majk | 19.10.2021 08:27

Máme za sebou třináctý týden sezóny. Z našeho pohledu bezproblémový, tak se na to pojďme podívat.

Liga

Pardubice - Sparta

Díky vykartování Pavelky jsem se konečně dočkal rozbití toho dua defenzivních střev ve středu zálohy a neslo to ovoce. Doufám, že takto budem pokračovat i v dalších, minimálně "tuctových" zápasech. Dvě inkasované branky mne vůbec neurážej, když dáme 4. Vítězný overy mám rád, hlavně když dáme tři do půle. Hvězdou zápasu byl jednoznačně Minchev, 2+1 je skvělá bilance. Nejde ale jen o ty body. Hrozně se mi líbí, jak nám to začíná dopředu tak nějak po Vrbovsku kmitat. Pešek, Haraslín, Minchev, Hložek....to už je sakra síla. Nikdo z nich není línej na krok, jednou na tom místě čekáš jednoho a je tam ten druhej, nebo dokonce třetí. A když to pak dozavíraj krajní beci, je to pohádka. Na celém zápase mne vlastně naštvala jediná věc. 70 minut čekáme na první roh a když ho konečně máme, rozšmrdláme to tam nakrátko. Po té sérii povedených rohů mne to hrozně štve, snad jen vítej Bořku zpět na hřišti. A ať to teda kope někdo, kdo tam dokopne. Slabší den si vybral Panák. Po jeho dlouholeté pauze nic k znepokojení. Tým to za něj uhrál a tak to má bejt. Filda nám to určitě vrátí. K zamyšlení je, že každý naše střídání nás oslabuje. Kádr máme asi na jména širokej, ale nemůžu si pomoct, že v současným programu a s cílema jaký chceme mít, tam potřebujem větší okamžitou kvalitu. Souhlasím, že třeba Adam Karabec je teď zralej na pár zápasů v béčku. Myslím, že když to kluci nebudou brát jako degradaci, může jim to dost rychle pomoci v návratu do formy.

Ostatní zápasy

Budějovice vezou bod z Jablonce a to teda fakt čumim. Je pravda, že na jména tam nemaj vůbec tak tuctovej tým jako dřív, stejně jsem ale čekal, že si to Jablonec pohlídá. Je to na ně s tím pohárem moc, tahle sezóna bude bolet. Kdybych si měl teď vsadit, tak ji Rada nedokončí. Bohemka po hodině hry otevřela skóre v Bolce. A pak dostala čtyři fíky. Někdo by řekl smůla, já mám ale už dlouho jasno. Oni prostě odcházej fyzicky! Bylo to vidět v několika posledních zápasech. Do konce podzimu je ještě dost času, myslím že má Klusáček o čem přemejšlet. Jsem zvědavej, jestli přejdou na úspornější hru, nebo si dál budou věřit. Další branku přidal Ewerton, to je jeden z těch, co bych si je u nás na lavici dokázal čím dál tím reálnějš představit. Svědík dal mému tipu opět na držku, fakt dobrá práce. Tyhle tři body hodně znamenaj. V dalších kolech nás oba týmy čekaj a já se na to moc těším. To budou velký testy. Vypadá to, že liga nakonec nemusí být jen o nás, Slávii a Plzni. Slávie si poradila s Libercem, byť jim cestu za výhrou zkomplikoval Stoch. Jsem na něj dál fakt zvědavej, jen škoda, že to asi bude stát čas Fryďase. Baví mne celonárodní hra na chudinky z Edenu a jejich chybějící hráče. Jakoby se to jiným týmům nikdy nestalo. Ať si místo toho fňukání vzpomenou, že před měsícem prodávali Zimu. Ale slibuju, že jestli budou letos druhý, nějakej diplom a čestné uznání jim vystavím. Dobrý je, že se do brány vrátil čertsvej zasnoubenec. To by zas mohla bejt brzo sranda. Koukal jsem, že má Tvrdík ještě jednu mladší dceru. Mandousi, zapni instáč! To by byl teprve férovej souboj.

V neděli si Sigma poradila s Karvinou, nic nečekaného. Plzeň opět vyhrála o gól, tentokrát v Teplicích. Co nedal Honza Fortelný, je na pěknou přesdržku. Stejně jako vrácení do brány Grigara. Jedle, tohle se ti brzo vrátí! Baví dědek Honza Rezek. Koukat na něj na hřišti dává pořád větší smysl, než ho poslouchat ve studiu. Přestřelka v zápase Zlín-Hradec? No to mi ho vyndej, jak by řekl Hošek! Vlkanova dva fíky a Hradec jede na první šestku....

Béčko

Ježíšmarja kluci, to bylo žrádlo. Neskutečně mne bavíte, přistrčení Schánělce na Dudla naprostá pecka. Jen by mne zajmalo, proč nechytal Kotek. A forma Adama Gabriela musí jednoznačně vést k brzké šanci v áčku. Ti kluci musej cejtit odměnu.

