touží hnát naše rudé koně za vítězstvím, a my se budeme po čtyřech letech díky výhře hřát na prvním místě tabulky, byly liché. Když jsem hodil během zápasu po sektoru oko, tak jsme podle mě nevyužili ani toho počtu, který nám byl povolen. Fandové, kteří prostě nesmí chybět, ať se děje, co se děje (Týnec, Lovosice, Stája atd.) byli na místě, a to mi vždy zvedne náladu. Pokecat si se starými známými, to je jeden z důvodů, proč na ten fotbal lezu…

Pokud jde o fandění, tak to v rámci možností celkem ušlo. Myšleno tak, že nebylo skoro vůbec ticho, jinak to tedy stálo za hovno. Představoval bych si něco zcela jiného a ne předhánění se několika lidí v sektoru, kdo to zrovna rozeřve. Zvlášť, když tito akčnější vyburcovali občas i k nesmyslům. „Pražský kurvy, to jsme my!“ Copak tohle je náš pokřik? „Vy kurvy, co vás tak málo?“ V době omezení, kdy se stadion nesmí naplnit celý, je tohle pořvávání na domácí nesmyslné.

Fotbal jako takový se mi líbil. Prohrávat 2:0, nesesypat se a nasázet soupeři 5 gólů ze 6 střel směřujících mezi tyče, to mi voní. Přiznám se ale, že po druhém gólu v naší síti mě přepadly myšlenky, že už je tu zase Křetínského sinusoida. Po letech půstu jsem se v tomhle změnil a ještě dlouho bude trvat, že se jako kdysi mladý natěšený zobák nikdy v hlavě nevzdám a ve výhru budu věřit v jakékoliv situaci. Svoji první ligovou branku vstřelil Krejčí mladší, dva tam poslal magický Hložan. Ze vstřelené branky se radoval i střídající Kozák, kterému krásně přihrál Krejčí starší. Neuhodl bych, že ten naběhne na hřiště jako pravý křídelní obránce. Gól si dal i Bořek, a to z penalty, takže i zde byl tolik opěvovaný Kanga zastoupen. Když Kangu zmiňuju, tak za mě jsem rád, že už tu prostě není. Mám teď z té party na hřišti mnohem lepší pocit, táhnou za jeden provaz.

V dalším kole k nám zavítá Zlín, takže doražte (jestli to teda zase ti nahoře nezmění). Po Zlínu se jede do Příbrami (doufám), ale tam už budu inkognito a nedám na Facebook fotku jako z Karviné, aby mi nepřišla žádost o sepsání článku :) Zjistil jsem, že napsat jednu větu, je značně vysilující a jsem rád, že mám tento report za sebou :)

pohadkar

MFK Karviná – AC Sparta Praha 2:5 (2:2)

Branky: 23. Papadopulos, 28. Lischka (vl.) - 41. Hložek, 45+2. Dočkal, 53. „LK37“ Krejčí, 56. Hložek, 82. Kozák. ŽK: Bez karet. Rozhodčí: Proske – Caletka, Dresler. Diváci: 2914.

Karviná: Bolek - Santos, Šindelář, Twardzik – Ndefe, Smrž (71. Marek Hanousek), Mangabeira (87. Jursa), Qose (62. Mikuš), Bartošák (87. Janečka) – Ostrák, Papadopulos (87. Tavares).

Sparta: Heča - Plechatý, Čelůstka, Lischka – Vindheim (70. „Laco“ Krejčí), Sáček, „LK37“ Krejčí, Dočkal, Hanousek – Juliš (76. Kozák), Hložek (85. Karlsson).

Fotogalerie

KARVINÁ - SPARTA

Výhra 5:2 po skvělém obratu z 0:2
 

Diskuze k článku

Komentáře (1)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

6 2

zápasy: 17
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

5 7

zápasy: 18
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

5 7

zápasy: 14
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí "37" Ladislav

známka:

5 7

zápasy: 11
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Vrba Pavel

známka:

5 5

zápasy: 16
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  milhaus9  milhaus9  308

2.  Ivoš  Ivoš  295

3.  spartak5  spartak5  294

4.  soty66  soty66  280

5.  bbs  bbs  267

6.  zbarda  zbarda  263

6.  cobra3  cobra3  263

8.  Skalda88  Skalda88  261

8.  GAR  GAR  261

10.  tony68  tony68  255

11.  vapno23  vapno23  254

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama