sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

Sedmi hráčům končí v létě smlouvy. Kdo odejde?

Pomeranč 21.12.2020 17:34

Dle serveru transfermarkt.com hned sedmi hráčům našeho kádru končí již za pár měsíců smlouvy. Jde o velmi zajímavá jména a fotbalisty. Jedná se o Florina Nitu, Dávida Hancka, Dominka Plechatého, Tomáše Wiesnera, Michala Sáčka, Srdjana Plavšiče a Libora Kozáka. Kdo z nich odejde a kdo naopak zůstane? Jedno je jisté. Přání a plány fanoušků, klubu i hráčů se mohou zásadně lišit. Pokusím se na to podívat svou optikou i odhadnout, co udělá klub. Jak to dle mě dopadne?

Florin Nita Rumunský fotbalista mnohokrát prokázal, že je vynikajícím brankářem. Florin odvádí dobré výkony, má kvalitu, dobrý věk, sebevědomí i profesionální přístup. Vlastně nechápu, proč se po celé jeho působení tak nějak průběžně zpochybňují jeho kvality. Někdy chytá pravidelně, pak zase ne. Místo toho, aby dostal dlouhodobou důvěru. Pak by dle mě šel s výkonností ještě nahoru. Florin nám může brankařský post vyřešit na několik let. Místo toho v poslední letech i měsících na tomto postu sledujeme pořád nějaké podivné šachy. Ty nemohou prospívat nikomu z trojice brankářů. Naopak vytváří nervozitu na klíčové pozici. Sparta by měla Florina okamžitě podepsat na delší dobu a dát mu důvěru. Obávám se však, že plány klubu jsou zcela odlišné. K tomu mě vede instalace Milana Heči, který stál v bráně i přes nepřesvědčivé výkony. Pokud bych si měl tipnout krok klubu, tak prodloužení smlouvy dávám tak 30 %. Bohužel.

Dávid Hancko. U slovenského obránce jsou karty rozdány zcela jasně. Dávid má nesporné fotbalové kvality, skvělý potenciál dále růst, v mladém věku i silné vlastnosti lídra i morální hodnoty a správný přístup. Dávid by chtěl zůstat, Sparta by chtěla a fanoušci také. Vše rozhodne jeho zdravotní stav. Pokud bude alespoň obstojný, Sparta do toho dle mě i za cenu rizika půjde a uplatní opci na přestup. A udělá dobře. Navíc se jí ještě podaří cenu hráče snížit. Všichni tak budou spokojeni a já nadšený. Akorát je tady to zapeklité zdravíčko. Přesto dávám přestupu a podepsání smlouvy 70 %. Dávid to zvládne.

Dominik Plechatý. Mladý nadějný obránce, který letos ve Spartě dostává hodně šancí. Sice kvůli zranění jiných stoperů, ale i tak Dominik dle mě svou šanci chytil za pačesy. Odvádí dobré výkony. A že dělá občas chyby? Ty k mládí patří. Spartě se určitě vyplatí s ním dále pracovat a dávat mu šanci ve svém kádru. Sparta by ho měla urychleně podepsat na delší dobu. A rozhodně nikam už neposílat na hostování. Naopak by měl hrát důležitou roli v našich klubových plánech. Vše by mělo směřovat k tomu, aby se v dalších letech stal pilířem naší obrany. Samotného mě překvapilo, že ho nemáme pojištěného dlouhodobou smlouvu. To bychom měli urychleně napravit. Snad se tedy nedočkáme nějaké nepříjemného překvapení. Podle mě s ním počítá i Sparta. Prodloužení smlouvy dávám 90 %.

AKTUALIZACE: U Dominika Plechatého mají na transfermarkt.com uvedeno chybné datum konce smlouvy. Smlouva ve Spartě mu končí až o rok později, tedy v létě 2022. Díky za upřesnění agentuře Nurbi Sport. Takže na případné prodloužení je ještě chvilka času :) (pozn. redakce)

Tomáš Wiesner. Další z nadějných mladíků. Ovšem se zcela jinou pozicí. Když nakukoval do základní sestavy, tak utrpěl zranění. Ty ho provází stejně jako hostování a kádr béčka. Pokud by to mělo být na mě, dal bych mu důvěru a konečně i větší šanci v A týmu. A to přímo v základní sestavě. Ukaž, zda na to máš, nebo ne. Sparta ale asi přemýšlí i jinak. I přes zranění a nemoci v kádru příliš šancí nedostal. Proti AC Milán rozhodně nezklamal. Naopak zaujal. Šance na prodloužení smlouvy? Dle mě tak 40 %. I tady říkám bohužel.

Michal Sáček. Jeden z univerzálních hráčů v našem týmu. Někdy záložník, jindy obránce. Právě na tomto postu ale paradoxně zaujal podstatně více než na tom svém ve střední řadě. Jindy skvělý, častokrát neviditelný. Pořád mladý s potenciálem, ale již by díky svému věku a zkušenostem měl být opravdovou oporou. Někdy se schovává, jindy je soupeřům k nepolapení. Muž dvou tváří. Já ho má rád. Svěřil bych mu ale post obránce. Tam může růst. Třeba jako tehdá Pavel Kadeřábek. Rozhodně bych ho prodloužil. Mám pocit, že i Sparta má spíše zájem. Je otázkou, jak o tom přemýšlí sám Michal. Dávám tomu 80 %. Pro mě strany by to měl být sňatek z rozumu.

Srdjan Plavšič. Tak v tomto případě to bude zajímavé. Pokud si pamatuji, tak se někdy před rokem pro srbská média vyjádřil nějak v tom smyslu, že se za rok sejde v Bělehradě s Kangou. Nevím, co na tom bylo pravdy a co mohla případně překroutit média. Pak tu byla ještě ta kauzička s vysíláním a Kangou na sociálních sítích. Spartu asi dost naštval. A zdálo se, že ta ho na oplátku odstavila s tím, že nebude mít o prodloužení smlouvy zájem. Vše směřovalo k odchodu. I sám Srdjan na mě působil tak, že mu zaječí úmysly nejsou proti srsti. Hrál v béčku. I přes mnohá zranění a nemoci v kádru příležitosti nedostával. Až na konci podzimu se karta začala obracet. Srdjan opět prokázal, že má týmu co dát. Nebojí se hrát jeden na jednoho. Velmi často úspěšně. Udivuje skvělou technikou i rychlostí. Ba co více. Začal mít i statistiky. Srdjana mám moc rád a přál bych si ho v týmu. Aby pro Spartu něco odvedl a pak odešel za lepším. Klub by pak navíc dostal slušné odstupné. Všichni by pak na společné období a soužití vzpomínali v dobrém. Sparta i on to však dle mě cítí jinak. Působí to na mě, že se jejich vztah naboural a je kolem takové menší pachuť. Šance na prodloužení? Tam to vidím tak na 20 %. Je to škoda pro všechny.

Libor Kozák. Nejlepší střelec loňské sezóny. Kapitán. Profesionál. Dříč. Na začátku sezóny ztratil místo v základní sestavě. Nyní dlouhodobě zraněný, či nemocný. Škoda. Spartě mohl v řadě zápasů velmi pomoci. Dalšího podobného útočníka v týmu nemáme. Do útoku Sparty se však tlačí mladé pušky. Zdá se, že tam máme a budeme mít přetlak. Do toho chce trenér Kotal hrát vepředu asi trochu jinak a Libor mu tam zcela nezapadá. I Libora mám velmi rád, vážím si ho jako hráče i člověka a v týmu bych ho chtěl. Sparta ale asi už bude uvažovat trochu jinak. Možná i sám Libor. Je jasné že chce a bude chtít hrát, což mu Sparta nebude moci zaručit. Může však jít do další sezóny bez opravdu zkušeného útočníka? Podle mě se to v samotném hráči i klubu bude trochu mlít. O osudu může rozhodnout až období a stav těsně před koncem smlouvy. Proto vidím šance na prodloužení smlouvy 50 %.

Suma sumárum. Za sebe bych všech 7 hráčů podepsal. Florinovi, Dávidovi, Dominikovi, Srdjanovi a Michalovi bych dal smlouvy na 4 roky. Tomášovi a Liborovi potom na další 2 roky. Jak to dle mě ale udělá Sparta? Po konci smluv, nebo dříve odejdou Florin, Tomáš, Srdjan a Libor. Příští rok pak v klubu uvidíme pouze Dávida, Dominika a Michala.

Smlouvy v létě 2021 končí také Uroši Rakovičovi a Ondřeji Zahustelovi, ale s nimi už Sparta dle všeho nepočítá a hledá jim jiné angažmá už teď.

A jak to vidíte vy?Pomeranč

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu

1.  koste  koste  28

2.  mystifik23  mystifik23  25

3.  tomf  tomf  24

4.  Martas007  Martas007  22

4.  jižan  jižan  22

4.  lukas01.lukas  lukas01.lukas  22

4.  doca  doca  22

4.  predseda  predseda  22

9.  MrSpartan  MrSpartan  20

10.  milhaus9  milhaus9  19

10.  Roonie.  Roonie.  19

10.  Jirka Stupka  Jirka Stupka  19

10.  Richtric  Richtric  19

10.  mufety  mufety  19

10.  davidek98  davidek98  19

10.  akrij  akrij  19

10.  zbarda  zbarda  19

18.  kubalas  kubalas  17

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama