roboACS | 17.08.2021 10:39

V neděli 15.8.2021 hrálo béčko domácí zápas Fortuna národní ligy s Viktorkou Žižkov. No a jelikož jsem v sobotu večer nebyl v Ďolíčku fandit áčku vyrazil jsem alespoň v neděli brzy ráno na Strahov. To abych neměl noční můry, že jsem se ve volném víkendu na Spartu úplně vykašlal.

Druhá liga je profesionální soutěž a má i přísnější bezpečnostní opatření než ČFL a tak se zápasy nehrají v našem tréninkovém areálu, ale na stadionu Evžena Rošického. Který je už ovšem v dost špatném stavu a tak je přítomnost diváků povolena pouze na hlavní tribuně. Dorazil jsem již v deset. Usadil se a trochu si zavzpomínal. Naposledy jsem tu byl při legendární demolici stadionu při derby, kdy to tady dost připomínalo válečnou zónu.

V neděli byl klídek. Na malé pražské derby se v pekelném vedru sešlo 835 diváků. Z nichž ještě dost fandilo té jediné správné Viktorce.
Co fandové viděli? V základu béčka nastoupili i tři hráči z kádru A týmu. Brankář Heča, obránce Vitík a útočník Drchal. S kapitánskou páskou nastoupil Piško.

Po opatrném úvodu jsme měli první vážnou šanci, ale zůstala nevyužita. Drchal trefil tyčku a soupeř nás hned trestal. Konkrétně kapitán Súkenník. Po stadartní situaci a zmatcích ve vápně se prosadil tváří v tvář Hečovi 0:1. Nadále jsme se snažili být aktivní, ale náznaky šancí jsme nevyužili a soupeř zase trestal po dalším zmatku v obraně. Poslední kdo se dotkl míče byl náš kapitán Piško 0:2.

První půle opravdu z naší strany nebyla špatná a výsledek neodpovídal situaci na hřišti. Ta se ještě zhoršila chvíli před přestávkou, kdy naší mladi ukázkově předvedli situaci, která se u nás na Letné snad učí už od přípravek. Brejk soupeře po našem rohu. To je taková naše specialita. Situaci vyřešil Ryneš za cenu žluté karty. Pak nevím přesně, co se tam semlelo, ale najednou vidím ve vzduchu druhou žlutou a vzápětí červenou kartu a Ryneš se jde sprchovat.

Ani to nám ještě vaz nezlomilo a i do druhé půle jsme vstoupili aktivně. Poslední ránu do týla jsme si dali v 63 minutě. Po dalším nedůrazu v obraně se prosadil Batioja 0:3. Pak už se utkání opravdu jen dohrávalo. Oba týmy prostřídali, což vyústilo v šesti minutové prodloužení, které bylo už jen zbytečným prodloužením utrpením, jak diváků pečících se na sluncem rozžhavené tribuně, tak hráčů, pro které to asi taky bylo slušné peklo. Konec 0:3.

Já nechci nějak snižovat výkon hráčů Viktorky Žižkov, ale jak píší v nadpisu, ze stadionu jsem opravdu odcházel s pocitem, že se naše béčko porazilo samo.

Závěrem ještě pár vět o fanoušcích. O atmosféru se staralo asi 30 fanoušků v kotli hostů. Fandili a zpívali chorály opravdu neúnavně po celou dobu utkání. V úvodu druhého poločasu se prezentovali i nějakou plachtou. Přišlo mi, že byli aktivnější než bývají kolikrát na svém domovském stadionu. Také tomu samozřejmě napomáhal vývoj zápasu.

Béčko má tedy po 4 utkáních 6 bodů a je někde v polovině tabulky. Příští víkend se v sobotu 21.8. představí U Litavky v Přibrami. Tam ale asi moc našich fanoušků nebude, protože všichni budou na Letné od 19 hodin sledovat, jak Železná Sparta s přehledem přejede nováčka z Hradce Králové.

AC Sparta Praha B – FK Viktoria Žižkov 0:3 (0:2)

Góly: 16. Súkenník, 26. a 63. Batioja. ČK: 42. Ryneš. ŽK: Ryneš, Sejk, Patrák, Vitík – Batioja, Zeman, Soukup. Rozhodčí: Dorušák – Dohnálek, Lakomý.

AC Sparta Praha B: Heča – Gabriel (72. Tvaroh), Piško, Vitík, Suchomel – Pudhorocký (59. Dudl), Jonáš, Ryneš, Patrák (72. Šimáček) – Sejk (67. Turyna), Drchal (67. Kozák).

FK Viktoria Žižkov: Soukup – Řezáč (21. Koželuh), Březina, Gabriel, Muleme – Sixta (61. Richter), Súkenník – Bazal, Petrlák (61. Zeman), Nabiyev (86. Elnagar Mohamed Hossam) – Batioja (86. Fawzy).

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá (díl 04) - máme za sebou čtvrtý týden sezony. Pojďme se na něj opět ve zkratce podívat.

Co týden dal a dá (3. díl)

Vzbuďte nás, až to skončí - report z (nejen) fotbalové soboty a utkání Sparta - Karviná

Marná snaha - report z utkání Sparta - Monaco

Co týden dal a dá (2. díl)

Přijď pomoci s choreem na utkání s Monakem!

Párky byly vyprodány - report z domácí výhry nad Rapidem Videň

Co týden dal a dá (1. díl) - ohlédnutí za minulým týdnem a pozvánka na nový.

Sejky pálil, Fany čaroval - report z výjezdu na první zápas béčka Sparty v II. lize po deseti letech

Na prahu nové sezony. Sparta do ní jde silnější. Nebo ne? - malé "preview nové sezony

Hodnocení sezony - útočníci - ještě jeden návrat k uplynulé sezoně

Zakázaný výjezd do Vídně - report z výpravy na první utkání 2. předkola LM do Vídně s místním Rapidem

roboACS | 17.08.2021 10:39 Vstoupit do diskuze