sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

Konec dobrý, všechno dobré? To určitě ne.

Nekorektní Glosátor 31.05.2021 06:37

Sobotní demolicí sestupující Zbrojovky Brno skončila další sezona. Na první pohled by se pro nezaujatého diváka mohla zdát, že se jednalo o sezonu úspěšnou. Dvě tisícovky fanoušků s povděkem kvitovali gólový koncert z prvního poločasu (je nutné říci, že po přestávce borci v rudém z nastavené kvality notně ubrali), Adam Hložek opět potvrdil, že je z jiného fotbalového světa a radoval se z koruny krále střelců, Pavel Vrba si mohl pochvalovat střeleckou produktivitu, kterou jeho svěřenci v domácích zápasech po jeho nástupu ukazovali a vedení klubu si mohlo s potěšením odškrtnout splněný cíl v podobě druhého místa a tím pádem zajištěného předkola o Ligy Mistrů.

Máme ale opravdu důvod se radovat a považovat sezonu za úspěšnou? Z mého pohledu rozhodně ne. Svůj pohled na uplynulou sezonu jsem rozepsal do několika bodů:

Bavila Sparta?

Za sebe musím říct, že převážnou většinu sezony nebavila. Samozřejmě, našly se zápasy, po kterých jsem i já spokojeně usínal (oba zápasy s Celticem Glasgow v EL, jarní vítězství 3:0 ve Zlíně, první poločas v ligové derniéře s Brnem), zároveň je ale potřeba vidět, že jak pod trenérem Kotalem, tak pod trenérem Vrbou Sparta, především ve venkovních zápasech, často nestíhala a její hra se pod tlakem soupeře měnila v jeden velký chaos. Pro nezaujatého diváka byly zápasy Sparty rozhodně atraktivní. Nicméně, představa, že s takovou hrou tým vyrukuje do předkol o Ligu mistrů, je docela děsivá.

V derby za otloukánka. Opakovaně.

Pro mě osobně asi největší zklamání. Ani letošní ročník se nám nepodařilo vyrovnat rozdíl mezi námi a klubem z Vršovic. Co mě děsí není jen skutečnost, že nejsme schopni svého rivala obrat o body, v letošní sezoně jsme mu nebyli ve třech zápasech schopni vsřelit ani jeden gól! To je naprosto tristní bilance, která jen podtrhuje propast, která mezi těmito celky aktuálně je. Pro každé letošní derby platilo, že jakmile dal soupeř první gól, bylo po zápase a my jsme se v podstatě nezmohli na jakýkoliv větší odpor. Obroské zklamání. O to víc mě pak zaskočily záběry, jak se po jarním výprasku 0:3 v poháru na Letné část hráčů po skončení zápasu ještě na trávníku vesele vybavuje se soupeřem a má pusu od ucha k uchu. Takhle tedy ne, pánové! 3 zápasy, 0 bodů a skóre 0:8, to je ostuda, kterou fanoušci rozhodně nezapomínají a skutečnost, že nastřílíte 6 gólů zoufalému Brnu nebo 5 golů Boleslavi, tuto ostudu rozhodně nesmyje.

Boj o poháry s Jabloncem, Plzní a Slováckem.

I já jsem rád, že jsme nakonec druhé místo "slavně" vybojovali. Zároveň je to ale jen další potvrzení toho, na jaké pozici se aktuálně klub nachází a jak se postupně za vlády Daniela Křetínského mění ambice. Pamatuji časy, kdy byl titul samozřejmou povinností a úspěšnost se hodnotila výhradně podle toho, zda se podařilo kvalifikovat do skupiny Ligy mistrů. Postupem let se začala vidina Ligy mistrů čím dál tím více vzdalovat, tak aspoň ten titul. V současné době jsme ze hry o titul už několik let ještě během podzimní části a za úspěšnou sezonu se považuje, pokud skončíme alespoň na druhém místě. To vše v konkurenci týmů jako je Jablonec, Plzeň, Slovácko...tedy klubů s několikanásobně nižším rozpočtem, než má Sparta. Bohužel, právě tato malá náročnost je v mých očích hlavním důvodem, proč už několik let hrajeme v české lize druhé housle. Jinak bychom těžko mohli mít v kádru záložníka, u kterého dvě sezony čekáme, zda konečně neukáže nějakou fotbalovou kvalitu (a vstřelí první gól v rudém dresu).

A co pozitiva?

Nebylo by fér říkat, že v celé sezoně nebyla vidět žádná pozitiva. Jasným králem našeho týmu je Adam Hložek. Ten kluk je prostě mimozemšťan a já si každý jeho zápas v rudém dresu opravdu užívám. Zároveň se už teď těším, až tohodle kluka uvidíme v některé z nejlepších soutěží na světě.

Pozitivně je potřeba hodnotit také další dvě zázračné "děti" - Adama Karabce a Martina Vitíka. Adam postupně roste v důležitého hráče prvního týmu a jsem si jistý, že v další sezoně bude jeho role zase o kus významnější. Martin Vitík do toho byl hozený bez přípravy a popral se s tím opravdu slušně, byť v závěru sezony bylo vidět, že mu forma a částečně i hlava odešla. Nicméně, veliký příslib a i kdyby se měl příští sezonu obouchat ve druhé lize, případně někde na hostování v nejvyšší soutěži, těším se na jeho další vývoj.

Těším se rovněž na to, jak bude dále k obrazu svému cepovat mužstvo trenér Pavel Vrba, které i ve Spartě, dle mého názoru, za těch několik měsíců ukázal, že prostě umí. S týmem, který si nesložil a bez možnosti absolvovat předsezonní přípravu. Na druhou stranu, nesdílím názor trenéra Vrby a ředitele Rosíckého, že není potřeba výraznější řez a že stačí příchod 2-3 nových hráčů. V mých očích je v současném kádru průměrnosti víc, než se na Spartu sluší a patří (a výsledky mi myslím dávají za pravdu) a pokud by to bylo v mé kompetenci, požadoval bych mnohem výraznější obměnu než 2-3 plejery. Ale já Spartu neřídím, ani jí netrénuji, takže budu muset věřit tomu, že Pavel Vrba ví, co dělá.

Jak jsem už nastínil v úvodu, osobně sezonu za úspěšnou rozhodně nepovažuji a bojím se toho, že se vedení klubu nechá uchlácholit relativně povedeným závěrem ročníku. Stejně tak si myslím, že je v kádru dost hráčů, kteří svojí kvalitou na klub jako je Sparta, nemají. O které hráče jde konkrétně? O tom se rozepíšu v samostaném textu, abychom tu začínající okurku co nejsnáze překonali...

Nekorektní Glosátor


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

10 otázek Tomáši Rosickému

Když se Bílek diví, Sysel pláče a Vrba (radostí) skáče - report z výhry Sparty nad Plzní

Rozhovor s Miss SPARTA FOREVER 2020 Káťou

Derby a jiné české maličkosti - komentář k vysoce aktuálnímu dění

Měla by mít Sparta průměrného sportovního ředitele? - názor na současnou situaci ve Spartě

Diskuze k článku

Komentáře (7)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu

1.  koste  koste  26

2.  mystifik23  mystifik23  23

3.  tomf  tomf  22

4.  doca  doca  20

4.  predseda  predseda  20

4.  loudap  loudap  20

4.  Martas007  Martas007  20

4.  jižan  jižan  20

4.  lukas01.lukas  lukas01.lukas  20

10.  MrSpartan  MrSpartan  18

11.  mufety  mufety  17

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama