roboACS | 23.09.2021 17:24

Ve středu 22.9.2021 hrálo naše áčko ve 4 kole domácího poháru, který už několik sezon nese název MOL cup, na hřišti druholigové Líšně. Poslední týden se nám výsledkově ani herně příliš nepovedl a i proto bylo důležité tohle utkání zvládnout a zase si trochu napravit pošramocené sebevědomí. Kdybychom toto utkání nezvládli, byl by to hodně velký průšvih.

SK Líšeň je menší brněnský klub, který vznikl v roce 1924 SKČSS Líšeň (SK Československý socialista Líšeň). Za celou svou existenci několikrát měnil název ( po roce 1948 se třeba jmenoval ZK Zbrojovka Líšeň) až se v roce 1990 ustálil jeho současný název. Jeho největším historickým úspěchem je účast ve druhé lize, kterou hraje od roku 2019 a samozřejmě i výsledek 4:3 z roku 2007, který znamenal v poháru vyřazení Slavie. Své domácí zápasy hraje na stadionu v městské části Líšeň s kapacitou 2100 diváků.

Na středeční utkání si našlo cestu 2070 diváků a bylo tedy skoro vyprodáno. Stadionu dominuje jedna malá hlavní tribuna a montovaná tribuna za jednou z branek. Jinak se v podstatě stojí podél zábradlí. Sektor hostů? Montovaná kovová konstrukce o třech schůdcích za jednou z branek s prodejem občerstvení přes plot. Točili Břežnáka 10 a to mi tedy moc nešmakovalo.

Zpočátku nám moc nešmakovala ani hra Sparty. Jako tradičně jsme v poháru nastoupili s několika změnami v kádru. V brance se po delší době představil Milan Heča, v základu nastoupili například i Andreas Vindheim, Adam Karabec nebo Venca Drchal. S kapitánskou páskou hrál Lukáš Štětina vedle kterého na stoperu zase nastoupil Filip Panák. A jak říkám domácí začali odvážně a byli to oni kdo poprvé zahrozili, ale střela domácího Silného šla naštěstí kousek vedle tyče. Teprve poté se hra posunula před náš kotel, kam v prvním poločase útočila Sparta. První střelu ještě dokázal domácí brankář na brankové čáře zneškodnit, ale o chvilku později již kapituloval. Střelu Lukáše Haraslína jen konečky prstů vyrazil na zadní tyč, kde byl připraven Venca Drchal, který ví, jak se má útočník v pokutovém území chovat - 0:1. Sparta se uklidnila a definitivně převzala aktivitu. Poprvé po přestupu se mi líbil Lukáš Haraslín, byl aktivní, byl vidět a jeho akce měli šmrnc. Ale nezapomněli jsme opět ukázat naší specialitu, o které jsem se už zmínil v jednom z nedávných článků, to když po rohovém kopu, zahraném na krátko, skončí po chvilce míč u našeho brankáře a z tohoto prostoru branku soupeře opravdu nelze ohrozit. Naštěstí umíme i lepší rohy a to jsme ukázali ve 38 minutě, kdy centr Michala Sáčka prodloužil Filip Souček a Venca Drchal zase věděl, kde má stát a co má dělat - 0:2. Do polo časového hvizdu se toho už moc nedělo. Utkání jsme v pohodě kontrolovali. Šum v našem sektoru způsobila jen informace z mobilů, že Velvary jsou zřejmě slušný oddíl.

O přestávce dostala dres domácího klubu místní rodačka a olympijská vítězka z Tokia Barbora Krejčíková.

Po přestávce odhodili domácí hráči zábrany, zvýšili aktivitu a trochu nám zatopili a i Heča musel ukázat, že přece jen občas míč dokáže chytnout. Zapotil se hlavně při střele útočného skladníka a občasného zápasníka Silného a o chvilku později byl rád, že Rolinek trefil jen před sebou stojícího obránce. Poté oba týmy prostřídali. Pavel Vrba poslal na hřiště Martina Minčeva, kterému se na jižní Moravě náramně dařilo už v sobotu, kdy v dresu béčka v Drnovicích sestřelil dvěma góly Vyškov a jeden kousek si schoval i na středu. V 88 minutě po ideálním pasu za obranu od DMK obstřelil domácího brankáře a definitivně nás uklidnil - 0:3. Tímto výsledkem i utkání skončilo. Postupujeme tedy do dalšího kola poháru, kam se bohužel nakonec nedostaly Velvary a tak je mi asi jedno koho nám los přidělí.

K divákům. Jak jsem již psal, bylo vyprodáno. Dva tisíce brňáků se snažilo vytvořit domácím skvělou atmosféru a občas se jim to i dařilo. Nejaktivnější skupinka byla nalevo od hlavní tribuny. Ti byli slyšet tak nějak nejvíc. Ale že by to byl nějaký bengál, to se říct nedá. Aktivitu domácích fans určitě chladil i průběžný výsledek na hřišti. Co říci k našemu fandění? Jedním slovem bída s nouzí. V kotli se nás sešlo asi 50 plus několik lidí na tribunce za brankou. Kotel nebyl tentokrát nějak organizován a podle toho to vypadalo. Do příště je určitě co zlepšovat.

To příště bude již o víkendu, kdy opět zamíříme na jižní Moravu. Tentokrát ještě kousek za Brno. V sobotu 25.9. se naše áčko představí od 19 hodin na Zlínské Letné. I tohle utkání potřebujeme vyhrát. Přijeďte kluky podpořit v hojném počtu.

roboACS


SK Líšeň 2019 – AC Sparta Praha 0:3 (0:2)

Góly: 14. a 38. Drchal, 88. Minčev. ŽK: Stáňa. Rozhodčí: Hocek – Paták, Caletka.

Líšeň: Veselý – Pašek (66. Bednář), Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Kučera (66. Burda) – Stáňa, Málek, Matocha (81. Otrísal), Rolinek (77. Ulbrich) – Silný (76. Zikl).

Sparta: Heča – Vindheim, Panák, Štetina, Wiesner – Haraslín (64. Minčev), Souček, Sáček (80. Jonáš), Karabec (89. Ryneš), Karlsson (89. Sejk), Drchal.

foto: SK Líšeň


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

SF je výjimečný ekosystém, říká Twinsen - rozhovor s webmasterem Sparta Forever

Co týden dal a dá (9. díl)

Co týden dal a dá (8.díl)

Další kolaps v Plzni - report z výjezdu do Plzně

Jak mládežníci rozsekali Albánii
- report z návštěvy kvalifikace ME U21 Česko - Albánie
Co týden dal a dá (7. díl)

Nový design webu i logo
- nová podoba SF
Demolice béčka - report z utkání Sparta B - Táborsko 4:1


roboACS | 23.09.2021 17:24 Vstoupit do diskuze
0