sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

Derby a jiné české maličkosti

Hustoles 06.05.2021 08:44

Tak prý víc jak pět let, 14 vzájemných zápasů, tak dlouho už trvá náš zmar. Není nic horšího, než když nás po třetím prohraném derby v jedné sezóně trenér soupeře začne soucitně obhajovat, že jsme až tak špatně vlastně nehráli. Mnohem snáz bych přežil pokus o oslavný taneček Řeháka ve středovém kruhu.

A propos, když jsem u těch trenérů soupeře. Včera mi u třetího inkasovaného naskočila jedna trochu už dávnější story, z jednoho pohovoru. Když potenciálnímu trenérovi majitel klubu položil velmi sofistikovaný dotaz, za jak dlouho by se, podle něj, měl obránce vrátit do svého postavení po ztrátě míče. Dávid Hancko ztratil míč přibližně 58m od vlastní brankové čáry. V následujících 12 vteřinách míč doputoval až do naší sítě, přičemž krajní obránce za tu dobu urazil asi tak 29 metrů. Dovolím si říct, že úprk některých frustrovaných fandů z hlediště k okolním výčepním okénkům se odehrál v podstatně svižnějším tempu.

Asi si nemusíme nalhávat, že naše současné rozpoložení je malinko někde jinde než soupeřovo. Proto mě nepřestane fascinovat, že i (nejen) proti němu přistupujeme k riskantním hrátkám v rozehrávce, a to zejména za stavu, kdy je ještě o co hrát. Ne že by se snáz tyto hrátky chápaly v době, kdy tím přicházíme o pohodlné vedení 2-0, ale přece jen… nabízí se slova klasika - Na žádnej ťukes nemáte, jste dřeváci. A taky nejste žádný baletky - a já vás chci vidět jezdit po prdeli! Ale třeba na to přece jen máte, tak makejte, kousněte se, hecněte se!

Asi nebudu sám, kdo tuhle šňůru neúspěšných derby snáší blbě. Hodně blbě. Umím asi pochopit, že gólman za stavu 0:0 namaže soupeři na vedoucí gól. Umím dokonce i pochopit, že obránce se po ztrátě míče na soupeřově polovině nevrací úplně tak rychle, jak by měl. Umím pochopit, že osamocený útočník pošle z penalty střelu tkaničkou do křoví vedle branky. Umím pochopit, že ne každý hráč, který nosí posvátný dres Sparty není od narození sparťan. Co ale kurva nikdy nepochopím do soudného dne, že se po dalším zápase nejostudnější série s největším rivalem v novodobé historii klubu najde někdo, kdo po konečném hvizdu nemá v těle kouska cti, aby aspoň zpytoval svědomí a jako by se nechumelilo si se soupeřem bezstarostně cosi vypráví. Ty, kterých se to týká, ujišťuji, že není rudějšího hadru před očima.

Máme tu ještě neudělené akreditace dvěma vořežprutům za to, že napsali o údajné dohodě arci rivala s Plavšičem. Oč kráčí. Hráč může půl roku před koncem smlouvy uzavřít smlouvu novou, a to s kýmkoli. Stáli jsme, stojíme o Plavšiče? Proč už nemá minimálně rok smlouvu novou? Na žádné ale se nehraje. Jestli na něj nemáme, hráč má úplně blbýho manažera, hráč neumí česky… a další podobný nesmysly nikoho nezajímají. Pokud je jakákoli překážka, která nám „nedovolila“ novou smlouvu nabídnout/podepsat, hráč toho může zcela legitimně využít. A pokud byl motivem neudělení akreditací jenom fakt, že se ta informace dostala ven a neukázala naše sportovní vedení v tom nejlepším světle, tak klid. Netřeba z podobných historek panikařit. Ono se stačí mrknout třeba na CS Fotbal nebo wikipedii a vyfiltrovat si libovolné období. Jeden Plavšič už té reputaci opravdu neublíží. Podobná totalitní gestíčka ale nejsou hodna hrdosti a historické velikosti Sparty.

Hustoles


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Měla by mít Sparta průměrného sportovního ředitele?

Rozhovor s Miss sympatie SPARTA FOREVER 2020

Rozhovor s I. VICEMISS SPARTA FOREVER 2020 Anet

Proč?, aneb Pavko vítej zpátky!

Vyhlášení Miss Sparta Forever 2020!

Přiznání fanoušků Sparty: Nefandíme pouze Spartě!

Fotogalerie

SPARTA - slavia

Ostuda, hanba! Prohra v semifinále na Letné 0:3
 

Diskuze k článku

Komentáře (6)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

12. hráč

známka:

7 0

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Sáček Michal

známka:

6 5

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí "37" Ladislav

známka:

6 2

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Polidar Matěj

známka:

6 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Højer Casper

známka:

6 2

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Ládínek  Ládínek  48

2.  Slavičín  Slavičín  47

2.  dombas  dombas  47

2.  sel  sel  47

5.  vladiček  vladiček  46

6.  omega13  omega13  45

7.  Harry72  Harry72  44

8.  Fotr  Fotr  43

9.  martinka  martinka  42

9.  mufety  mufety  42

11.  Malej Ondra  Malej Ondra  41

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama