sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Prohra se vztyčenou hlavou (Sparta - OSC Lille, 1. utkání skupiny EL 2020/21)

taborita1 23.10.2020 12:40

Po třech letech se Sparta dostala díky vítězství v domácím poháru do Evropské ligy a fanoušci byli natěšení na to, jak poženou na Letné či na stadionech soupeřů rudé koně za vítězstvím. Leč čínský virus ruku v ruce s absolutní neschopností naší vlády udělaly těmto choutkám ráznou přítrž, bohužel.

Všichni máme jistě stále v živé paměti skvělé atmosféry, které jsme dokázali v minulosti sparťanským hráčům vytvořit jak zejména na Letné, ale i na hřištích soupeřů při zápasech evropských pohárů, kdy jsme byli opravdu tím správným dvanáctým hráčem naší Sparty a kdy naše hlasivky dokázaly vytvořit tlak nejen na hráče protivníků, ale třeba i na "muže v černém" a pomáhaly tak ke slavným vítězstvím a postupům.

Bohužel, díky situaci okolo covidu bylo předem jasné, že třeba zaplněnou Letnou těžko zažijeme a že i výjezdy za Spartou ven budou hodně problematické, ale doufali jsme, že se aspoň dočkáme zaplnění od UEFy povolené 30% kapacity hlediště při domácích zápasech a věřili, že i tento menší počet fanoušků dopomůže našim hráčům svým supportem k vítězstvím. Bohužel selhání, nečinnost a nekompetentnost odpovědných vládních činitelů, v čele s psychopatickým tydýtem, dostali nejen fotbal a kompletně sport, ale i celou zemi do takového stavu, že jen díky udělené výjimce je možné odehrát zápasy evropských pohárů doma a to striktně bez fanoušků.

Toto opatření se tedy týkalo i čtvrtečního domácího zápasu základní skupiny El s vedoucím týmem francouzské Ligue 1 OSC Lille na Letné. A jak to bude v dalších zápasech, kdy na Letnou dorazí evropští giganti Celtic Glasgow či AC Milan v tuto chvíli neví vůbec nikdo, zvláště ve světle pátečních událostí kolem ministra zdravotnictví. A pomalu se nám derou do očí i slzy, když si uvědomíme, že v normální situaci bychom mohli vyjet i na legendární Celtic Park či San Siro....hate covid!

Ale zpět k zápasu s Lille. Už před samotným utkáním nás dostihly jobobky ohledně zranění hráčů, kdy zejména zadní řady dostávali jednu těžkou ránu za druhou. K dlouhodobě zraněným Davidu Hanckovi a Lukáši Štetinovi se přidali i Ondra Čelůstka a Dominik Plechatý a tak nám zbyl jeden jediný klasický stoper, na podzim hodně chybující David Lischka. Pro trenéra opravdu nezáviděníhodná situace, ale velký palec nahoru pro Václava Kotala, že si na to nestěžoval a bral to prostě jako fakt, s kterým si musíme poradit. A ve finále to nebylo nakonec na hřišti až tak špatné, jak se před utkáním zdálo. Samozřejmě je řeč o hře a výkonu, výsledek dobrý nebyl, ale nebylo to tak zlé, jak by mohlo skore napovídat.

Utkání jste jistě všichni viděli a tak nemá cenu ho nějak více podrobně popisovat či rozebírat. Po Bořkově vyrovnání to vypadalo, že se opět vracíme do hry, ale bohužel zbytečnými chybami a trochu hloupými góly jsme se o naději připravili. Navíc hra o deseti skoro celý zápas nám ubrala mnoho sil. Vyloučení Ládi Krejčího bylo nejspíš rozhodujícím momentem utkání. Nemá cenu spekulovat, zda bylo oprávněnené, či ne, prostě rozhodčí vytasil červenou kartu a nemá význam to dál řešit. Stejně tak i nějaké další podivné verdikty, stalo se a musíme jet dál. Jinak není moc co klukům na hřišti vytknout, odmakali to, nevzdali se, bojovali a tak to má vypadat. A byly tam věci, na kterých se dá dál stavět Hodně zaujal svým výkonem po návratu domů na Letnou David Pavelka, až se ještě více sehraje s ostatnímu, bude velkou posilou, pozitivně překvapil i David Lischka, který si až na jednu, či dvě chybičky počínal velmi suverénně, líbil se i střídající Adam Karabec a trenér Kotal hodně potěšil nasazením i na pár minut Martina Vitíka, velké sedmnáctileté stoperské naděje Sparty z U19. Takže žádne hlavy dolů a příště vyloupit San Siro!


A co bylo však úplně nejhorší a zároveň nejsmutnější z celého čtvrtečního večera bylo to ticho prázdných ochozů, to úplně fyzicky bolelo. Můžeme spekulovat, jak by to dopadlo, kdyby rudé koně hnaly dopředu narvané a pulsující letenské tribuny, možná by to vypadalo úplně jinak, ale to je jen kdyby a na to se nehraje. Už aby opět mohli fanoušci na stadiony. Football without fans is nothing!

Ještě bych chtěl poukázat na to, jak dobře samotný klub, v těchto opravdu hodně striktních a přísných podmínkách, kdy bylo potřeba dodržet milion přikázání, dokázal uspořádat a zorganizovat samotné utkání. Ono se to nezdá, ale byl to opravdu místy až trochu opruz, co všechno bylo potřeba splnit, zařídit, zorganizovat a připravit. Takže díky za to. A navíc jsem tam ve čtvrtek nepotkal nikoho, koho by zároveň neštvala absence fanoušků na Letné, protože co si budeme povídat, v televizi to tak možná úplně nevynikne, ale přímo na prázdném stadionu to bylo až skoro depresivní.

Tak doufejme, že to nebude nadlouho a fotbal se opět stane fotbalem, tedy hrou s fanoušky pro fanoušky. Zaleží to ale i na nás, na našem chování.

Sparta Forever!

taborita1AC Sparta Praha – Lille OSC 1:4 (0:1)

Góly: 46. Dočkal - 45. Yazici, 60. Yazici, 66. Ikoné, 75. Yazici. ŽK: Heča, Sáček, Dočkal - Botman, Bradarić, Sanches, Bamba. ČK: 23. Krejčí. Rozhodčí: Strukan – Perica, Jakšić (všichni Chorvatsko)

Sparta: Heča – Sáček (90. Vitík), LK37, Lischka, Hanousek (90. Minčev) – Vindheim, Pavelka, Trávník (78. Karabec), Dočkal, Karlsson (74. Polidar) – Juliš (46. Hložek).

Lille: Maignan – Pied, Fonte, Botman (78. Soumaoro), Bradarić (63. Mandava) – Yazici (80. Weah), Soumaré, Xeka, Bamba (78. Araújo) – Ikoné, David (63. Yilmaz).

Fotogalerie

SPARTA - LILLE

Prohra 1:4. Skoro celý zápas v deseti hráčích, ale není moc co vytknout.
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

12. hráč

známka:

7 0

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Sáček Michal

známka:

6 5

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí "37" Ladislav

známka:

6 2

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Polidar Matěj

známka:

6 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Højer Casper

známka:

6 2

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Ládínek  Ládínek  48

2.  dombas  dombas  47

2.  sel  sel  47

2.  Slavičín  Slavičín  47

5.  vladiček  vladiček  46

6.  omega13  omega13  45

7.  Harry72  Harry72  44

8.  Fotr  Fotr  43

9.  martinka  martinka  42

9.  mufety  mufety  42

11.  vlada  vlada  41

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama