káně | 26.07.2021 11:41

Filipe? Půjdeme na Panáka? Ano, uznávám, tyhle dvě otázky mohou vsugerovat úplně jiné prostředí, než jaká samozřejmě byla realita – a to možného nástupu Filipa Panáka, poprvé od přestupu do Sparty. Ten do Sparty přestoupil v zimě 2019, ale do svého prvního zápasu zasáhl vlivem těžkého zranění až nyní. Nedokážeme posoudit, zda se dlouhodobě prosadí a stane se výraznou oporou Sparty, je ale na místě ocenit to, jakým způsobem se s celou záležitostí popral. Filipe, hodně zdraví! Držíme palce.

Zdraví je samozřejmě nejdůležitější věc, kterou potřebujeme. A vlastně, i kdyby se název článku jmenoval „jak jsme šli na panáka“, tak by to taky mohlo být správně. Pokud se totiž narodí nová sparťanská duše, je samozřejmě potřeba připít na zdraví. A někdy těch duší je i víc. Takže Vojto a Bětko – buďte zdraví a třeba někdy na stadionu.

Před zápasem ještě uděláme radost dvěma mladým angličanům, kteří jsou smutní, že je zavřenej stadion .. ale protože nám zbyly dva lístky, rádi jsme je předali a pomohli tak šířit slávu klubu i v cizině.

Sobotní den začal již dopoledním zápasem béčka. Sice nám termínově návštěva nevyšla, ale návrat do druhé ligy po deseti letech je pro naše mladíky určitě obrovským přínosem. Ani se nebojím, že by tam kluci hráli druhé housle. Věřme však, že již v zimě se další mladý potěr zapojí do přípravy s áčkem. A vstup to navíc byl vítězný (Chrudim ACS B 0:1), což by našim hráčům mělo dát klid na kopačky a možná z nich i sundat nějakou tu nervozitu. Pracovat se bude dobře, poctivě. A my si určitě cestu na zápas taky najdeme.

Průběh zápasu si tradičně můžeme připomenout jen stručně, přece jen přesné zhodnocení výkonu hráčů je na jiných legendárních kapacitách a každý si svůj názor může udělat sám a může na webu SF své (ne)oblíbence spravedlivě ohodnotit ve známkování. A kdo není kapacita, zhodnotil zápas alespoň na foru SF :) Fanoušek si však rozhodně mohl přijít na své. 5 gólů (příště radši v klidu 5:0, ale pokud tyto 2 góly znamenají čisté konto s Rapidem, tak to beru), vlastní gol Hubníka, emoce, fandění, pyro, nové vlajky v sektoru letenských. Příjemná změna oproti horším covidovým dobám, věřme, že nás čekají ještě lepší zítřky - a snad brzy.

Ovšem prohrávat na začátku 0:1, to teda na klidu nepřidalo. Naopak otočení zápasu je třeba ocenit.

Už ve středu nás znovu na Letné čeká, dle představitelů klubu, zápas sezóny, kteří odmítají přiznat úlet při cenotvorbě vstupenek. Faktem však je, že ani videovysvětlení ze strany marketingového ředitele klubu nepřispělo k tomu, aby 2 dny před zápasem bylo vyprodáno, a to při omezené kapacitě cca 9 tisíc fanoušků. Velká škoda.

Nezbývá tedy, než klubu znovu ukázat, že srdcem Sparty jsou její fanoušci. Pojďme se do toho ve středu opřít, pojďme dohnat hráče k postupu. Vidíme se na Letný, Sparta !

Já si slunečnou sobotu užil, ve středu to snad bude ještě lepší.


káně


AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 3:2 (1:1)

Góly: 12. Karlsson (pen.), 64. LK37, 78. Hubník (vl.) – 3. Daněk, 90.+3 González. ŽK: Štetina, Karlsson, Wiesner, Pavelka, Nita – Sedlák, Vaněček. Rozhodčí: Orel – Paták, Podaný.

Sparta: Nita – Wiesner, Štetina, LK37, Højer – DMK (74. Laco Krejčí), Pavelka, Sáček (74. Souček), Dočkal (82. Karabec), Pešek (90.+4 Panák) – Hložek (82. Juliš).

Olomouc: Macík – Látal (68. Poulolo), Hubník, Beneš, Zmrzlý (81. Šíp) – Matoušek (68. Vaněček), Breite – Sedlák, Daněk (55. González), Hála (55. Zahradníček) – Růsek.
Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Sejky pálil, Fany čaroval - report z výjezdu na první zápas béčka Sparty v II. lize po deseti letech

Na prahu nové sezony. Sparta do ní jde silnější. Nebo ne? - malé "preview nové sezony

Hodnocení sezony - útočníci - ještě jeden návrat k uplynulé sezoně

Zakázaný výjezd do Vídně - report z výpravy na první utkání 2. předkola LM do Vídně s místním Rapidem

Co týden dal a dá (0. díl)

Fanoušci rozhodli o nejlepším hráči uplynulé sezóny. Ten si to opravdu zasloužil!

Promarněná šance, aneb jak ukázkově vyjebat s vlastními fanoušky - názor k současnému dění, které hýbe sparťanskou obcí

káně | 26.07.2021 11:41 Vstoupit do diskuze
0