roboACS | 21.08.2023 05:19

V 5. kole jsme zavítali do, fanoušky poměrně oblíbených, Teplic. Chystala se tam zase doslova invaze Sparťanů. A tak si nešlo nevzpomenout na jedno utkání z května 2014 kdy jsme tam také ve velké euforii, jeli už slavit titul, ale dopadlo to dost neslavně. Dostali jsme tenkrát trojku za poločas a nakonec prohráli 1:3 a titul slavili až druhý den po zaváhání konkurenta. Je to naše poslední prohra na Stínadlech. Doufám, že se historie nebude opakovat...

Tehdy se jelo hromadně vlakem. V sobotu jsme jeli hlavně individuálně auty. Naše posádka měla sraz na Kobylisích u katastrálního úřadu. Odjížděli jsme ve 14:45. V autě tentokrát nekraloval alkohol, ale v tom vedru jsme se všichni uchýlili k tomu pít čistou vodu. Někteří z nás tedy měli už nějaké to pivko za sebou z Kobyliské kozlovny a ti ostatní to pak dohnali v baru na náměstí kousek od stadionu. Ke stadionu jsme dorazili pár minut před výkopem a u sektoru hostů se kupodivu nekonali žádné fronty. I na výjezdech většina fandů poslouchá Kamila a chodí včas. Nakonec prý přijelo asi 3500 fanoušků Sparty a kromě rozšířeného kotle jsme zabrali i skoro celou východní tribunu. Domácí fandové zakopali válečnou sekeru a tak se jejich 4 patnáctičlenné kotlíky spojili v jeden slušně fandící za brankou. Ale v sobotu proti nám neměli absolutně šanci.

Dle prognóz tomu tak mělo být i na hřišti. Jenže tomu tak bohužel úplně nebylo. V základní sestavě mě hodně překvapilo jméno David Pavelka. Jinak vzhledem k nabitému programu, již očekávám kohokoliv. Naštěstí letos prý už máme i docela silnou lavičku. A tak překvapí nástup Teplic. Žádný Jablonec se tentokrát nekoná. Domácí na nás docela vlítli, ale zmohli se jen na jednu nebezpečnou střelu z dálky. Asi od 15 minuty jsme přebrali otěže utkání. Ale z první střely na branku jsme tentokrát gól nedali. Haraslínova tečovaná střela šla kousek vedle. Teplická legendární díra Grigar si tentokrát i dobře postavil tyčky a tak se ujala až naše čtvrtá střela. Parádní míč za obranu od Qazima Laciho zužitkoval Honza Kuchta - 0:1. Gól ještě muselo posvětit video, protože hrozil ofsajd. V tom byl ovšem pouze Lukáš Haraslín a ten se do hry nezapojil. Po hříchu to byla naše poslední šance v utkání. Když už se zdálo, že do kabin půjdeme s jedno gólovým vedením zatáhl za záchranou brzdu kapitán Láďa Krejčí a po intervenci VARu šel předčasně do sprch. Kapitánskou pásku převzal David Pavelka a nás čekal celý druhý poločas v oslabení.

Domácí vycítili šanci na nečekaný bod a snažili se o aktivní hru. Sice drželi více míč na kopačkách, ale k zakončení se prakticky nedostávali. K tomu se ovšem nedostávali ani naši hráči. Prostřídali jsme, ale tentokrát to moc nepomohlo. Viktor se sice snažil, ale ve předu míč příliš nepodržel. O Vencovi Sejkovi se vůbec nemá cenu bavit. Sadílkovi dlouhé auty byli na hovno jako po většinu jeho angažmá a Kaan s Jardou Zeleným přišli příliš pozdě. V závěru utkání jsme si bohužel nepohlídali jednu standardku. Po rohovém kopu překonal hlavičkou o zem mezi nohy Petera střídající Mohamedán Yasser - 1:1. Pak jsme ještě po třetí změnili kapitána, když za střídajícího Davida Pavelku převzal pásku Filip Panák, ale do žádné šance už jsme se nedostali a tak z Teplic vezeme jen bod.

Tentokrát to nebyl žádný extra pohledný fotbal. Doufám, že nás to nešťastné vyřazení z kvalifikace o LM příliš nevykolejí. Není k tomu důvod. Jedeme dál.

Píšu to nerad, ale žádná sláva to tentokrát nebyla ani v hledišti. Jo jako jasně vytvořili jsme hráčům domácí prostředí, ale to nebývá v Teplicích problém ani v menším počtu. Ten support nebyl špatný, ale na to, že nás tam bylo na tři a půl tisíce, tak sorry jako, bylo tam ještě hodně rezerv a tak je co zlepšovat na hřišti i v hledišti. Stále platí, že aby se excelentně fandilo, musíme na hřišti vézt alespoň o dva góly. Ale my jsme tam od toho aby jsme ty kluky k tomu dotlačili.

Po zápase nás na stadionu dlouho nedrželi a velká část fandů se přesunula do obchodního centra. Naše posádka také. Dali jsme zdravou KFC a Mekáč večeři a hurá autem zase domů. Po cestě jsme sledovali Livesport kam, že to ve čtvrtek možná někteří pojedeme? Ještě v autě to vypadalo na letadlo do Athén, na Kobylisech svitla naděje, že by to mohlo být Chorvatsko a v metru se to definitivně potvrdilo i bez prodloužení. Ve čtvrtek se pojede do Záhřebu. Výkop utkání je ve 20 hodin. V tuto chvíli ještě není známo jestli to vysílá nějaká televize. Tak tam dorazte v hojném počtu a přivezte dobrý výsledek do odvety.

Na ligu opět zajdeme příští týden v neděli kdy od 18 hodin hostíme doma Karvinou.

roboACS


FK Teplice – AC Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 85. Yasser – 34. Kuchta. ŽK: 46. Fila, 58 Hora. ČK: 45. Krejčí. Rozhodčí: S. Volek - I. Nádvorník, M. Vlček (D. Starý) | VAR: T. Kocourek | AVAR: J. Hrabovský. Návštěva: 15 841.

Sestava Teplic: Grigar – L. Mareček, Chaloupek, Cykalo – J. Hora (61. Krsmanović), Hronek (73. Knapík), Jukl (73. Křišťan), Radosta – Trubač (C) – Fila, Vachoušek (57. Yasser).

Sestava Sparty: Vindahl – Vitík, Panák, Krejčí – Mejdr, Laci, Pavelka (90. Kairinen), Ryneš – Minčev (63. Sejk), Kuchta (63. Olatunji), Haraslín (46. Sadílek).


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Gejzír emocí se smutným koncem. Liga mistrů opět mizí v dáli

Těžká disciplína - report ze zápasu Sparta - FC Kodaň

Co týden dal a dá podzim 2023 (díl 04)

Kodaň po zemi a po vodě - report z výjezdu do Dánska

Demolice Jablonce

Choreo na Kodaň

SF20let: Jak jsme dělali přestup Tomáše Rosického do Sparty

Co týden dal a dá podzim 2023 (3.díl)

Z párty na párty - report z výhry Sparty nad Pardubicemi

SF20let: Jak nám Matušovič zboural web

Co týden dal a dá podzim 2023 (2.díl)

SF slaví 20 let. V jedinečné aktivitě hledá i vaše srdeční příběhy

Co týden dal a dá podzim 2023 (1.díl)

Něco za něco - report z výhry Sparty nad Olomoucí

Co týden dal a dá podzim 2023 - prolog

Sedací pytel SPARTA FOREVER s titulovou slevou!roboACS | 21.08.2023 05:19 Vstoupit do diskuze
1