Ludva | 11.05.2023 11:33

S ohledem na to, že po podzimu nikdo moc nečekal, že Spartička bude v ligovém finiši bojovat o titul, s klidným svědomím jsem si zabookoval vstupenky na zápas AS ROMA - INTER, který se hrál první květnový víkend. Vzhledem k účasti AS Roma v evropských pohárech byl den a hodina výkopu stanovena až docela později, tedy je dobré si případně vybrat letenky na celý víkend a nespoléhat na plánovaný termín. Zde se také mělo hrát v neděli, ale nakonec se kopalo už v sobotu od 18:00 hodin.

Vstupenky na olympijský stadion se dají normálně koupit přes oficiální stránky klubu. Nejsou pravda úplně nejlacinější, tedy 85 euro za jeden lupen, ale v rámci dobrého kurzu koruny vůči euru to jde. S ohledem na to pak zbylo i dost financí na občerstvovací stanice, aby člověk neumřel žízní:)

Na stadion vyrážíme s dostatečným předstihem, nicméně zjišťujeme, že je opravdu špatně dostupný z centra nějakou veřejnou dopravou. Linka autobusu je narvaná k prasknutí a tak po chvíli je lepší zvolit pěškobus a vychutnat si valící se dav v dresech, tričkách a šálách AS Roma. Občas se našel i nějaký zbloudilec ve věcech Interu, ale volně se jich pohybovalo minimum. U vstupu na stadion je poměrně důkladná dvojitá prohlídka, kdy je i pečlivě kontrolováno jméno na lístku a pokud by nesedělo, tak vás prostě na stadion nepustí.

Protože žízeň je veliká, tak míříme hned ke stánku s občerstvením, kde jsou zvládnutelné fronty a odsejpá to. Jelikož pivo se čepuje do mini kelímků, tak si beru rovnou čtyři, ke kterým dávají i praktické nosítko. Tribuna je vysoká, lístky jsou až do 52. řady a tak se mi pak nebude chtít pořád pro pivo chodit, že jo:) Spolu s pivem kupuju i klasický párek v rohlíku a hořčicí, prostě párkožrout z Letné každým coulem. V hledišti už je připraven pěkně zaplněný sektor Interu, odhadl bych to na 2 až 3 tisíce, což je s ohledem na vzdálenost velmi slušné číslo. Již od předzápasu dobře fandí a jsou slyšet. Domácí zaplní skoro celý stadion, ale úplně 100 % vyprodáno není. Po zápase nahlásili 61.870 lidí.

S nástupem hráčů na plochu je asi vrchol podvečera, tedy hymna AS Roma, při které opravdu fandí celý stadion a je to dost působivé. Škoda, že pak v zápase, i s ohledem na jeho průběh, už to fandění domácích rozhodně nikdy takové intenzity nedosáhlo. Nuda ale rozhodně nebyla. Tatínek s asi 10 letou holčičkou hned za námi celý zápas sprostě nadával a podobně emotivní to bylo i všude kolem, prostě Italové. Turistů jsem tam moc nezaznamenal, anebo zkrátka dobře zapadli. Jak už bylo naznačeno, domácí hrají nic moc a postupně je výsledek 0:2. Když už se schylovalo k nějakému tlaku od hráčů AS za stavu 0:1, tak přichází hrubice v obraně a Lukaku zvyšuje na 2:0 pro Inter.

Cestou ze stadionu do centra se opakuje situace s příchodem, tedy je třeba počítat s 3 km procházkou, což ale nevadí, protože je pěkně a ty párky a piva je třeba nějak vychodit. Následující dny se jde po památkách, tedy pivovar Open Baladin a následně Doppio Malto Roma Trevi, čímž je výlet za fotbalem do věčného města úspěšně zakončen. Rozhodně mohu tedy doporučit, aby pokud nevíte kam si udělat výlet, jste zvolili třeba tuhle destinaci, která je letecky i docela blízko našich hranic. Ačkoli je to klub z hlavního města, jistě jim jde o prachy, tak kromě většího množství žen v hledišti se mi ta komerce nezdála vůbec viditelná, atmosféra byla dobrá a zkrátka to stálo za to.

Ludva

AS Roma-Inter Milano 0:2

Branky: 33' Dimarco (I), 74' Lukaku (I)

AS Roma: Rui Patricio; Mancini, Cristante , Ibanez; Zalewski (94' Missori), Camara (94' Pisilli), Bove (72' Dybala), Matic (94' Tahirovic), Spinazzola; Pellegrini; Belotti (75' Abraham). All.: Mourinho.

Inter: Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries (60' Bellanova), Barella, Brozovic, Calhanoglu (71' Mkhitaryan), Dimarco (71' De Vrij); Lukaku, Correa (60' Lautaro). All.: Inzaghi.

Diváci: 61.870
Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Choreo na DERBY! Přijď pomoct s roznosem!

Pět stupínků ke zlaté - krok první, Olomouc

Co týden dal a dá jaro 2023 (16.díl)

Vzhůru na Hanou - report ze zápasu Olomouc - Sparta

Sbírka na choreo

Kousat do polštáře - report z finále Mol Cupu

Čarodějnický výšlap pod Ještěd, přes Ještěd za třemi body a první příčkou

Co týden dal a dá jaro 2023 (15.díl

Choreo na finále poháru - přijď pomoci s jeho roznosem

To nevymyslíš....jeden z názorů na (nejen) nedělní dění v Liberci

Šedá zóna - názor na současné rozhodování a řízení zápasů

Co týden dal a dá jaro 2023 (díl 14 a 1/2)

Jako kdyby byl poslední - report z výhry nad Plzní

Výšlap do Hradiště - report z cesty pěškobusem na zápas Slovácko - Sparta

Jak jsem si udělal výlet na Moravu za Spartou

Fanoušek měsíce - lightman1

Tohle derby není pro....druhý report ze zápasu Sparta - slavia v lize na Letné

Co týden dal a dá jaro 2023 (13.díl)

Se štítem, nebo na něm - report z 305. derby na Letné

Fotbal v době Ramadánu aneb Welcome to hell

Ludva | 11.05.2023 11:33 Vstoupit do diskuze
1