majk | 23.11.2021 07:40

Máme za sebou 18. týden sezony. Hrála se jen liga, přesto o zajímavé situace nebyla nouze.


Apríl Friday

V pátek byly asi nějaké skvrny na slunci a vyběhlo hned několik tuze zajímavých zpráv.

Teplice Arsenal

Nechci vědět, co předváděl tenhle frajer roky v UEFA, protože žije asi v úplně jiném světě. Pojďme si pár postřehů Rudolfa Řepky okomentovat.

Platonicky to vypadá, že držíme balon, hrajeme. Ale nejsme zabijáci, potřebujeme ty góly dát.
Možná by po Rezkovi a Ljevakovičovi měli obout i tebe, ty totiž zabiják jsi.

Já mám z Jirky dobrý pocit. Společně s asistenty Tomášem Hunalem a Petarem Aleksijevičem se nálada absolutně vylepšila.
Tak hlavně, že tam máte dobrou náladu.

Víme, kde v tabulce jsme, ale přemýšlíme pozitivně.
To gratuluju.

Chceme levého beka, útočníka, přemýšlíme o stoperovi. Ale je otázka, zda je v Čechách kde brát. Když jsme v září chtěli někoho udělat, už na domácím trhu nikdo nebyl. Stejně mi připadá, že náš mančaft nějakou kvalitu má.
Jo, na druhou ligu......to jste si všimli v září, že máte mančaft na hovno? V Čechách hlavně není dost zoufalců, co by k vám vůbec chtěli jít.

Nesáhli jste při bídných výsledcích k pokutám?
Ne. Až uvidím, že to hráči na hřišti odfláknou, můžeme se o tom bavit, ale to není náš případ.
První a možná jediná rozumná odpověď.

Někdy mi je kluků paradoxně až líto, že prohrajeme, protože vidím, že odevzdali všechno. Jen to výsledkově nevyšlo.
Já vás teda vůbec nelituju, jste v lize roky k ničemu. Nudíte k smrti.

Hlavně věřím, že nás podpoří fanoušci. Pět tisíc by bylo hezkých, i tři tisíce.
Tři tisíce by bylo něco....ale pád by byl škoda pro celej region.

Vize spolupráce s Arsenalem
Říkali: my nemáme žádný takový klub, kam bychom mohli pouštět hráče. Oni pro ně logicky hledají uplatnění a my zase hledáme posily. Měli jsme a máme vizi, že hráče do 23 let budou dávat k nám do Teplic. Hostování by bylo zadarmo. Samozřejmě mají nějaký plat, na který nedosáhneme, hradili bychom jenom jeho část, možná půlku. Hráč by nebyl náš, ale pomohl by nám sportovně. Byl by to benefit pro obě strany, hrál by lepší soutěž a rostl v ní.
Jo, oni vám pustěj na hostování Smith-Roučka. Já bych byl opatrnej, podle mne vám chtěj hlavně vyfouknout Moulise!!!


Šilhavý necítí podporu

Nedostatek soudnosti stejně tak ukázalo trenérské duo naší reprezentace. Přišla zpráva z Covidária, že Šilhavý necítí důvěru. Od prosranýho čtvrtfinále s Dánskem jedna bota za druhou a pánové se diví. Jenom za Peška bych je hned poslal do Kazachstánu. Hlavně, že se proběhl s Katarem. Ale může za to naše hřiště. Jarda by to chtěl rozlousknout už před baráží. Souhlasím, čím dřív půjde celej tenhle Chytrý Šilhavý tandem do prdele, tím líp. Zkusil bych trochu rozharašit potraty a nakonec to dal Lavičkovi.

Celková doba léčby bude závislá na tom, jak rychle se bude poranění hojit.

Tuhle větu vyplodilo naše komunikační oddělení v pátek večer. Minule jsem se zkoušel nominovat do repre, teďka bych si řekl o místo v PR oddělení. Do hospod už prakticky nechodím, můžu vám ty těžší víkendové hodiny odhomeofficovat z Plzně. A ani po 8 rumech bych takovou píčovinu na stránky Tečky nevyvěsil. Hanba by mne fackovala. I když bych asi skončil rychlejš jak Pokáč.

