roboACS | 23.11.2021 08:06

Psalo se 15.5.2019 když Sparta rupla 0:4 v Plzni a já pak psal report o historické ostudné porážce. Ani ve snu by mě nenapadlo, že v listopadu roku 2021 ho budu psát znovu. Ještě jsem si ten svůj článek projel, abych se neopakoval v nadpisu. Tak jsem tedy udělal malou úpravu. Přidal jsem slovo další.

Přitom ta neděle tak hezky začala. Jel jsem z hlaváku tím oficiálním vláčkem v 8:52. Po dlouhé době jsem takhle jen tím ofiko vlakem. Ale tedy lidi bída. Z Prahy nás jela jen hrstka. Já jel inkognito, policajti už mě neznají, takže hezky pěkně mezi normálama. Na pohodu. Pivečko, noviny chvilku jsem si pospal a jen s drobným zpožděním nikdy po půl jedné už vystupoval v Uherském Hradišti. To drobné zpoždění vzniklo ve Starém městě, kde byli dva vagóny pro fandy nepochopitelně odpojeny, že zde končí a už dále nejedou. Prý to vymysleli ČD. Gratuluji!

Policajti byli hodný, takže žádná buzerace, nechali mě jít kam chci. Nezapomněl jsem si vyfotit budovu nádraží. Kandiduje v soutěži o nejkrásnější nádraží roku 2021. Jako je to hezký, ale nejhezčí? No nevím... Ve městě absolutní klid. Nikde nikdo. Skupinky našich fanoušků, sem tam policajt. Domácí jsem potkal až u stadionu. Zde jsem také zjistil, že je vyprodáno. I sektor hostů. Což bylo docela nepříjemné zjištění, nemaje lístek. Prý to psali už v sobotu na sociálních sítích. No já se byl v sobotu rozloučit s hospodou, takže jsem to jaksi nezaznamenal. Kasy zavřený. Pochopil jsem, že to myslijó vážně. Představa, že jedu přes celou republiku a na fotbal budu koukat někde v hospodě mě moc netěšila. Naštěstí se nakonec podařilo lístek sehnat, když jsem zaslechl nějakou skupinku ACS, že jim nikdo nedorazil. To bylo to poslední, co se ten den povedlo.

Apokalypsa fotbal: radost že jsou v základu Hložan i starší Krejčí. Hraje i LK37. V základu i Minčev. Paráda dneska by to mohlo jít. Měli jsme i první náznak šance. Jenže to bylo tak nějak vše. Pak se Štetináč dva krát odmítl zúčastnit souboje a rázem byli domácí na koni. Naše strategie se totálně rozsypala. Všude jsme byli pozdě, nic se nedařilo. Zase jsme byli pomalý. I skoro čtyřicetiletý Milánek si nás vodil jak chtěl. Dále náš výkon ani nemá cenu komentovat. Prostě prohráli jsme 0:4 a to ještě můžeme být rádi. Debakl mohl být ještě větší, málem se zase přepisovali dějiny...

Předvedli jsme poměrně solidní support. Tedy alespoň do chvíle, kdy se mohlo zdát, že by se to třeba ještě mohlo otočit. Postupně vítězila trudomyslnost a fandění šlo do kopru. Speakři se to snažili rozproudit, jeden i s nasazením vlastního zdraví, bubeník zdárně sekundoval, ale už to bylo marné. Tak jsme si alespoň trochu přisvítili a v závěru dva naší kluci usoudili, že mají na účtu zbytečných 50 tisíc a šli se proběhnout na hřiště.

Apokalypsa fotbal skončila a začala apokalypsa cesta domů vlakem hrůzy. Hodní čerti podrželi poslední přímý vlak do Prahy. Paráda. Kdo mohl tušit, že tím vlakem cestují všichni vidláci z jižní Moravy do školy a za prací do Prahy? Takhle plnej vlak jsem ještě nezažil. Indický cestující, by se zaradoval, že je vlak poloprázdný, že nemusí cestovat na střeše. Já stál na jedné noze a ještě ne na své. Pak se uvolnilo exkluzivní místo na schodech u dveří (dobrá zpráva, že se tam nikde nevystupovalo) a až za Chocní se uvolnila sklápěcí sedačka u dveří. Po parádním fotbale, opravdu parádní cesta domů.

Co říci závěrem? Mohli jsme být chvilku první, jsme čtvrtí a ještě z ostudou. Hoši takhle tedy ne. Prosím o nápravu hned ve čtvrtek ve Skotsku.

Já se teď na nějakou dobu odmlčím. Není to proto, že už by mě nebavilo psát. Rozhodli to za mě jiní. Snad alespoň někteří z vás budete moc chodit na stadióny. Na viděnou v lepších časech

roboACS


1. FC Slovácko – AC Sparta Praha 4:0 (2:0)

Góly: 16. Kalabiška, 43. Jurečka, 57. Holzer, 85. Cicilia. ŽK: Petržela, Kalabiška – Štetina, Pavelka, Pulkrab, Hložek. Rozhodčí: Franěk – Horák, Vlček. Diváci: 7 701.

Slovácko: Nguyen – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška – Petržela (68. Navrátil), Sadílek, Havlík, Holzer (78. Tomić) – Kohút (62. Daníček) – Jurečka (78. Cicilia).

Sparta: Nita – Wiesner (21. Vindheim), Panák, Štetina, Hancko (80. DMK) – Haraslín, Pavelka, LK37 (58. Sáček), Hložek, Laco Krejčí (58. Dočkal) – Minčev.


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co táden dal a dá (18.díl)

Hlasujte o MISS SPARTA FOREVER 2021

Co týden dal a dá (17.díl)

Was wollen wir trinken....report z výjezdu busem do Lyonu za Spartou

Sbírka pro Pavku S. - realizace

Názory - Má Bořek Dočkal stále co dát současné Spartě?

Jak jsme přejeli žlutý balet - report z výhry béčka Sparty nad Duklou

Mladé holky, které vás poblázní - report z utkání Sparta B ženy - Sigma Olomouc v II. lize žen

V Teplicích bylo blaze, zase...report z výjezdu na Mol Cup

roboACS | 23.11.2021 08:06 Vstoupit do diskuze
1