majk | 07.12.2021 07:32

Máme za sebou již dvacátý týden. Pojďme se na něj opět podívat.

Karviná - Sparta

Hlavní úkol splněn, tři body doma. Dominance v první půli bohužel nevedla k nějakým větším šancím. Domácí hru až nechutně kouskovali, 4 nastavené minuty byly ještě jen zlomek toho, co se nehrálo. Pavel Vrba si opět razil svou. Adam Karabec předvedl jeden ze slabších výkonů. Od dalších střeďáků už asi něco čeká jenom náš trenérský štáb a tak jsme sledovali jen lopotnou, bezúčelnou snahu z níž svými pokusy o kličky, centry či střely vyčníval jen David Moberg Karlsson. Dvě nadějné situace nevyřešil dobře ani Hancko. Na začátku druhé půle si Karviná drze dovolila, měla tam dvě pološance a vypadalo to, že se probudila. A tak nás opět spasil Pulkrab. Bolek se místo míče věnoval jebání obrany a Matěj situaci dohrál tak, jak je mu vlastní. Co Bolkovi tou dobou létalo v hlavě jsme se ještě nedozvěděli, protože naše sedmá velmoc (hahaha) zřejmě stále refreshuje hráčův instagram a tak všechna média jen papouškují pozápasové hodnocení Páníka, že se ho na to bude muset zeptat. Mameluci. Čtvrt hodinky před koncem jsme konečně předvedli pěknou fotbalovou akci, kterou podél jako sloup stojícího Heči, pardon Bolka, přetavil v dvoubrankové vedení Haraslín. Bohužel jsme vzápětí dovolili soupeři rychle rozehrát a Sinyavskiy pohotově snížil. Závěr jsme si však v klidu uhlídali a vezeme tak potřebné tři body.

Z domácích se mi líbil střídající Svoboda, stále zajmavější mi přijde ten Eduardo Santos. Z našich potvrdil největší současnou pohodu DMK. Holec tam pěkným vyběhnutím zastavil jeden nebezbečnej brejk domácích, jinak k řešení moc neměl. V lepším světle byl zase jednou vidět Filip Panák, škoda jeho dvou neproměněných šancí po rozích. Kdo se v mém seznamu potápí víc a víc, je David Pavelka. Jak se mi v srpnu líbil, tak teď jsem na něj už skoro alergickej. Dvě naše výhody sám zmastil svým šíleným zpracováním, dostal díky tomu i docela pěkně od soupeřů naloženo. To si jen vždycky zamručím, dobře ti tak, ty vole......Moc nerozumím, proč se nám na hřišti celou dobu motá Adam Hložek a z rotace úplně vypadnul Minchev. Všichni moc dobře víme, že to Adam dřív nebo později zlomí, ale mít ho tam jen proto, mi přijde zbytečně na sílu. Aby si dřív nezlomil něco jinýho. Z pozápasovýho hodnocení bych vyzdvihl Vrbovo rozumné vysvětlení situace s Matějem Pulkrabem a základem. Jen blb se pak může furt dokola ptát, proč nehraje v základu. Můžeme s Vrbovým názorem nesouhlasit, ale dá se pochopit. Jeho zodpovědnost, jeho rozhodnutí. Nesouhlasím, ale chápu. Vše se však může rychle změnit.

Ostatní zápasy

Liberec si poradil s Hradcem, když Tupta tentokrát nepohrdl další Frýdkovou kolmicí. Fendrich není Holec. Zlín jel do Teplic bez útočníka, Poznarovy karty mi utekly. I tak šli po brance Hrubého do vedení, pak se ale svět zbláznil a Teplice otočily na 4:1. Obratu velel Fortelný, když první branku dal a na třetí přihrál. Večer pak Slavia dobyla Olomouc. Jílek boys předvedli statečný a běhavý výkon, přesto nedosáhli ani na bod. Jestli si někdo myslí, že Slávii tlačí VAR, tak mu to Jindra vysvětlil. Měli kopat dvě penalty! Jestli by je kopali jak tu první, ať je klidně kopou. Už na začátku, ať všichni víme na čem jsme. Doporučuji rozhovor s Jílkem na idnesu. Tak věcnýho a konkrétního jsem ho dlouho neviděl. Palec nahoru.