Slovácko - Sparta

Od nedělního odpoledne nestačím kroutit hlavou. Na fóru jsem se dočetl, že musíme vyměnit majitele, sportovního ředitele, trenéra, skoro všechny hráče a ještě jim dát pokuty. Nějakej borec se zaregistroval a objevil poprvé na fóru, aby nám řekl, že vyhazuje permanentku. Z pokřiku Sparťanská šlechta je už jen krásná vzpomínka. Jsme tu výběr absolutních kokotů. Chtěl bych vidět ty příkladné pracovní výkony jednoho každýho kritika, který si do svých miláčků (!!!) neváhá přijít při první příležitosti kopnout. A že ty výsledky musí bejt každej den kurva pohárový, podle nastavených měřítek. Bolí mne to víc, než pokoukání na ten nedělní fotbal. Ale k zápasu....

Pavle Vrbo, dvě velký výtky. Píšu ti to před každým větším zápasem, že nechci vidět na place Lukáše Štetinu. Jak by se ti dělalo dobře, kdybys mne víc poslouchal. Dodneška děkuju všem bohům za jeho výkony v dvojzápase s Rapidem. Opravdu nevidím náhodu v tom, že při třech z našich pěti ligových ztrát byl 90 minut na place. Tohodle Hulka odstrčí a vyděsí i maková panenka. Spíš než na Hulka si vzpomenu na želvy ninja a Rocksteadyho s Bebopem. Pamatujete?

Druhá výtka jde k poločasovému střídání, kdy bylo úplně vidět, jak to balíme. Čekal bych, že se něco zkusí....Místo toho jde z placu útočník. Výkon z druhý půle neměl prakticky nic. Víc bych se pověnoval půli první. Tam nevidím extra důvod k zděšení. Rozebíračka Slovácka před první brankou ukázková, opravdu moc pěkný. Přesto jsme do vedení mohli jít my, kdyby Minchev svůj průnik (po přihrávce Ládi Krejčího staršího) nasměroval do branky. Škoda. Za boha nechci srovnávat Slovácko s Lyonem či Monakem. Ovšem potvrzuje se, že v těžších zápasech musíme šance proměňovat. Stejně tak škoda průniku Ládi Krejčího. Chci říct, že tam byly momenty, který to mohly otočit na naší stranu. Pak přišel darovanej druhej gól a poločasové zlomení. Přesto prostě nechápu ten hnojomet. Fotbal je vždy o dvou týmech. Jestli někdo nebyl posledních 10 let v kómatu (díky Pkingu, Herrere za ten příměr), musí jasně vidět, že Sparta už dávno nesbírá lehce body kde se ji zlíbí. Slovácko hrálo moc dobře a zaslouženě vyhrálo. To stojí rozhodně za zmínku. Nic víc ani nic míň se nestalo. Ve výsledku je úplně jedno, jestli to nakonec bylo 4:0, nebo 2:1. Tahle vysoká prohra kluky určitě víc naštve. Jestli si někdo myslí, že je to jim či Vrbovi jedno, tak je to prostě idiot. Co na nás platí, ví každej trouba, ale zpraktikovat to v naší lize zatím dokázalo jen Slovácko a možná Plzeň. Pamatujete pár předchozích sezon? Fakt tam nevidíte žádné zlepšení???

Odhodím si tu pár čísel.....Ze základní sestavy bylo v průběhu sezony zraněno 8 hráčů. Když vidíme, že se do hry vracejí nedoléčení a pod práškama, co od nich jako chcete? Když chcete Vrbovi vyčítat malou rotaci, podívejte se, kolik hráčů je každý zápas na hromadě. Mezi poslední nezraněné mohykány patří i Lukáš Haraslín. Ten rok v Itálii prakticky nehrál. 11.9. nastoupil jako střídající hráč v Plzni a od tý doby odehrál za 9 týdnů 18 zápasů! Může se někdo divit, že mu to přestává jít? Kdo by to vydržel, ať hodí kamenem. Jakub Pešek se zranil ve 30. zápase od 20.7., kdy jsme zahajovali sezonu na Rapidu. A mohl bych pokračovat....Od Hanciho, přes polorozpadlé Ládi Krejčí, Tomáše Wiesnera či Adama Hložka. Mějte ty naše kluky trošku rádi, kurva!!! Příslibem ze Slovácka by mohl být DMK, který zase jednou vypadal, že by ho to mohlo začít bavit. A dalším, že prostě potřebujeme širší kádr. Ovšem kvalitní, nemůžou být takový rozdíly mezi hráčem základu a Štetinou, nebo třeba nula nula nulou. Toho mi začíná být fakt líto, do většiny zápasů nastupuje z lavičky po nějakém zranění spoluhráče. Nic extra nezkazí, ale sveze se..... Vím, že by to 9 z 10 kecálistů zvládlo líp, ale není to prostě vůbec jednoduchá situace. Na to ale nehrajem, my jsme Sparta a musí nám všechno vždycky jít....Pche.

