sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

Hon na čarodějnice, aneb Bobligové mezi námi

taborita1 18.12.2020 08:53

To co se seběhlo kolem faulu Ládi Krejčího mladšího v závěru utkání s Pardubicemi na Letné v mnohém připomíná, když to řeknu dost expresivně, pověstný hon na čarodějnice, kde se snaží novodobí Bobligové za každou cenu a místy i s notnou dávkou demagogie, poslat viníka nejlépe přímo na hranici, v lepším případě ho nechat shnít na doživotí.

Nijak nechci Láďův faul jakkoli omlouvat, bylo to úplně zbytečné, hrubé, nebezpečné, za hranou a červená karta měla přijít okamžitě a ne až po shlédnutí varem. A disciplinární komise také zaslouženě udělila trest, přesně v intencích předchozích rozhodnutí (o tom, zda by se třeba nemělo v budoucnu přistoupit na revizi sazebníku trestů apod. při podobných faulech, je jistě na diskuzi, ale nejde měřit momentálně každému jiným metrem). A také věřím, že si Láďa svojí blbost hned uvědomil (i když nejspíš tuším, co ho k tomu možná i vedlo a předcházelo tomu, ale ani to ho nijak neomlouvá). A jelikož jsem byl, na rozdíl od drtivé většiny kamenujících, na zápase přímo na Letné, tak též vím, že se přímo na místě faulovanému hráči omlouval (ony totiž kamery nezachytí taky vše, že). Je teď jen na něm, aby se v tomhle srovnal, podobně jak to třeba pojal v minulosti i Pavel Nedvěd.


Láďa má svůj styl hry založen na tvrdosti, agresivitě, nezdolnosti a i proto ho má spousta z nás rádo, pro mnohé je symbolem bojovníka, který nechá na hřišti pro mužstvo vše, ostatně po podobných typech jsme v poslední době volali, že jsou potřeba. Ale všechno má mít své hranice a tady to bylo už přes čáru. Ale jsem si jist, že i Láďa to ví.

Ale co mne hlavně dohnalo po delší době sednout ke klávesnici je zejména to, co se po tomto seběhlo. Že se toho chytnou intelektuálové ze západních Strašnic, stejně tak jako příznivci dalších klubů bylo jasné hned a popravdě mi je to úplně jedno co si myslí, že se na to vrhnou média, novináři a jiní "odborníci" a budou z toho s pověstnou "objektivitou" chtít vytřískat kapitál bylo také nad slunce jasné (opravdu je až málem k pousmání, kam až to někteří z nich chtěli hnát, kdyby to ale vlastně nebylo spíš k pláči) a že se k k tomu bude vykadřovat i každej jouda, který doteď ani snad nevěděl, že se u nás vůbec nějaký fotbal hraje. Ale co mi hlava nebere, je reakce části sparťanských fanoušků, tedy spíš "fanoušků.

Uvědomují si vůbec někteří, komu fandí? Za zástěrkou falešné objektivity se to hned na různých diskuzích a ve veřejném prostoru hemžilo směrem k Láďovi různými "zmrdy, hovady, vrahy, sviněmi apod.", výjimkou nebylo přání doživotního zákazu činnosti, zlámání nouhou, vyřazením z kádru, z reprezentace apod....od lidí, co se hlásí ke stejnému klubu, za který Láďa hraje (!?). Tahle internetová "objektivita a morálka", tyhle zástupy spravedlivých, ta touha být vidět a sbírat lajky je peklo, podkuřovat si navzájem, nechápu. Z věty "Jsem sparťan, ale...." je mi upřímně zle. Fakt budeme upalovat vlastní hráče? Chci věřit, že je to opravdu jen malá část spaťanské obce, respektivě doufám, že si na sparťany snad jen hrají, i když bohužel v současné internetové době ta část dost viditelná. Opravdu je nutné za každou cenu kopat do vlastních hráčů či klubu? Nestačí, že to dělají jiní?

Mám opravdu velké štěstí, že se pohybuji ještě v normálním světě a že osobně mám kolem sebe za ty dlouhé roky, kdy se víceméně motám ve fanouškovském prostředí, sparťanské kamarády, kteří ví, co znamená fandit Spartě.

Všem těm, co za vším nehledají jen senzace, podporují jak hráče, tak klub a nekopu do nic při každé příležitosti patří dík!


Sparta Forever!


taborita1

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

6 5

zápasy: 12
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 3

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Vrba Pavel

známka:

5 8

zápasy: 10
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

5 8

zápasy: 13
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí "37" Ladislav

známka:

5 7

zápasy: 10
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  milhaus9  milhaus9  246

2.  Ivoš  Ivoš  242

3.  spartak5  spartak5  232

4.  soty66  soty66  226

5.  leonpa  leonpa  218

6.  GAR  GAR  215

6.  zbarda  zbarda  215

8.  vapno23  vapno23  213

9.  vladiček  vladiček  211

10.  Richtric  Richtric  210

10.  mufety  mufety  210

12.  lvice  lvice  208

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama