sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Deset vteřin....(Zlín - Sparta, 20. kolo I. ligy 2020/21)

pohadkar 23.02.2021 07:23

Po dlouhé době jsem si řekl, že vyrazím na výjezd, protože jak známo, ve Zlíně, za sektorem hostí, je mez, ze které je vidět na celé hřiště. Známá též jako Tribuna buranů.

Našli jsme si na ní ideální místečko a netrvalo dlouho a dorazil měšťák v doprovodu jednoho těžkooděnce a přivítal nás slovy „Deset vteřin!“. Žádný pozdrav a doplňující vysvětlení. Ono se potom teda ukázalo, že to byl jeden z nejtupějších lidí, co jsem kdy potkal, takže se vůbec nedivím, že skončil u policie. Teď když to píšu, tak to jeho oslovení mi připomnělo legendárního Otu Černého, který nedávno zemřel, a jeho pozápasové otázky typu „Dva nula?“ Odpočívejte v pokoji…No, ale pojďme dál. Na toho fízla jsem nebyl zrovna nejhodnější a vyslechl si ode mě svoje. A to jsem chvíli před tím v autě říkal kámošovi, že nesnáším takový ty burany, co mají potřebu se s nimi dohadovat. Prostě na mě dolehlo to, že člověk jede několik hodin, v hlavě má nespočet těch opatření, sračky o dvou rouškách atd., a pak potká takového kreténa, co neumí ani slušně pozdravit a vysvětlit, proč máme jít pryč.

Odjakživa se na té mezi stálo. Na Spartu bývá ve Zlíně vyprodáno a ti, co se nedostanou na stadion, tak prostě jdou na mez a to se jedná vždy o spoustu lidí. Najednou to vadí. Kolik by nás teď na té mezi bylo. Třicet? Nikdo u sebe a klid…Ne, musí se do nás srát, aby všem mohli zkazit náladu. A tenhle blbeček ti pak ještě řekne „mně je vás líto“ a hned na to k něčemu argument “mně je to u prdele, já fotbal nenávidím“. Kdyby neměl uniformu, tak dostal hezkých pár flákanců…

No, slezli jsme a na silničce mezi mezí a plotem od stadionu jsme přemýšleli, co dál. Varianta byla, že zkusíme zazvonit na barák se zahradou nad sektorem hostí, jestli by nás ze solidarity, a taky třeba pro prachy, nepustili na jejich pozemek, ale pak jsme si to rozmysleli, protože odtud stejně nebylo vidět. Nakonec nás začali vyhánět i z té silnice a že pokud není člověk na procházce, tak nemá venku co pohledávat. Tak jsem mému synovi řekl, že budeme chodit prostě tam a zpátky a že až začne zápas, tak ho vezmu na ramena a uvidí přes plot alespoň on. Tahle myšlenka se ovšem brzy stala také lichou, protože ta hovada prostě měla plán nás odtud dostat za každou cenu, takže po několika absolvovaných „šířkách hřiště“ nám začali vyprávět hovna, že tohle není procházka a je to účelové a že ještě chvíli, tak si ofotí naše občanky a bude to předáno správnímu řízení a bla bla bla…Tak jsme to skoro vzdali a šli pryč. Po cestě pryč desetivteřinář zrovna trapnými kecy „sundával“ na dálku jednoho fandu Zlína. Když jsme fízla míjeli, tak na něj zrovna hlásil „Nedávno tady bylo padesát Baníkovců a těmahle rukama jsem je odtud dostal taky, takže jestli jsi inteligentnější, než oni, tak to pochopíš i bez toho.“ No čůrák a ještě plná hlava smyšlených sraček…

Další pokus, jak vidět fotbal, byl ten, že nás začalo zajímat, čí že je ta mez a kde končí, protože se oháněli tím, že její majitel si nás tam nepřeje. Majitel je město…Na telefonu jsme si našli výpis z katastru a zjistili jsme, kudy se za ten pozemek dostat. Vedla tam normální cestička do parku. Jo, za tou mezí je park a pochybuju, že do něj nemůžeš…Viděli bychom odtud krásně, ale ani tam nás prostě ti žebráci nenechali a už na nás naběhli psovodi…Jako strašně si tím pomohli. Místo aby měli lidi tam a na očích, tak je přesouvali z místa na místo, takže jsme se sebrali a šli na druhou stranu stadionu. Po cestě jsme si všimli z dálky dvou lidí na vysoké střeše a k ní se dalo dostat přes parkoviště od hotelu a restaurace, kde už jsme mnozí v minulosti trénovali na zápas. Ti dva nám řekli, že to mají domluvené s majitelem a ať tam nelezeme, že je stejně vidět jen na půlku hřiště a že jak tam bude hodně lidí, tak vyhážou všechny. Jeden z nás toho nedbal a vylezl za nimi. My ostatní jsme chvíli sledovali zápas v televizi přes okno restaurace, na které měl mač puštěný někdo z personálu lokálu…To nás ale nebavilo, tak jsme pokračovali dál okolo stadionu a přišli jsme ke vstupu na hlavní tribunu.

Sekuriťáci se nenechali přemluvit, peníze neprošly…No a neprošel ani jeden sparťan, co si všiml, že pořadatelé okolo stadionu mají oranžové rozlišováky. Doběhl si pro jeden stejný do auta a prostě zkusil projít okolo sekuritky, to ale také neklaplo. Mezitím se k nám přidal sparťan, co vylezl na tu střechu. Prý ho z ní donutili slézt těžkooděnci, protože ho zabrala televize a v tu ránu tam na něj byli…Na našem aktuálním působišti šlo sledovat zápas, nebo tedy alespoň část hřiště, různými škvírami mezi plotem. Ten fanda Zlína, co ho ten mamrd vyhnal z meze, tentokrát zápas sledoval za pomoci štaflí. Já vzal syna na ramena a mohl sledovat zápas alespoň tak…No ale zhruba 20 minut a už oxidovali těžkooděnci od meze i tady, prostě nikoho nechtěli u stadionu. Svým způsobem mi zachránili krk, protože mít na ramenou 40 kilo není žádná legrace…Chvíli byly zase nějaké dohadovačky, samozřejmě od nich nechyběly výhrůžky. Škoda, že tu s námi nebyl právní advokát Hlásenský, který si podobné těmto namazal na chleba na Vaňkově kopci, možná jste to video viděli. Právně vzdělaný člověk by se s těmi debily nemazal, my si to holt necháme líbit…

No, když nás „vykopali“ i z tohoto místa, tak jsme šli zase zpět okolo stadionu. Všimli jsme si, že několik lidí sleduje zápas z balkónů svých bytů, tak jsme zkusili štěstí a na několik bytů zazvonili. Nikdo nás dovnitř nepustil, což se popravdě nedivím, ale byla by to Anglie…Po tomto pokusu jsme pokračovali dál a fízlové začínali vyvíjet prostě tlak za každou cenu. Kdyby neprudili, tak nepřijdeme s dalším nápadem, jak je nasrat ještě víc. Zastavili jsme se všichni na autobusové zastávce a tam jsme čekali na „náš“ spoj. Několik autobusů městské hromadné dopravy projelo s tím, že to nebyl ten náš. Já po čase vypadl, takže kolik autobusů ostatní nechali ještě projet, to netuším…

Asi i nasraný jsem, ale na druhou stranu to byl zážitek a srandy jsme zažili hodně. Na dalších výjezdech už třeba tak velký zájem nebude, tak třeba i něco ze zápasu uvidíme…Každopádně každý viděl fotky ze zápasů klokana, jak tam lidi koukají ze žebříků. Na několika dalších stadionech se to také dá nějakým způsobem řešit a policie neprudí, tak nechápu, oč šlo ovcomrdům ze Zlína…

Jo a vyhráli jsme 3:0…


pohadkar

FC Fastav Zlín – AC Sparta Praha 0:3 (0:2)

Góly: 20. Karabec, 36. Hancko (pen.), 50. Kozák. ŽK: Jawo – Pavelka, Vitík, Kozák, LK37, Laco Krejčí. Rozhodčí: Orel - Kříž, Šimáček.

Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Buchta, Matejov (64. Fantiš) – Jawo, Hlinka (46. Drame), Conde, Janošek, Janetzký (64. Martinez) – Poznar (87. Toutou).

Sparta: Nita – Wiesner, Vitík, Čelůstka, Hancko – Plavšić (89. Hanousek), LK37, Pavelka, Karabec (77. Souček), Laco Krejčí (89. Polidar) – Kozák (85. Novotný).


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Povídali jsme si s trenérkami kanoistického klubu Sparta!

Rozhovor s Lenkou Gallo, bývalou tiskovou mluvčí Sparty

Poprvé jsme nahlédli za oponu SF a poodkryli jeho zákulisí

Fotogalerie

ZLÍN - SPARTA

Výjezd za Spartou do Zlína
 

Diskuze k článku

Komentáře (2)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

12. hráč

známka:

7 0

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Sáček Michal

známka:

6 5

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí "37" Ladislav

známka:

6 2

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Polidar Matěj

známka:

6 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Højer Casper

známka:

6 2

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Ládínek  Ládínek  48

2.  dombas  dombas  47

2.  sel  sel  47

2.  Slavičín  Slavičín  47

5.  vladiček  vladiček  46

6.  omega13  omega13  45

7.  Harry72  Harry72  44

8.  Fotr  Fotr  43

9.  martinka  martinka  42

9.  mufety  mufety  42

11.  vlada  vlada  41

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama