káně | 29.10.2021 14:55

Los poháru byl vůči nám poměrně přívětivý a jakmile se objevila informace, že budeme hrát v Teplicích, začínám si plánovat první letošní výjezd. V Teplicích to mám rád, nedávno jsem tam jel na blind na čumendu na ligu, člověk může sledovat fotbal v klidu, bez stresu a bavit se. A právě zábava byla hlavním mottem pohárového výjezdu, a sluší se dodat, že velmi povedeného.

Pár dnů před zápasem se domlouváme, zajišťujeme si propustky z domácností, já si tradičně vytáhnu nejkratší sirku a beru tak auto. No možná je to dobře, v Teplicích je přece blaze.

Spolu se svatým Janem vyrážíme v poklidu po poledni ze sluncem zalité Prahy, našeho kamaráda kamínkáře nabíráme cestou v nějakém lomu za Lovosicema v době, kdy už je před námi mlžný podkrušnohorský opar, ale poklidnou cestou stejně dojíždíme do lázeňského města Teplic. Ostatně byl nejvyšší čas, protože už nám drnčely telefony od posledního výletníka, který zodpovědně čekal na základně po celodenním výletu po teplickém okolí – a těch kroků nachozených :) no my jich nakonec taky pár našlapeme a s jazykem na vestě usedáme na tradičním teplickém místě, v překrásném pivovaru Monopol. Z jejich pivní nabídky máme radost, ale co si budeme .. po té dlouhé cestě (a někteří celodenním měření kamínků) si nějaký ten pěnivý kousek prostě zasloužíme – a ne jeden :)

Zblajzneme výbornou gulášovku, někdo i batátové pyré (ani do klávesnice mi to nejde) a probíráme vše možné. Zaujme hlavně další z řady „výtvorů“ našeho marketingového mága, který absurdně obhajuje zasílání dresů (navíc limitky z EL) v igelitu a obálce s tím, že by s krabicí došlo k navýšení ceny o minimálně dvě stovky. Myslím, že by to skoro každý bral, pokud by zaslání mělo nějakou štábní kulturu .. navíc třeba během pár sekund se dá najít pevná krabice za 80 Kč. To by se ale muselo chtít. Za rok a kousek se evidentně skoro moc nezměnilo, ale je pravda, že tenkrát dětské klubové členství zasílali v obyčejné igelitce … takže vlastně, lidi buďte rádi .. tržby rostou, stejně jako u občerstvení - takže fanoušku, ty buď zticha!

Pojďme ale k příjemnějším věcem. Málem platíme jen úsměvem, vyšlápneme na vršek Stínadla (příště už fakt radši trolejbusem), v klidu projdeme vstupní kontrolou, nikde žádná fronta, vybereme si místo za bránou (aj v té TV jsme byli). Sem to bude padat, říkám. A měl jsem pravdu. Dva góly do půle a hotovo. Penalta i ČK dle mého názoru jasná a bez debat. Nešikovnost neomlouvá.

Na hřišti do zápasu nastupuje výrazně obměněná sestava, s čímž jsme počítali a k téhle fázi poháru to jednoznačně patří. Základní sestava nepříliš širokého kádru oddech určitě potřebuje, ostatní si mohou o místo na hřišti říct, nebo ukázat, že mají co nabídnout, aby šanci dostali znovu. Fotbal se hrál ale takový nemastný neslaný, od domácích jsme nic nečekali, ale o našich to, dle mého, chtělo větší touhu dřít a bojovat, ukázat něco navíc. Jasně, nakonec z toho byla klidná a pohodová výhra, ale většina zápasu se prostě jen odehrála. Žádná reklama na fotbal, žádná velká zábava. Splněná povinnost. Ale dalo se to čekat, fotbal bez nervů. Aspoň jednou. Jo a Gábo, ten sprint od TV rozhovoru na děkovačku, to bylo něco. Za 6,24!

Ale my jsme se i tak bavili. A to je ještě škoda, že se nám vyhýbá místní gepardice, nebo snad geparďák? Ale jinak na tribunách vládne pohoda. Na místě je taky třeba ocenit řadu dětských fanoušků, kteří chvíli fandí domácím, chvíli letenským. Navíc je třeba ocenit slušnou klobásu (dokonce může být na fotbale i teplá) s dostatkem chleba a vychlazené pivo ze stánku slečny se žlutou bundou. A že tam někteří strávili většinu zápasu, když se pivo čepovalo s láskou ;) Řadu dětí ještě potěší i tepličtí hráči, kteří si při střídání cestou do kabin plácají. Hlavně Tomáš Vondrášek. Dáme s ním krátkou řeč, ale pivo nakonec ubráníme :) tak ať se daří hned v sobotu lépe. Teplice jsou na tom velmi špatně finančně i na hřišti, ale pro děti je to zážitek, který je třeba přivede k lásce ke sportu/fotbalu. Jen tak dál - a my přijedeme na jaře určitě zas, v dubnu už snad bude i teplo a sluníčko. Osobně věřím, že Teplice v lize zůstanou, ale kde nic není, …

A zpáteční cesta? Ne všichni chápou, že ze Škvorce je to na Skalku blíž, než z Letňan. Ale o tom třeba příště ..

Tradiční manažer SF reportů byl poněkud unavený (samozřejmě z toho celodenního výletu a chození) a tak jste tenhle report museli strávit semnou :) příště už bude třeba vše při starém .. nebo bude zkoušet novou postel? Uvidíme, s čím přijde :)

Závěrem díky všem za podporu přímo na stadionu, zejména těm otráveným vedením klubu, kteří ale přesto Spartu nenechají ve štychu. Pravidelně. A dovezte tři body z Ostravy.


káně


FK Teplice – AC Sparta Praha 0:2 (0:2)

Góly: 19. Karlsson (pen.), 39. Dočkal. ČK: 18. Švanda (TEP), ŽK: Sáček. Rozhodčí: Franěk – Ratajová, Vodrážka.

FK Teplice: Grigar – Švanda, Knapík, Chlumecký, Vondrášek (56. Hasil), Jukl, Bulmaga (26. Hyčka), Mareček (69. Krunert), Kodad (56. Moulis), Černý, Succar (70. Rezek).

AC Sparta Praha: Holec – Gabriel, Vitík, Štetina, Polidar (46. Vindheim) – Minčev (84. Ryneš), Dočkal, Sáček, Karabec, Karlsson (72. Haraslín) – Pulkrab (71. Drchal).


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Jak Florin čaroval a Hložan konečně skóroval - report ze zápasu Sparta - Mladá Boleslav

Co týden dal a dá (14. díl)

Plichta béčka v Jihlavě - report z výjezdu na Vysočinu

Jak jsme potrápili Lyon - report z utkání Evropské ligy na Letné

Výhru řídil Minčev - report z utkání Pardubice - Sparta

Co týden dal a dá (13. díl)

Startuje MISS SPARTA FOREVER 2021

Jaké je hlavní město světového fotbalu? - procházka fotbalovým Londýnem

Brusko, odpočívej v pokoji

Konec šílených sérií - report z derby

My chceme gól - report z utkání Sparta - Rangers

káně | 29.10.2021 14:55 Vstoupit do diskuze
0