roboACS | 26.10.2021 12:45

Po pátečním výletu do Jihlavy jsem na další fotbal vyrazil hned zase v neděli. Tentokrát na Letnou na áčko, které od 19 hodin hostilo Mladou Boleslav. Mladá Boleslav je tým, který se většinou snaží hrát fotbal a to nám vyhovuje a tak s nimi máme poslední dobou celkem dobrou bilanci.

Vrbič mě tentokrát moc nepotěšil. V základu vedle sebe dva chodci David Pavelka a Bořek Dočkal. Michal Sáček odpočíval. Jinak očekávaná základní sestava viz. poslední zápasy. Aktivněji začali hosté a měli i první šanci. Postupně se zatáhli a vyčkávali co předvedeme. Převzali jsme aktivitu a měli jsme tam i nějaké náznaky šancí, ale do branky se nevešla ani střela Tomáše Wiesnera, ani patička Jakuba Peška. Hosté se připomněli Evertonovou střelou do břevna a pak výrazněji po změně stran, když poznali, že se na nás projevuje únava ze čtvrteční bitvy s Lyonem a že když budou trochu odvážnější můžou pomýšlet i na všechny tři body. Škodit nám chtěli hlavně sešívky a Florin Nita opravdu čaroval. Postupně si na něm vylámali zuby Škoda, Suchý a zase Škoda. Prostě sešívaný dřeváci. Asi se to učili od Kuky. Navíc další sešívka mohl puknout vzteky na lavičce, co ty jeho dřeváci dokážou zahodit a následně si tradičně zabulel i na tiskovce. Štěstí se nás drželo i v závěru, když Fila trefil tyčku a pak i v 93 minutě, když Matěj Pulkrab trefil tyčku a Adam Hložek věděl co s odraženým míčem. Napálit ho do branky - 1:0. Adam se v lize konečně zase po dvou měsících trefil a ani si to snad nemohl lépe načasovat. Po rozehrávce rozhodčí ukončil utkání.

Tentokrát to nebyla žádná sláva, ale další tři ligové body jsou doma a na víc se historie neptá. Krásný fotbal a kupu gólů předvedeme zase nikdy jindy. Třeba už ve středu v poháru na teplických Stínadlech nebo v neděli na městském stadionu v Ostravě.

roboACS


AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Góly: 90.+3 Hložek. ŽK: Pavelka, Dočkal, Karabec – Matějovský, Jurásek. Rozhodčí: Julínek – Caletka, Horák. Diváci: 7544.

Sparta: Nita – Wiesner, Panák, Čelůstka (68. Štetina), Hancko – Pešek, Pavelka, Dočkal (85. Pulkrab), Hložek, Haraslín (56. DMK) – Minčev (56. Karabec).

Boleslav: Šeda – Karafiát, Suchý, Dancák – Douděra, Matějovský (61. Fila), Hlavatý, Jurásek – Ladra (61. Skalák), Škoda, Ewerton (84. Mašek).
Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá (14. díl)

Plichta béčka v Jihlavě - report z výjezdu na Vysočinu

Jak jsme potrápili Lyon - report z utkání Evropské ligy na Letné

Výhru řídil Minčev - report z utkání Pardubice - Sparta

Co týden dal a dá (13. díl)

Startuje MISS SPARTA FOREVER 2021

Jaké je hlavní město světového fotbalu? - procházka fotbalovým Londýnem

Brusko, odpočívej v pokoji

Konec šílených sérií - report z derby

My chceme gól - report z utkání Sparta - Rangers

roboACS | 26.10.2021 12:45 Vstoupit do diskuze
0