František RoboTa | 24.10.2022 07:35

Já vím, že už se teď všichni těšíte na report z derby a na to, jak celý týden zhodnotí Majk, ale na to si ještě budete muset chvilku počkat. Tak co si to čekání zkrátit článkem ze zápasu B týmu?

Neděle 23.10.2022 je derby den. Od rána zase takové to mrazení v zádech, jak to večer dopadne. Snad budeme zase vládci Prahy! Ale proč sedět doma a být nervózní, navíc když je venku tak krásně? Od 10:30 hraje na Žižkově naše béčko ve FNL s Třincem. Béčko minulý víkend prohrálo ve Varnsdorfu a před tím jen remizovalo doma s Líšní. Třinec se zdá jako ideální soupeř na to, aby se kluci zase chytli. Je to jeden z mála týmů, který je v tabulce ještě pod námi. Už od pátku mi dělá radost, že na posledním místě je sešívaný béčko, které v Jihlavě prohrálo gólem v nastaveném čase :)

Nedá se očekávat, že by tým posílil někdo z kádru áčka. A skutečně je tomu tak. S kapitánskou páskou tedy nastupuje Petr Pudhorocký, v brance Jakub Tůma a v sestavě jsou třeba i Ondřej Kukučka a Adam Goljan, kteří si ve středu poprvé chvilku zahráli i za áčko v poháru v Domažlicích.

Z počátku je k vidění opatrný fotbal. Oba týmy se oťukávají a až postupně získávají mírnou převahu hosté a ta vyústí ve střelu, kterou jen konečky prstů Kuba Tůma vytěsní na roh. O chvilku později můžeme jít do vedení. Po dlouhém nákopu se k míči dostane Adam Schánělec, ustojí atak obránce a jde sám na brankáře, který už je také docela vyběhnutý. Jenže se asi bojí vystřelit a tak posílá míč pod sebe na Adama Goljana, ten si míč posune na stranu a pálí do odkryté branky. Jenže obránci hostů ještě stihli míči zabránit v cestě za brankovou čáru. Pak se dobrou čtvrt hodinu nic neděje. Hra se odehrává ve středu pole. Až ve 28 minutě najednou padá gól. Nebezpečný míč vyboxuje Kuba Tůma za vápno a zpět do branky mu ho vrací Machuča - 0:1. Pak se zase chvilku nic moc neděje. Snad jen to, že Sparta musí už po druhé střídat. Nejdříve ve 20 minutě odchází nedobrovolně ze hřiště Tomáš Jonáš, kterého střídá David Holoubek a toho pak, zase kvůli zranění, ve 34 minutě střídá Filip Šilhart. Sparta se zase více připomene až kolem 40 minuty. Petr Pudhorocký pěkným dloubáčkem vyzve osamoceného Daniela Kaštánka, ale jeho finální přihrávka před branku je bohužel zblokovaná.

O přestávce zajdu do stánku na Kousek piva a hurá zase zpátky na sluncem vyhřívanou tribunu. I ve druhém poločase se hraje více na branku k tramvajím, protože Sparta na soupeře vlítne a zdá se, že vyrovnání je jen otázkou času.
Zjednodušujeme hru a více střílíme. Jenže Filip Šilhart před brankou nenajde žádného spoluhráče a střelecké pokusy Adama Goljana i Ondřeje Kukučky hosté zablokují a nepomůže ani standardní situace, kterou si na krátko rozehraje Adam Goljan a pak pálí z velké dálky, ale brankář Hasalík jeho střelu vyráží. Hosté ve druhém poločase spoléhají na brejky a na zdržování hry. Hra se také trochu přiostřuje a tak ve druhém poločase sudí Všetečka ukazuje celkem 8 žlutých karet. Hra je tím dost rozkouskovaná a již tak není z čeho vyrovnat. Když už máme v závěru standardku tak jí napálíme do zdi.

V parádním říjnovém počasí, kdy teploměr vystoupal až na 18 stupňů celsia, si našlo do hlediště cestu 365 diváků. Nevím no, přijde mi to málo. Jsem se těšil, že když budeme hrát na Viktorce, že bude chodit více lidí než na neoblíbený Strahov. Ale není tomu tak. Chodí pořád ti samí. V neděli dopoledne se ale dalo na té hlavní tribuně krásně opalovat a většina fanoušků postupně opravdu odhazovala svršky. Bohužel se ale nefandilo a tak byl pánem v hledišti hostující bubeník, který s kamarádem, vedle sektorové vlajky, fandili poctivě opravdu celý zápas. Tipuji, že oba ti frajeři teď nebudou tak dva dny mluvit.

Naše béčko tedy již tři kola nevstřelilo gól a v tabulce kleslo na 14 místo. Příští neděli se naši mladíci představí od 14 hodin na Julisce a v neděli 6.11. hostí doma od 10:30 Příbram. Nic moc soupeři na chytnutí se, ale nějaké body ještě potřebujeme, aby jsme nepřezimovali v sestupovém pásmu.

Tak jste to dočetli až sem? Tak sláva. No a teď už se těšte na ty ohlasy po derby.