Ostatní zápasy

Bohemka si dle předpokladů poradila s Budějovicema, byť opět v druhé půli dost hazardovala. Bolka sfoukla Zlín 1:0, docela zklamání. Hradec veze bod z Olomouce, zvednutí se z 0:2 se cení. Večerní show v Ostravě byla opět pod patronací sudích. Mladej Janek vůbec nezvládal, plotna za videem opět dokázala svoji neschopnost. Dal bych nevim co, kdybych slyšel tu komunikaci. Věřím, že tam ta nána byla úplně na prášky. Ofsajd Baníku by mne teda moc zajímal z nějakýho rozumnýho úhlu, volejbal na hranici vápna bez komentáře. Odpuštěná červená minimálně za druhou žlutou Beauguelovi a faul v závěru na Chorýho? Chudák Smetana pak má působit v rozhovorech rozumně. Idioti ve studiu všechno přikryjou a já už se nemůžu dočkat Příhodova výstupu. Ale s videem to neuměj nikde. Vražda Schalke v 96. minutě na popud centrály v Kölnu, to už opravdu nemám slov. To snad Adámková sedla na koště a střihla si ještě brigádu.....Zpátky do Ostravy, klobouk dolů, že to za stavu 0:2 nezabalili. Beauguel měl na noze třetího a asi by bylo hotovo. Plichta ve výsledku pro nás dobrá, jen ta cesta k ní je pro náš fotbal další těžkou fackou. Chorýho na stoperu mi bylo chvilkama až líto. Ale klobouk dolů před ním, rval se s tím statečně. Čekal jsem větší průchoďák, červenou, vlastňák a nevím co ještě. Nejvíc mne tak zklamala jeho herecká etuda v 97. minutě. Pak si může kvákat v rozhovorech, jak je tvrdej a neuhýbá. Ti kluci nemaj trošku hrdosti. Aspoň jako Lukáš Štetina.....

V neděli vyhrály Pardubice v Teplicích. Jsem docela rád, že nemusím první, již připravenou stránku házet do hajzlu. Teplice byly v první půli lepší, ale bez výraznějších šancí. Smutný je, že Rezek je pořád jeden z nejlepších a nejnebezpečnějších hráčů. A Fortelný ti čumí na střídačce....Pardubice nedaly už třetí penaltu v řadě (i ty dorážky stály za přes držku), čtvrtou chvíli na to proměnil Huf a zlomil tu nepěknou sérii. Rozhodčí Ladislav Szikszay bude taky pecháček. Po nečervené Hromadovi ze zápasu Slávie-Olomouc tentokrát video dvakrát poslechl. Ještěže tam nespala plotnařka. To by bylo smrtící komando. Takže pochvala Zelenkovi u videa, a Szikszayovi za odvahu písknout dvě v tak krátkém sledu. Obě dost jasné, i když ta druhá se dala okecat. Kozel má v Liberci pěkně rozjetou sérii 4 výher a už je na dostřel mistrovské skupiny....Jejich příští soupeř by se měl mít na pozoru. Slávie zdemolovala Jablonec, k tomu není moc co dodat. Tomáš Hübschmann asi dost těžko počítal, že toho letos ještě odkope tolik. Ale buďte v Jablonci v klidu, po vypadnutí z Konferenční ligy se to srovná. Kvalita tam je, byť ji dost úspěšně schováváte.

Béčko

Výhra nad Líšní potěšila. Byť rozhodně nelze říct, že byla zasloužená. Líšeň byla nebezpečnější, ale tentokrát jsme měli kliku. Pořád mi hlava nebere, že hrajem v béčku na tři stopery. Tedy systém, který trenér áčka v životě nevyužil. Pak se dá docela chápat, že si do béčka v případě potřeby sahá minimálně, protože ti kluci mají prostě úplně jiné návyky. Tohle je u mne hodně špatně a o nějaký klubový strategii to vypovídá víc než bych chtěl. Umístění na druhé příčce v půlce soutěže považuju za fantastické. Stejně jako fakt, že ho uhrálo opravdu béčko bez nějaké masové výpomoci. Do budoucna je to hrozně cenný vklad. Nechápu moc řeči, že se tam nikdo neprofiluje pro áčko. Pro okamžité asi ne, byť třeba dřívější Gabrielovy výkony si o to říkaly. Ale u takovýho Peška jsme čekali do 27 let, než nám něco odvede. Já v ty kluky věřím a hrozně mne bavěj. I přes různé jankoviny, který ten věk prostě přináší. Jen makejte dál!!!