Nedělní brankové odpoledne jsem prospal. Budějovice potvrdily výletovou část a Baník jim tam rychle nasypal. Ještě rychleji to zvládly Pardubice v Boleslavi. To jsem nečekal. Ta Bolka je taky výběr. Když už to vypadá, že to dává smysl, přijde nějakej úlet. Jablonec udeřil dost nečekaně na Bohemce. Ubránit to v devíti, klobouk dolů. Rada pobavil hodnocením Hübschmanna. Prý by ho nestřídal ani kdyby mu spadly trenky. Moc pěkný :-). Slovácko valí za titulem po nula bodech. V utkání s Videjkou Plzeň si nějaký zasloužilo, na to se ale nehraje. Klobouk dolů před Beauguelem, který si branku na 0:2 vypracoval z naprosto ničeho. Tohle nám teď hodně chybí. Oceňuju, že k otočení puštěného těsného ofsajdu už není třeba kalibrovaná čára. Stačej jen koule. Ještě teda tak trochu záleži, na jaký straně nám ti šmejdi stojej.....Ještě nejsem definitivně rozhodnutej, jestli akci kola zaslouží Chorý válející se u rohového praporku v nastavení, nebo Čmelík, kterého metr za lajnou rozbolela ruka tak, že si musel lehnout ve hřišti. Co myslíte?

Béčko

Kluky jsem už poslal na dovolenou a svaz mi do toho hodil vidle. Přenos nikde. V základu po zranění Filip Souček (který odpoledne na O2 Sportu byl stále označen za zraněného) a mentor Vašonek. Po červené kartě Sejka domácí využili přesilovku a chvíli před koncem rozhodli. Aspoň jsme po olympiádě našli na sedm minut Daa, nevím jestli zrovna včas.

Co nás čeká

Sparta - Bröndby

Tak jo, karty jsou rozdaný jasně. Potřebujem získat bod. Přesto věřím ve tři. Ať už kvůli vysmívanému koeficientu, nebo kvůli pohodě v mužstvu před závěrem podzimu. Prohra je pro mne absolutně nepředstavitelná, soupeř na nás nemá a musí to být vidět.

Cluj - Jablonec

Jablonec potřebuje získat minimálně bod a doufat v příděl Randers v Alkmaaru. Je to určitě v jeho silách, jen nevím, jestli si nevyplácal štěstí na Bohemce. Snad ne, držím pěst!

Union - Slavia

O postup si to rozdaj i vedlejší týmy z hlavních měst. V silách Slávie rozhodně je tam neprohrát. Jenže jejich letošní přístup k pohárům je skoro tak neortodoxní jako jejich víra. A tak se můžou dít věci.

Liga

Sparta - Bohemians 1905

Doma nesmíme zaváhat. Jsem zvědavý, zda přijde nějaká rotace po čtvrtku. Tentokrát ti do toho, Pavle Vrbo, kecat nebudu, stejně si děláš co chceš. Tak mne překvap.

Ostatní zápasy

Hradec má doma v Boleslavi Slovácko a to by mohlo připsat další prohru. Pardubice hostí Baník a myslím, že na výhru z Bolky nenavážou. Jsem zvědavý na Karvinou ve Zlíně, už jim proteklo moc bodů a mít před sebou i Teplice je ostuda. Plzeň má doma Liberec a myslím, že by se Bílkovci měli mít na pozoru. Kozel předvádí v Liberci velmi rychle dobrou práci. Jsem zvědavý, jak si s těžším zápasem poradí Plechatý, na kterýho jdou zatím z Liberce velmi dobré reference.
V neděli hostí Budějovice Sigmu. Čekám jedničku, ale může se to zvrtnout. Kanonádu čekám od Jablonce, Teplické zázraky skončily. Od Boleslavi v Edenu nic nečekám, byť bych Vašíkovi moc přál vrátit se do kolonky střelců právě tam.

Máme před sebou poslední letošní anglický týden. Pojďme si pro 6 bodů!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Přišli všichni - report z utkání Sparta - Liberec

Co týden dal a dá (19. díl)

Skotská nám nechutnala - report z výjezdu za Spartou do Skotska

Je libo sparťanský sedací pytel?

Další historický debakl - report z výjezdu na Slovácko

Co táden dal a dá (18.díl)

Hlasujte o MISS SPARTA FOREVER 2021

Co týden dal a dá (17.díl)

Was wollen wir trinken....report z výjezdu busem do Lyonu za Spartou

Sbírka pro Pavku S. - realizace

majk | 07.12.2021 07:32 Vstoupit do diskuze
3