Co nás čeká

Evropská liga

Sparta - Lyon

Fíha. Těžká písemka. Lyon v sobotu porazil 2:0 Monaco, to jen abychom tak nějak tušili, jaký šmejdi proti nám stojej. Dobrý je, že po dvou výhrách ve skupině by to u nás nemuseli tak žrát a mohlo by dojít k nějaký nudný plichtě alá Bordeaux v LM. Jsem hlavně zvědavej, s čím do zápasu půjdem. Trochu čekám, že Minchev začne na střídačce a budem to zas nějak chtít ušmodrchat. Jsem ale přesvědčenej, že s duem Bořek/Pavelka v základu to vůbec nebude dobrý. Velká zkouška pro Pavla Vrbu. A asi nám to i dost napoví o situaci v kabině. Taky jsem zvědavej, jak si Letná poradí s jejich afro týmem. Dobrý je, že děti dle UEFA (překvapivě) prošly, a tak máme na Kodaň již odzkoušenou alternativu. Na dědka s bábou tak nedojde minimálně do play off.

Konferenční liga

Jablonec - Randers

Tady se to asi pro Jablonec láme. Kdyby po Cluji dokázali porazit i Randers, měli by to parádně rozjetý a mohli do konce skupiny myslet na postup. Myslím, že do toho dají vše a že se jim to může, navzdory nic moc výkonům v lize, podařit. V Evropě mají úroveň, i zápas v Alkmaaru odehráli moc dobře. Škoda, že se to kryje se Spartou, každopádně po očku sledovat budu.

Maccabi Haifa - Maccabi Praha

Myslím, že celý svět, nebo minimálně celá Evropa, spíš celá Česká republika, nebo alespoň půlka Vršovic, bude sledovat ten statečný boj Slávie s bezprecedentní marodkou. Po loňské srandě v Beer Shevě jsem hodně zvědavej, jak si to kšiltovka vyhodnotí. Další ztráta by vůbec nebyla dobrá pro situaci v tabulce. A to se jim ta Konferenční liga tak vyplatí. Říkal. Pustím si, jsem fakt zvědavej. Kvalita by měla být na straně Slávie.

Liga

Sparta - Mladá Boleslav

A dost už. Ty neděle v 19 jsou úplně na hovno. Slušný lidi tak přicházej o spoustu touchdownů a celej víkend se hrozně táhne. Na zápas se ale těším, Bolka většinou hraje fotbal (a Matějovský rugby). Mohli bychom po čtvrteční hře na obranu zase rozjet nějakou přestřelku. A chci vidět Adama Gabriela! Všechno ale musí stranou, tři body to chce. Další měsíc jedem na Slovácko a Baník a do tý doby bychom fakt nepotřebovali, aby nám Plzeň se Slávií ještě nějak unikly.

Ostatní zápasy

Liberec hostí Sigmu. Tý přeci jen asi dochází dech a moc bych se divil, kdyby v Liberci vyhrála. Slovan musí zabrat, myslím, že vyhraje. Pardubice mají Zlín, a to si myslím, že je zápas o trenéry. Pardubice sice nehrají zlé zápasy, ale body oproti loňsku nemají. Čekám, že Zlín prohraje a odškrtnem si další vyhazov. Slovácko má doma Bohemku a já si dám aspoň dvě jejich branky v druhý půli. Snad to nerozhodnou už v první. Karviná má doma Baník. Jsem zvědavej, jak zareagují na domácí ztrátu. Tohle derby může přinést dobrej fočus, myslím, že dost napoví, jestli tam Páník má co dělat. V neděli se nám kryje Slávie v Budějovicích se zápasem Plzeň - Jablonec. To jsem teda pěkně nasranej. Svobodo, vytáhni tu hlavu z prdele a začněte to řešit. Do toho máme El Classico, to bude těžký dilema. Slávie by si měla poradit, jinak budou moct v Budějovicích na všechny Bureny zapomenout. Plzeň taky, Jablonec nestíhá anglický týdny. Nejzajmavější boj tak čekám v Hradci, kam přijedou nebohé Teplice. Hradecká vlna mne baví skoro víc jak neschopnost Teplic, takže ještě nevím jak, ale hodim očko i tam. Byla by to pro Votroky hodně blbá stopka za sérií, kdyby Teplice neporazili. Ale stát se to může, pořád mi přijde nějak neslušný, jak oni letos hrajou.

Béčko

Kluci hrajou již v pátek v Jihlavě. Oproti původním plánům je výkop už v 16:30 a tak se dá stíhat i zpáteční vlak do Prahy. Zápas je sice na ČT Sport, ale myslím, že za předvedené výkony si kluci nějakou tu podporu zasloužej. Naposled nás tam v kotli bylo asi 15, jsem zvědavej jestli se podaří tyhle počty překonat.

Tak jo, máme před sebou první z tří anglických týdnů. Přeju pevné nervy!!!


majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Startuje MISS SPARTA FOREVER 2021

Jaké je hlavní město světového fotbalu? - procházka fotbalovým Londýnem

Brusko, odpočívej v pokoji

Konec šílených sérií
- report z derby

My chceme gól - report z utkání Sparta - Rangers

Už je to devět let, nikdy nezapomeneme, Seniore

Choreo na 300. DERBY!
- info k připravované akci na derby

Jak béčko hrálo fotbal, ale Vlašim dávala góly - report z utkání Sparta B - Vlašim

Co týden dal a dá (10. díl)

Pohárový postup přes Líšeň
- report z výjezdu za Spartou do Brna na Mol cup

SF je výjimečný ekosystém, říká Twinsen - rozhovor s webmasterem Sparta Forever
majk | 19.10.2021 08:27 Vstoupit do diskuze
2