Co nás čeká

Rangers - Sparta

Krásná příležitost napravit Slovácko. Doufám, Pavle Vrbo, že i přes důležitost zápasu a asi ne moc velkou pohodu v kabině, nepojedem do Skotska se stejnou myšlenkou jako do Dánska. Prostě to tam nějak usoplit. Nejde nám to a většinou něco poserem. To je dlouho ověřený fakt. A tak doufám, že na ně vlítnem, využijem šance a dostanem se zase hodně rychle do pohody. Jeden by řekl, že je to fakt ideální zápas otočit náladu a ukázat, že Slovácko byl prostě jen den blbec. Jsem moc zvědavý na složení stoperské dvojce, středu zálohy a počet zdravotně nepřipravených hráčů. Neříkám, že se bráním zisku bodu z tohoto zápasu, ale chci vidět touhu jít si pro tři. Pak odpustím, když to nevyjde. Věřím nám!!!

Slávie - Feyenoord

Slávie teď naděluje, už jsou prej zase na koni. Jsem zvědavej, výhra by je dost příbližila ke splnění postupové povinnosti. Feyenoord má prakticky hotovo, myslím, že nebude Slávii dělat problémy. Za mne jasná jednička.

Jablonec - Alkmaar

Další těžká písemka pro Jablonec. Nečekám takový průšvih jako v Edenu, ale na nějaký hogofogo to asi taky nebude. Alkmaar je v tabulce v klidu, třeba jim bude zima.....Hodím očko, ale moc jim nevěřím.

A kdyby ty zápasy stály za hovno, nezapomeňte, že je Den díkuvzdání a celej večer běží na Premier Sport NFL!!!

Liga

Sparta - Liberec

Výroční zápas, výroční dresy.....Kdy jsme naposled výroční zápas neprosrali? Mám trochu obavy. Program je náročný, marodka značná, soupeř ve formě. Bude hodně důležité to zvládnout, ovšem chytřejší budu až po zápase na Rangers. Teď se mi to hodně těžko předvídá, tak toho radši nechám.

Ostatní zápasy

Zítra hraje Baník dohrávku v Karviný. To by mohlo být fajn, Karviná mne se Slováckem i Libercem docela překvapila. Přesto by to Baník měl zvládnout, pokud se chce tam nahoře motat s námi. O víkendu jede Slovácko do Budějovic a já vám říkám, že tam dostane přes držku. Tyhle tejdenní chvalozpěvy a nesmysly o titulu ukončí Bassey. Pardubice hostí Olomouc. Myslím, že Jílkovci víc jak bod nezískají. Po povedeném začátku šli hodně dolů, zajímalo by mne proč. Pardubice by neměly zahodit výhru z Teplic. Baník jede do Zlína a měl by to zvládnout. I když dva zápasy za 4 dny....Na to taky nejsou moc zvyknutý. Škoda, že je mají oba za rohem. Plzeň už ukončí sérii bez výhry, přijede Bohemka a v druhé půli odpadne. Hradec bude v neděli hájit umístění v první šestce. Doma si s Karvinou poradí. Zvědavej jsem na Boleslav v Jablonci. Domácí nemají kde brát, hosté jezdí ven spíš na výlety. Už bych moc chtěl vidět Vendu Kadlece na place. Poslední dva zápasy už strávil na lavičce, snad se dočkám. Slávie rozdává bůry a jedou k ní Teplice. To snad ani nechci vidět. Nepřekonal už Jarošík nějaký rekord Roberta Žáka?

Béčko

Poslední letošní zápas čeká kluky v Prostějově. Určitě ho neuvidím, tak se těším aspoň na výsledek.

Čeká nás náročný týden....Tak se uklidněme, pojďme fandit a věřit, že si ho užijeme víc jak ten poslední. A hlavně, prosím, trošku hrdosti!!! SPARTA!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Další historický debakl - report z výjezdu za Spartou na Slovácko

Hlasujte o MISS SPARTA FOREVER 2021

Co týden dal a dá (17.díl)

Was wollen wir trinken....report z výjezdu busem do Lyonu za Spartou

Sbírka pro Pavku S. - realizace

Názory - Má Bořek Dočkal stále co dát současné Spartě?

Jak jsme přejeli žlutý balet - report z výhry béčka Sparty nad Duklou

Mladé holky, které vás poblázní - report z utkání Sparta B ženy - Sigma Olomouc v II. lize žen

V Teplicích bylo blaze, zase...report z výjezdu na Mol Cup

Jak Florin čaroval a Hložan konečně skóroval - report ze zápasu Sparta - Mladá Boleslav

majk | 23.11.2021 07:40 Vstoupit do diskuze
8